• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
281
Htjeo bih da kupim jos jednog dupaka.
U uzi izbor su usli Fiat 55-66DT i Fiat 566 DT Turbo.
Molim za savjet koji je od njih bolji ili pak neki treci.
Taj treci ne vece snage od 65ks.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Bok, i ja sam odlučio kupiti traktor, prvi traktor pa molim bez smijanja, ako je ko voljan pomoći...

sada neznam dali bi uzeo nešto staro pa bez kredita do 10 000eura ili po neki kredit za uzeo nešto do 30 000eura. zasad bi još i stigao vraćati kredit ali bojim se šta će bit pa nisam pametan, a staro me strah kad će rikavat ko ludo.

uglavnom ako već idem na staro, potrošnja nije bitna, šta ni očekivat, možda bolje neki koji se manje kvare pa makar nek troše, treba mi da vuče i diže plug okretač (mora biti za zemlju di ima kamena) sada koliki točno neznam, da uzima oko 75 -90cm, da se ne muči snjime u težoj zemlji pri manjoj uzbrdici, zatim bi koristio rotodrljaču od 2m ili 2,2m te sijačicu od 2,2 - 3m to je sve za šta meni treba traktor plus eventualno neki berač za kukuruz i tanjuraču di je puno kamena ali to znam da neće mu bit problem

imam 7 ha zemlje a računam na još 3-7 kad bi imao svoj traktor, sve se radi samo žitarice

sada stvarno bi volio da je možda malo jači traktor da ide to a koji i koliko točno pojma nemam, meni treba traktor za vi ćete bolje izračunati koliko sati godišnje da odradi na tih 7 ha ali treba mi neki da se ne pokvari odmah a ako potroši 500kn više nafte ću preživjet samo da odradi...

sada koji dali fiat, dali massey, dali renault, zetor ili nesto drugo pojma ja nemam

jedino važno da ima kabinu i hidraulični volan
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako češ gledat zetora onda niš manje od 7341,al mi se čini da ih nema ispod 12000€ u dobrom stanju.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
to su već ovi malo noviji a? A ako se za te novce nađe dobar i da su pouzdani, posudit ću malo... ima ko takav?

dalje
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Lovu za priključke imaš? Jer će ti rotodrljača i plug odnijeti 5000e.
Ja ne bih gledao tog Zetora,nego radije nešto od 100ks.

Ako je teža zemlja,i ima uzbrdica i kamenja,i imaš 7ha,pa još možda 3-4,pa uleti još par ha kako to inače biva,i hoćeš vuči veći i jači plug,80ks je možda premalo.

Rotodrljače od 2 metra su rijetke,lakše se nabavi ona od 2,5m, pa sa 100ks radiš s njom gdje hoćeš i kako hoćeš...

Novi traktor na kredu za 30 000e,pretpostavljam sa PDV-om, se može kupiti neki manje snage,malo je to novaca za novu stvar...
A rabljen za 10-15 000e,pogotovo 20 godina star i izganjan je velika lutrija...
Težak izbor,bar iz mojeg kuta...
Što se tiće marke,svatko bude hvalio ono što ima i sam,pa to nije baš mjerodavno,ne?
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Ja sam misljenja da se moze nabavit dobar traktor izmedju 10000 i 15000 €.Samo si treba uzet vremena, proci brdo njih, potrositi nesto goriva u autu, isprobati i ispitati svakog detaljno i na posljetku pametno odluciti, odcjenkati se i kupiti najbolji izbor.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
dobro sada bi rađe ovu soluciju bez krede, na priključke sam računao otprilike zajedno s sijačicom oko 5-6 tisuća da, možda i više...

za 30 000 eura sam mislio na nešto tipa lindner 80-100ks 2006 godište s kojih 3-4 tisuca sati il tak nešto

e znam da svako svog hvali ali da čujem to hvaljenje pa da obratim pozornost na te traktore,

kao što obično biva cifra se popenje ali šta kažete na ovo

http://www.njuskalo.hr/traktori/deutz-fahr-agrotron-4.85s-oglas-15010499

http://www.njuskalo.hr/traktori/deutz-fahr-agrotron-6.15-oglas-15103169

http://www.njuskalo.hr/traktori/tra...-75-konjskih-snaga-6605-radnih-oglas-12348487
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Bježi od toga,znam jednoj Agrotrona 100ks,popravak getribe 50 000kn,i jednog 120ks,popravak getribe 100 000kn...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Kak je tebi Italija blizu, potraži nekaj tam. Ima tam i dobrih priključaka.
Strojevi tam nisu u pravilu toliko izraubani kao ovi iz Francuske, koje kupuju na kile a ovdje prodaju pod gotovo nove.
Imaš tan Fiata, Samea...a i Zetora, koji su znatno jeftiniji neg pri nama.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Bježi od toga,znam jednoj Agrotrona 100ks,popravak getribe 50 000kn,i jednog 120ks,popravak getribe 100 000kn...

a agroplus? koja je razlika?


gledao sam nešto i u italiji ali baš mi se učinilo skupo nekako, potražim još drugdje,

a šta mislite na ove renault ceres?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Za Agroplus ne znam,ali opet ovisi kakav je mjenjač i koliko đinđi ima unutra... Čim više toga,tim skuplji popravak,a i reče jedan serviser da takav popravak slijedi na svakom traktoru tog godišta otprilike,pošto im sati sigurno nisu stvarni... I ovi dva koji su bili u kvaru su imali 5-6 tisuća sati,ali samo na brojčaniku... Svakako da elektronika uvelike olakšava posao,takvi mjenjači štite motor pa motori uglavnom nisu problem,ali moraš znati dal ti je takva oprema potrebna ili ne... U svakom slučaju,ako ideš pogledati neki traktor,dobro je uzeti sa sobom nekoga tko otprilike zna kako to treba funkcionirati,samo ne znam koliko ljudi ima takve strojeve dolje kod vas...
Može biti da će neki na oko ružan traktor,s puno radnih sati,duže i kvalitetnije raditi od nekog ulickanog,a i obrnuto,nema nekog pravila. Ili da će neki iz uvoza biti bolji od nekog koji je kupljen kod prvog vlasnika...
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Drugar kupio Hurlimana od 105 konja, i još nekw priključke, mislim da je oko 6000 rs, tanjirao teškom tanjiračom, žurio da sve stigne i radio u petoj brzini, transportnoj, i ode mu peta brzina, majstor samo da otvori i dijagnpstikuje kvar traži 2 000 evra, drugar se hvata za glavu.. Neznam kako je kod vas, ali kod nas u poslednje vreme je MF best buy..
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
864
a agroplus? koja je razlika?


gledao sam nešto i u italiji ali baš mi se učinilo skupo nekako, potražim još drugdje,

a šta mislite na ove renault ceres?

Meni isto renault traktori izgledaju povoljnije po oglasima.Ima ih dosta na oko očuvanih sa solidnom opremom po nekim prihvatljivim cijenama.
Ima li tko malo više iskustva s tim traktorima,kakvi su za posao i održavanje?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Drugar kupio Hurlimana od 105 konja, i još nekw priključke, mislim da je oko 6000 rs, tanjirao teškom tanjiračom, žurio da sve stigne i radio u petoj brzini, transportnoj, i ode mu peta brzina, majstor samo da otvori i dijagnpstikuje kvar traži 2 000 evra, drugar se hvata za glavu.. Neznam kako je kod vas, ali kod nas u poslednje vreme je MF best buy..

I ja sam primijetio da je MF dosta jeftin u prosjeku,možda i najjeftiniji... Serija 300 bi bila pun pogodak kod kupnje...
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
naći ću nekog ko se barem nešto razumije u traktore da, vidim da za 10 000 eura mogu samo staro željezo kupit, a opet bi htio nešto malo novije, pa evo 15 000eura ako ima ko šta dobro za predložiti, a htio bi da je neki malo udobniji traktor da iman gušta raditi snjim jer tipa IMT ili njemu slično neću da radim snjim sigurno, rađe si zaradim na drugi kraj pa platim nekom nek radi stim :D


ovaj ceres s njuškala (zadnji link na mojem postu) mi je ajmo reći lijep, pa jel zna ko kog ko ima takav traktor?
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
AGCO je zainteresovan da kupi IMT, tako da planiraju da prave Massejce po 350 evra po KS, to su nezvanične informacije, zainteresovani su i indijci i turci, nije bitno ko samo da bude fabrika, a ne tržni centri..
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Kad već znaš situaciju, probaj malo da posmatraš Renault traktore, one starije, npr 130-54, on je 125 konja, MWM motor kao na stare Fendtove, a ZF menjač. Delovi nisu jeftiniji, ali su kvalitetni i traju..
 

Najnoviji postovi

Na vrh