• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Traktor je stvarno malo radio kupio ga je od čovjeka koji se bavi centralnom grijanjem iz susjednog sela a i njegov sin je radio kod tog čovjeka u biti zna se povjest traktora, Ja bi ga vec kupio al meni treba dupljak.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
@oficir ma da se nać dobrog samo ako je lova spremna:),začudio bi se kolko su ljudi spremni popustit ako se potrefiš na pravom mijestu u pravo vrijeme...jesenas sam kupovao neke polovne strojeve i kupio ih u pol cijene od one u oglasnicima:(y):a strojevi u super stanju...
Traktor planiram uzimat tek krajem godine,dok rješim neke druge stvari a ako se baš pojavi nešto dobro i povoljno možda i prije...

@gogo kakva je procedura za kupnju u Sloveniji i kolko još dodatno para za papirologiju i sve potrebno???

Hvala svima na pomoći!
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
Procedura ista ko i kod nas.Odeš,nađeš,platiš,prepišeš i dovezeš i to je sve
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
plus homologacija i 5% poreza na stjecanje vlasništva,ali u ugovoru napišeš manju cijenu... A za prijevoz od cca 250km su mi rekli 150-200e,ako se dobro sjecam...
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
@Driver pa jel moguće da traktor 86 god. ima samo 1750 rs. ???
Inače izgleda solidno,kad bi pustio koju tisuću nebi bilo loše :icon_thumright:
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Moguće je jer taj traktor ništa ne radi prijašnji gazda ima obrt i traktor mu je stajao moj Bratic ga je kupio jer mu je bilo zao da taj traktor ode dalje a on sam radi na Krku već desetak godina, sa njim dovezu par prikolica drva i prije je nešto sitno orao i tanjurao svega par rali godišnje nema ni strojeve da bi nešto i radio,mislim da nikad nije radio sa kardanom i tako to, već dugo daje zemlju u arendu.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Neizgleda loše i nije to puno rs. samo ako su stvarni?
Ma za sad još ništa od kupnje,imam za riješit neke stvari pa tamo krajem godine...
Sad me čeka sijetva,legalizacija,produženje zakupa državnog zemljišta i još podosta toga...kad budem vidio kako se sve to bude razriješilo onda budem konkretnije planirao.... :icon_scratch:
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Koji novi manji traktor oko 100.000 kuna bi bio najbolja kupnja s obzirom na ove mjere ruralnog razvoja što nam se nude.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Imaš tu na forumu temu o Tuberu,pročitaj i sve će ti biti jasno... Ispada da nisu nešto,a i samo desetak posto tog traktora je hrvatski proizvod.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,563
Same tiger i blizanci, nh td3, case farmall a45...ima ih
Pocetni modeli jeftinijih marki. Vecinom neeuropske prizvodnje. Zasigurno bolji od tubera. Same solaris 55 s kabinom i klimom je bio oko 20000€ sad je vjerovatno skuplji
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
ta fabrika je u harkivu tj. istok ukrajine di se sad ratuje ..... sigurno je u serijskoj proizvodnji
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Bio je jedan takav na Njuškalu prije neka dva-tri mjeseca,tako da se sigurno proizvode...
 
Na vrh