• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Mi smo 30-tak godina obrađivali cca 3ha+ zemlje sa Zetorom 2511 (25ks), pa Štoreom (42ks) a zadnjih 15-tak godina i sa Sameom 70ks, no veličine Štorea.
Netreba pretjerivati s veličinom niti težinom traktora u početku, atak da mislim da ti je bilo koji traktor do cca 65ks više nego prevelik za površinu koju imaš.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Ja obradjujem 5ha sa imt 533, jedini traktor na dvoristu
Kaj na to reci? [emoji13] [emoji13]

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Ja obradjujem trenutno 40 ha stočarskih sa dva Z3511, Z6245 i Z proxima 90.. Prije 5 godina 30,35 ha su radili samo Z3511 i Z6245 i ta dva traktora su bila dovoljna za tu površinu.. Sad ih imamo 4 Zetora i nijedan ne radi previše, manje je prekacavanja, itd.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Sve zavisi tko se s čime bavi...
U ratarstvu se ne nabere toliko prohoda i radnih sati,a ja sam imao na 10ha tri traktora,najveći je napravio godišnje oko 600 sati,srednji oko 1000,a najmanji oko 500...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,555
Ne znam zasto si spreman platit 20000€ za 15 godina starog polovnjaka kad za malo vise dobijes novog s makar dvije godine garancije. Ili ti je toliko stalo da je to neki premium model.
Radije bi sto puta uzeo nesto nizeg razreda i novo.
Tipa ovako nesto

http://www.landwirt.com/gebrauchte,1287307,Case-IH-FARMALL-75-A.html

http://www.njuskalo.hr/traktori/td-5.65-oglas-14446008

http://www.njuskalo.hr/traktori/xa-80-tradition-t4i-oglas-13390952

Od polovnog kako su i neki preporucili uzmes zetora. Je da je preskup u nabavi ali kasniji troskovi te nece ozeniti.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Za njegove potrebe bi bio traktor od 50-70ks.

Od zetora tu su modeli sa prednjom vučom,starije generacije od 9-12000€.
6245-57Ks
7245-67ks
7745-70-85Ks.

Kako veli kolega nečeš puno izgubit,ako ga odlučiš prodat,a djelova ima svuda i prihvatljiva je cjena.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
603
Sve zavisi tko se s čime bavi...
U ratarstvu se ne nabere toliko prohoda i radnih sati,a ja sam imao na 10ha tri traktora,najveći je napravio godišnje oko 600 sati,srednji oko 1000,a najmanji oko 500...

Hm na 10 ha ukupno 2100rh? nije li to malo previše sati ili premalo hektara?

. Sad ih imamo 4 Zetora i nijedan ne radi previše, manje je prekacavanja, itd.
Osim toga ako u vrijeme radova jedan "ispadne iz stroja" zbog kvara imaš zamjenu pa posao neće stajati.

Za njegove potrebe bi bio traktor od 50-70ks.

Od zetora tu su modeli sa prednjom vučom,starije generacije od 9-12000€.
6245-57Ks
7245-67ks
7745-70-85Ks.

Kako veli kolega nečeš puno izgubit,ako ga odlučiš prodat,a djelova ima svuda i prihvatljiva je cjena.

Pitanje je dal mu uopće treba prednja vuča? Znam da dobro dođe, ali jeli baš nužna?
Jer na Njuškalu 7211-cca 45 000kn, 7245 -70 000kn. Duplo više, a dali vrijedi duplo više?

I da, ja glasam za Zetora, relativno jednostavni, ima djelova, ima majstora, dobar odnos cijene kvalitete i udosbnosti.
A iz tuđeg iskustva bježao bi od udobnih izrabljenih traktora iz uvoza (ušminkanih za prodaju).
Kolega kupio nekog Deutza od 90tak ks, 2000godina, cca 8000rh, platio 115 000kn, jedva da je išta radio s njim, a cca 40 000kn popravaka u god dana. Jer je htio udoban traktor :(.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Hm na 10 ha ukupno 2100rh? nije li to malo previše sati ili premalo hektara?

Ni jedno ni drugo,nego tako kako je bilo... Kod mene se traktori praktički ne gase,pogotovo ovi manji. Ja s velikim traktorom rondam po polju sa rotodrljačom kad već odavno svi svoje pospreme i podmažu... Ili kad se u sezoni navodnjava po 3 mjeseca bez prestanka,i to 18 sati na dan... Da ne govorim koliko prohoda je tu po svakoj parceli...
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Nisam nigdje vidio koliko Ha obrađuješ, koliko misliš obrađivati? za svaki ozbiljniji posao, uz traktor od 90ks treba i neki manji, za lagane poslove (za one koje nije racionalno raditi traktorom od 90ks).
Imam dojam da ne znaš koliki su troškovi održavanja traktora (a pogotovo tako velikog),npr koliko ulja ide u motor, mjenjač, hidrauliku, koliko koštaju gume i sl.
Također su i priključci skupi, novi plug za taj traktor je 20-30 000kn (možda i više) a gdje su svi ostali priključci.

Planiram uzet nešto i neće puno radit pa se nadam da neće biti previše troškova, i uziman samo s gumama koje su min 85 %, za početak, ostalo pojma nemam koliki s troškovi ne, al samo da mi ne dođu prvih primjer 300 sati pa ćemo nekako.


