• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Sused moj ima MTZ Ponara 82 plavog , i ima ga več jako jako dugo , kupil ga je novoga , glavni mu je traktor , ima dost zemlje, neznam kolko točno , al poprilično puno zemlje , problema s njim je imal nekaj s hlađenjem al rešili su to i dost je zadovoljan , vuće 3x14 plug ravnjak i dost veliki sjetvospremeč i prikolicu od 11 tona ponaricu.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Ono kaj me "odbija" od T40 je samo prednja vuča. Ne zato kaj je automatska, nego zato kaj nije aktivna u nizbrdici ( ne "koči" ). A vele da su im kočnice slabija strana !? Čekam kolegu @Savorisa da se očita oko ovoga. Nadam se da se nitko nebude našel uvrijeđen, ali Savo ima najviše iskustva sa tim traktorima, a i, koloko znam ( možda ne znam ) ima i T40 i Mtz-a ...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
@jesse.... jesi vidio onog plavog iz njuškala ? Stavio sam link ovdje !
 

sin93

Član
Tu od
2 Srp 2014
Poruka
55
što se tiče te dvje 82-ojke što si stavio linkove ni jedan mi ne uljeva neko povjerenje, crveni je dosta star i ne piušu radni sati ni stanje guma se ne vidi, taj plavi je na njuškalu bio i prije koju god i isto se ne vidi stanje guma..
na rusu gledaj stanje guma i da nema preko 3-4ooo rs, svaki pušta ulje na hidrauliki tako da te to ne zabrinjava, tako i T40, svaki koji imalo radi razvodnik i stup volana su masni, generalno za njega košta kao jedna guma a dok dođe do generalke potrošit češ još jedne gume jer je to pravljeno da ide i pušta..
npr onaj plavi piše da može proba, pogledaj koliko ima ulja u motoru, malo ga u oranje pusti da mu bude teeeško i nakon pola sata pogledaj, nesmje ni 2 kapi falit
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
@jesse.... jesi vidio onog plavog iz njuškala ? Stavio sam link ovdje !

mislim da je farban,ali ovako preko slike ne možeš ništa znati.Odi i pogledaj ako ti nije žao goriva i uzmi nekoga sa sobom tko se razumije u ruseve
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
ovo bas nista ne govori,jer koliko vidim,ima preinaka na traktoru, i nitko ne zna kaj je na njemu dorađeno.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Taj plavi mi je sumnjiv zbog boje ( nisam ni jednog videl u toj i takvoj plavoj boji ), a onaj crveni otpada zbog dokumentacije !!
Ne plašim se generalke... To je najmanji problem. Više me brine hidraulika na tim traktorima ( pričaju ljudi da ide sve preko jedne pumpe i kad zariba - veselo je )
Tražim dalje !!
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Neka su premještrene, jer im je tamo i mjesto, ali ću ja ovdje dati odgovor. Zakačili ste se oko vučne sile i to najviše u oranju ! Ja ne gledam i ne tražim traktor isključivo zbog oranja. I šumski radovi su u igri, a po ovim mojim putevima, kao što sam već natipkal, plaču i zakapaju se manji dupljaci ( Štore i Univerzal ). Tako da trebam traktor baš kakav je Rus ! Veliki kotači, prednji pogon i visoki klirens ! Ne orem puno pa mu to nebi ni bila glavna zadaća. Da tražim traktor za oranje, a manje za šumske radove, vjerojatno bi gledal Univerzala !?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Zakaj se mučite oko traktora koliko koji košta toliko i vrijedi i kupuje se prema koliko je novaca a onda se radi sa njim kak se može a rus moj ne vrijedi ni 2,5 kn kg .
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Znam da kod mene imaju takva dva 820 rusa,totalno smeče,nema šta na tim traktorima nije otišlo,od rdilice,nekoliko puta lamela,ma da ne nabrajam dalje,biježi od toga.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
A gle ... Nekome je dobar, a nekome nije !? Netko ga hvali, a netko i ne !?
Mislim de je tu najviše ljudski faktor u igri. Stvar održavanja, paženja i maženja strojeva je nekome osnova odnosa prema nečenu što ti služi, a nekome je to -t r a k t o r ...
A kad netko veli - ma to je traktor - odmh je jasno kak se odnosi prema stroju.
Da imam novaca... Ovaj bi bil na mom dvorištu !
http://www.njuskalo.hr/traktori/traktor-same-condor-55-duplak-oglas-14187362
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
kod mene šumarija ima 820 i nekog štajera novijeg, štajer je malo-malo na klocnama, dok rus samo ide i ide
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
U dilemi za izbor traktora pa svaka pomoć i iskustvo dobrodošlo!
Znači u potrazi za traktorom od 60-70ks
Proračun ograničen na nekih max. 50 000kn
Bavim se kombinirano ratarstvo/stočarstvo,obrađujem 10 ha oranica plus površine predviđene za košnju...znači treba mi praktičan ,okretan traktor(bez prednje vuče) za obavljanje potrebnih poslova(obrada i priprema tla,siliranje,košnja...)
Sad u dilemi dal za te novce uzet neki IMT,Rus,Ursuz...(istočni) koji bi za te novce moro bit u jako dobrom stanju....ili.... neki stariji (zapadni)Deutz,MF,Fiat...
Nekako su mi Zetori zapeli za oko npr, 6211 ,6011,6911oni bi bili kao nešto između jednih i drugih a mislim da bi se dalo za te novce nešto solidno uzet?
Pa eto ako neko ima volje,želje,znanja i iskustva za posavjetovat bio bi zahvalan!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
6211 Za te novce teško da budeš dobrog našel,a 6011 je već dosta star a pitanje kakav je,tako da možda tražiš neke druge marke mlađeg godišta u tom rangu cjena.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Definitivno preporučujem Zetora, i najbolje bi ti bilo da prošvrljaš po slovenskim oglasima... (Avto-net,Bolha,Solomon,Oglasi.si) Ja sam skoro odande uvezao 7211 sa svom opremom za 51 000kn,nedavno sam naletio na 6211 sa kabinom,hidrauličnim volanom,i reverzerom,za nekih 6000e...

Ispravak-6900e,ali za te novce nema šanse da se kod nas kupi,i mislim da to sigurno vrijedi...

http://www.oglasi.si/oglas_kmetijstvo/traktorji/zetor/traktor-zetor-6211/764482
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,280
Moj glas isto ide za Zetora.. po meni najveća mana je što su dosta laganini napred Zetorovi solci, ali ako ne planiras nositi ništa teško nema problema, a ako planiras to se lako riješi utezima.
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Zetor preporučam - mreža trgovina djelova svugdje , bez elektronike , djelovi nisu skupi , majstora za popravak ima , na cijeni uvijek ......:(y):
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Moj Bratic prodaje zetora 6011 dobar traktor stvarni sati sa njim skoro da neradi ništa, ima četiri rali zemlje i to je dao u arendu samo je tvrdoglav napušta od cijene ni eura. traktor je u Bjelovaru broj oglasa 9435263
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Pa vjerojatno zna zašto ne pušta cijenu !? Ako tvrdi da je traktor super, da ima stvarne sate, da je održavan kak treba, ako stoji iza svojih riječi .... Nema n i razloga spuštati cijenu !
 

Najnoviji postovi

Na vrh