• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Ma nema ni mjesec dana kako sam bio kod tog trgovca,vidio sam tog Renaulta u šupi,ali nisam išao bliže. Ima cijelu hrpu traktora i mehanizacije...
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Ma nema ni mjesec dana kako sam bio kod tog trgovca,vidio sam tog Renaulta u šupi,ali nisam išao bliže. Ima cijelu hrpu traktora i mehanizacije...

Ti si učinilo da je sve to ča ima rasipano ili? Si kupi šta?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Eh,sad... Opet je sve to subjektivan dojam,po meni su mu traktori u nekom srednjem stanju,dosta pohabani. Meni je i ovaj Renault pohaban,i ne bih si ga nikad kupio,a nekome to ne smeta,i ne mora značiti da je loš...
Vidio sam jedan traktor kod njega friško uvezen,kao da je pala bomba na njega,i taman su mu počeli sređivati limariju i kabinu. Vidio sam i dva koji su bili već sređeni za prodaju,polakirani i uglancani,vidio sam i ostale na kojima nije ništa takvog rađeno,ali nisu na mene ostavili neki dojam. Bio sam 4 puta kod njega,kupio sam plug,i bio zadovoljan,a prodao je plug mom poznaniku,koji je iz susjednog sela u Slo,taj nije ništa valjao...
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
To sta pricas mi se uopce ne sviđa bas, a i to za pohabano nevolim ni ja al cibi se da sad nemam bas izbora, zato mi se i sviđa onaj ceres s nnjuskala
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Hehe,bio sam ja i kod tog koji ima Ceresa,ali ako ti nastavim ovako pričati,nikad nećeš kupiti traktor... :)
Ponekad je najbolje slušati srce kod kupnje,nije neki savjet,ali evo...
Najbolje da si nađeš dva-tri traktora koji su ti zapeli za oko,odvojiš jedan dan vremena,pogledaš ih,i odabereš jednog,pa što bude-bude.
Prvo dobro razmisli što želiš i što ti treba,jer vidim da lutaš,pošto oni Agrotroni i ovi Renaulti nisu ni slični...
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
A znam da, to je kad me strah uzet nesto staro pa mi rikne taman kad mi treba pa sve to zajedno me renault ispadne ko claas axos par godina star.

Aj kaži mi za tog ceresa?
 
Posljednje uređivanje:

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Kvarove moraš da očekuješ, jer niko neće da proda nešto što bi njenu moglo služiti i nikom nije stajao traktor, pogotovo ti stariji..
Ne gledaj cenu, nego gledaj samo onog u najboljen stanju, a da ti pošteno kažem, i novi se kvare. Nema više pravila.. Želim ti što više uspeha i što manje kajanja... :) :) :)
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Ma rađe ću da platim više pa da je čovjek napravio sve šta treba trenutno nego..., sada plaćam usluge cca 10 - 12 tisuća kuna, nekad i više, pa ako mi rikne pa moran svejedno opet to platit, poludia bi skroz na skroz.

Koliko ks je taj? 150? I kg cca? moji neće težak traktor da previše gazi zemlju.

Koliko dođu nove gume za traktor koji ima primjer standard 24 i 34 (540/nešto ili valjda onih 13.6) kola?

I još jedno pitanje, do koliko ks idu oni manji priključki pa veći (valjda srednji) pa još veći ?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,960
Kolega gledam sto pišeš o kako razmišljaš,ali ako ćeš gledati " šta ako mi se pokvari ", nebudeš nikad kupio traktor.

Teoretski i novi traktor za 50 tisuca eura ti moze usred sezone "prdnut" i kaj budeš onda?

Nezam što imaš od priključaka,ali ja bi na tvom mjestu uzeo što jeftiniji,a da ipak nije toliko izubijan,pa onda od "uštede" na traktoru imaš za eventualne popravke.

Do 10 tisuća eura nemaš neki ekstra izbor,samo manje ili veće "krampovinje",odaberi manje i uloži par stotina eura pa da imaš traktor kak se spada...
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
U novo ipak iman malo više povjerenja, a to sam takav sigurno jer nikad nisam ni ima traktor pa, recimo auto sam kupio jako staro, dokle će neznam ali nisam teško se odlučio jer je to auto.

Ma bili smo (ja i moja family) prije još gledat neki carraro agriplus 85, možda 2008 godšte il tak nešto, 3000ur, ok radi bez greške cijena ni bila velika za to godište itd, ali ja sam odmah rekao da ja stim traktorom neću radit, ako će ko drugi onda ok, pa da čujem vaše mišljenje u vezi tog traktora za ono šta meni treba, oranje, tanjuranje, sijanje i ni baš laka zemlja ne, to znam.

Nemam nijedan priključak to ću gledati i kupit čim kupim traktor.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
Carraro su super traktori,ima ih dosta u okolici i jedan je kod mene u selu 61.000
Ima 7300 sati a ne šparaju ga nimalo i još vuče ko prvi dan
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Ma to čujem da, ali mi je ko neki skakavac, brz, lagan, u unutra s glavom lupam o krov, ni mi se učinia kao neki za oranje.


Gledam ove Masseye i kako može da je ovaj stariji skuplji, s više sati, starija linija, i manje ks od ovog drugog;

http://www.njuskalo.hr/traktori/massey-ferguson-6255-95ks-brza-getriba-klima-kao-nov-oglas-15173610

http://www.njuskalo.hr/traktori/mas...ks-linija-brza-getriba-kao-nov-oglas-15191100


I ovi Deutz ovaj toliko staiji a skuplji od onih koje sam stavio ranije (i to nije jedini takav s takvom cijenom, a ni one koje sam stavio i njih ima vise za cca 100 000 - 110 000kn)

http://www.njuskalo.hr/traktori/deutz-fahr-4.51-oglas-15140878
 
Posljednje uređivanje:

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Može samo odg na ovo, našao sam si jedan tu bliže pa idem vidjet ali ima brzinu kardana samo 540, za šta trebaju te različite brzine kardana?
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Na koliko obrtaja motora su mu 540 obrtaja kardana? 1000 je, na primer, zgodno za sejačicu, rastresač sena, neku hidro pumpu itd...
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Ja stavim kardan na 1000, motor na 1400 okretaja i to mi taman negdje oko 540 okretaja na kardanu . Tako vrtim vecinu strojeva : rastepač gnojiva, sijačicu i prskalicu. Na 540 okretaja vrtim jedino roto drljaču .
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Može samo odg na ovo, našao sam si jedan tu bliže pa idem vidjet ali ima brzinu kardana samo 540, za šta trebaju te različite brzine kardana?

Da sam ja na tvojem mjestu ne bi to kupio. Kad već kupuješ, kupi da barem osnovne stvari od opreme ima pa tak i kardan sa 1000 okretaja .
 

Najnoviji postovi

Na vrh