Gledao sam sve te nove traktore i za dlaku me izađu previše (treba gledat i pdv), ja mislim da sam se odlučio za steyt 9078 ili case cs78 ili 9086 cs86, šta se nađe u bolje stanju, konji definitivno ne igraju ulogu i hoću da ima EHR i šta ide od komfora uz takvu opremu.

Zasad plaćam usluge na 7 ha, radio bi još 3 sigurnih da imam svoj traktor, a kad (ako) ga budem imao se nadam na tih 3 biti još 3-4, a moguće i više ako mi jedan dio dokle netko drugi ne preotme, radi se ratarstvo, i od priključki mi treba plug, rotodrljača, neka tanjurača za kamenito tlo, sijačica, neznam kako se točno kaže ono s čime se prođe po njivi nakon žetve i zobaticu i prikolicu mi je jedan već poklonio, prikolica će mi trebati samo za šumu, za ostalo imam kamion.

Iskreno kažem da hoću da je udoban, eto, znam da bi to sve mogao raditi s nekim starim Zetorom i zna da za njega su dijelovi slobodno se može reći jako jeftini ali takav neželim, proxima je preskupa na ono šta nudi, po meni.

Da je para uzeo bi ovaj http://www.lindner-traktoren.at/en/landwirtschaft/geotrac/geotrac-74/

ili ovaj http://www.steyr-traktoren.com/distributor_en/Products/Pages/KOMPAKT_S.aspx

ali nemam, i sada se samo nadam da neću baš mačka u vreći kupiti.

Ne znam zasto si spreman platit 20000€ za 15 godina starog polovnjaka kad za malo vise dobijes novog s makar dvije godine garancije. Ili ti je toliko stalo da je to neki premium model.
Radije bi sto puta uzeo nesto nizeg razreda i novo.
.


Neću ne dati toliko, do 16 000 eura ako je to godište, ići se oni i za te pare jer ovo je previše i niko to neće dati ne.

Prošlu srijedu sam bio djir Zagreb, Bjelovar, Vrbovec, Samobor i ta okolica ne, sutra mi treba doći orati za heljdu, pa drugi mi sijati kukuruz i kad to riješim idem vidjeti još par primjeri na ovoj ruti (Pazin-Ljubljana-Murska Subota-Ptuj-Buče-Novo Mesto-Pazin) pa se nadam da ćemo se dogovorit ja i prodavatelj šta.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Što je EHR?


Nemiga da znam, ja si držim da je to skraćenica neka da imaš na batune za dizanje i spuštanje pluga, štelovanje protoka hidraulike za sve izlaze, šta ja tako gleda po you tube-u, ima jedno dugme di držiš pa dizeš i spustaš poteznice pa tada ima zasebno tipke na đojstiku, di se namjesti na ku visinu da se spusti i digne plug ili samo spusti i onda s jednom tipkom on ga tamo spušta itd itd, gledao sam jedan case s đojstikom i to hoću, sada dali sam dobro napisa da se to tako zove neznam, čovjek nije spominjao nikakov EHR ali vidim da drugi u oglasu to napišu pa isto vidim na slikama da ima te mogućnosti a kad to ne piše nit nema dugmića u kabini :D
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Kaj izbor je po vama bolji, New Holland T6.150 ili Massey Ferguson 6613 ?
T6.150 ima auto comand ( CVT ) mjenjač a Massey dyna 6 . Cijena je otprilike ista s time kaj NH ima nekaj više opreme.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Massey,;u plavom ni policija nije dobra..
Kolko vidim NH je traktor srednje klase,i isplati se uloženo-dobiveno,ne čine se loši,ali završna obrada ima dosta aljkava..Plastika slabe kvalitete,dugmiči u kabini slabo raspoređeni..
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Je, to sa zavrsnom obradom sam primjetil . I meni se Massey vise svidja. Ali kakvu opremu NH nudi za manje pare, ajme...
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Evo prijepis sa ponude : auto command bezstupanjski mjenjac, prednja hidraulika sa akumulatorom vibracija, suspenzija prednje osovine, tri hidraulicna elektronska ventila, pumpa 125 lit, elektronsko podesivi naslon za ruku sa 25cm monitorom u boji , ICP kontolna ploca integrirana u naslon za ruku, upravljač oblozen kozom, vanjski retrovizori elektronski podesivi i grijani, krovni siber, hts program za okretanje na uvratinama, radar za nadzor proklizavanja, suspenzija kabine.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Malo pratim Slovence,i tamo je NH postao jako popularan,valjda najviše zbog manje cijene a nudi jako puno opreme..
Ako recimo čovjek nije neki fan traktora određene marke,onda mislim da je najbolje pogledat gdje se najviše opreme nudi za manje novce..
Novi stroj je ipak novi,bio on MF,NH,JD ili ostali,,

Treba malo ovima za MF pokazat ponudu od NH,pa možda če drugačije slagat cijene,ako neče onda po NH..
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,555
I nama je bila dilema između istih marki. Između 5465 i tm155 pa je nh prevagnuo zbog opreme, manje zbog ks.
Nego toliko opreme, a nema super steer, šteta.
Nego pokaži ponudu ovima iz casea, pa ne mogu na imenu tražit više novaca.
 
Posljednje uređivanje:

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Po onome sto cujem okolo od ljudi s NH baš nema nekih problema,dok s MF u dosta česti s elektronikom, sad jel do specifičnih traktora ne znam, ali dosta ljudi je reklo isto.

Najpametnije se kod servisera raspitat kako se koja serija pokazala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh