• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
IMT 549 ,Eto maloprije sam ga vozil,to ide ko munja,a da je štore spor,s tim se NE slažem,brži je od univerzala
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Iwanho, kočenje prednje osovine mora biti iznad 30km/h.
Drugi je problem kaj svašta pri nama more prejti mimo toga.
Kaj se mene tiče, svi bi to trebali imati.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
A ja bil uvjeren da je iznad 40 km/h. :icon_redface:
Ali ne preko mjenjača nego nezavisno od pogona.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Tuber ide debelo iznad 40 kh/h, isprobao ga jedan što ima u selu, kaže mogao je još, ali nij smio, krata, uzak i visok, ne može ga se obuzdati.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
I ja mislim isto da Tuber ide 50 dok sam vidio... JD tak ne preleti brzo sa 40 km/h.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Ali zato vidi brdo prije tebe,ima tu u kraju jedan,uvjek gas do poda ali uzbrdo praznog mora šaltat
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Taj mali je preopasan za voziti tom brzinom.
A i mjenjač je teško iskoristiv, jer ima premalo brzina.
Tuber je, po meni, lijepo dizajnirani - promašaj.
Da su bar postavili mjenjač sa 16 brzina i kočenje prednje osovine, te kardan 540/540E, jer na tak malim traktoru 1000 okretaja nije od koristi.
A da o preglednosti i ne govorimo. Hauba pri instrument ploči je šira nego na Caseu od 500 konja...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Potpisujem rečeno od @ZJ!

Službeni podaci o prijenosnim odnosima i krajnjim brzinama u pojedinim stupnjevima prijenosa za Tubera. Podaci su dobiveni na upit mailom.

Brzina kretanja km/h pro maksimalnom broju okretaja motora od 2800 okr./min
su slijedeće:
Spore brzine: Ukupno omjer prijenosa brzina kom/sat
1 281,09 2,04
2 170,57 3,37
3 106 5,42
4 78,94 7,28
R 213,16 2,7
Brze brzine:
1 54,24 10,59
2 32,92 17,45
3 20,46 28,09
4 15,23 37,71
R 41,15 13,96

Kopiranje iz maila nije pregledno.
Podaci u pojedinom retku:
stupanja prijenosa, Ukupno omjer prijenosa, brzina km/sat
 
Posljednje uređivanje:

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Dilema za izbor traktora,belarus t 40 as ili imt 560?
Znam da nije neki izbor al s obzirom da sam ograničen proračunom na nekih 5 000E to je to!Nikad nebi ni pomišljao na ovaj t 40 da mi kolega neprodaje... traktor je maltene u tvorničkom stanju i daje na probu,radi šta hoćeš pa ako se svidi uzimaj... a cijena nije neka oko 3t eura tako da nebi morao prodavat 542 kojeg trenutno imam i koji je u solidnom stanju,a svi znamo da nije loše imat dva traktora u dvoru,pogotovo što se bavim kombinirano ratarstvo/stočarstvo pa ima dosta i košnje,okretanja i skupljanja sjena... tj. vozikanja pa i ovaj manji dobro dođe...
Znam da je 560 ipak malo praktičniji i okretniji .al ako bi njega uzimo onda bi morao riješit ovog svog 542,jer ipak za solidnog 560 treba oko 5t eura....
Eto treba mi traktor od 60-ak ks,proraručun ograničen pa šta je tu je.... svaki savjet i sugestija dobrodošao ,pogotovo ako neko već ima nešto od navedenog da kaže svoje iskustvo.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,366
Zetorproxima90, sad gledam po njuskalu, i 6011 i 6211 su iznad 5000 eura koliko je on spreman dati...kod nas se za 5t eura nađe i 577.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Moj ti je savjet da uzmeš t-40 videl sam mogućnosti tog traktora pogotovo ak je dupljak i dost sam s njim radil jednostavno zerka , veliš da je u tvorničkom stanju ja bi to odma uzel , djelova za njega imaš u mađarskoj dost jeftinije nek kod nas to ti je moj savjet svaki traktor ima sve mane i prednosti.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Iskreno vrlo rado bi uzeo zetora,al cijenu su stvarno ono??? Pa ti traktori stari 20 i kusur godina nisu tolko koštali dok su bili novi kolko ih sad ljudi cjene :icon_scratch:
Za ova dva navedena bar 50-ak t/kn da su ono baš u nekom dobrom stanju,što je za moj proračun malo previše.Obrađujem 20-ak k.j zemlje tako da bi i oni moji navedeni to odradili bez problema...:(smirk):
Jači traktor mi treba osim za lakšu i kvalitetniju obradu zemlje za silokombajn i eventualno samoutovarnu prikolicu s noževima,tako da sam neovisan za pripremu hrana o bilo kome.... ove godine sam zbog ovisnosti o drugom dobro ispušio ,pa sad imam manjak hrane,pogotovo kvalitetne što kod hranidbe krava dolazi do izražaja možda i najviše... a ipak s ovakvim jednim traktorom od 60-ak ks bi se dosta toga moglo riješit...
 
Posljednje uređivanje:

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Rus T-40 je ko rođen za to nek je u dobrom stanju nemaš problema s njime , i de taj stane tud ni jedan nebude prošel vjeruj mi , imal je šogor T-40 taj traktor je čuda delal i sve i svašta.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Ma taj me rus baš nekako privlači jer je prvi traktor u dvoru bio vladimirec t 25 (73god) i nikakvih problema...Jedino što me kod njih odbija ona kabina,ručice i sl. , koda je sklapan prije 100-200god. :mur:
 
Na vrh