• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

sin93

Član
Tu od
2 Srp 2014
Poruka
55
1937182_10201218574261974_9684720216744279_n.jpg


ovako nešt ko i ja sebi kupiš.. :)
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,759
Šta je sa noviuposlu ?
Zadnje sam pročital da je kupil stroj ali da nešta ne štima.
 

UTB350

Član
Tu od
20 Lip 2015
Poruka
51
Koji traktor uzeti ?

Pozdrav.
Moje domaćinstvo ima malog unija 35 duplaka i odlučili smo uzeti još jedan traktor iste snage ali bez prednje vuče, jer nemamo baš novca za dobrog duplaka.
Izbor nam je širok, svi nam se traktori sviđaju, i svaki ima neku svoju vrlinu i manu pa sam došao ovdje da se posavjetujem.
Znači treba mi traktor od cca. 50-60ks, može biti i malo stariji, nije bitno, zadržat će se kod nas 4-5 godina...
Gledat ćemo UNIVERZALA 550, jer imamo već jednog i ovaj nas služi odlično ali nam je malo lagan, IMT 558, ima ih dosta ovdje kod mene, pokazali su se solidno, ZETOR 5711 imaju dva u susjedstvu i sviđaju mi se jer su pouzdani i dosta teški, TORPEDO 55 ovakav traktor smo imali prije par godina i opet je dobro došao, FIAT 540 isto je lagan ali je dosta sličan uniju, čak i bolji kvalitet...
Ne znamo previše o Ursus 355 i Same Explorer 55, i njih bih pogledao...
Znam da je izbor baš velik, ali svi traktori su jako dobri, i svaki od njih bi nam odgovarao. :)
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,366
Re: Koji traktor uzeti ?

Postoje već tri teme za dilemu oko traktora, a ti opet otvaraš novu temu.

Ja bi prvenstveno prvo Same uzeo u obzir.
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Re: Koji traktor uzeti ?

Imam ti ja za prodati Universal 550 bez prednje vuče 87/88 godina neznam sad točno moram po papirima pregledat. .. ima ti traktor i prednji utovarivač..
Evo slike.

 

UTB350

Član
Tu od
20 Lip 2015
Poruka
51
Re: Koji traktor uzeti ?

Koliko ima radnih sati i koja je cijena ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Re: Koji traktor uzeti ?

Radni sat mu ne radi otprilike oko 6000 sati +/-500 sati uglavnom na godinu je radio oko 400 radna sat,ja sam taj traktor kupio inače od poznatog čovjeka nije puno radio kod njega imao je oko 4 ha zemlje i bio mu je preveliki pa sam ga ja onda kupio i kod mene je več oko 10 godina moral bi to malo bolje izračunat ....
Prodajem ga radi toga kaj ja kupujem veći traktor pa ovog prodajem..
Cijena ti je 5100 eura s utovarivačem,može i bez utovariča isto , nije fixno da se dogovoriti ;)
 

UTB350

Član
Tu od
20 Lip 2015
Poruka
51
Re: Koji traktor uzeti ?

Ne odgovara mi, gledam traktore do 3500 sati...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
To onda od nekog djeda koji je prvi vlasnik, i isao sa njim do prodavnice
I racunaj da se sat na traktoru vrti, a sve sto se vrti je vrtljivo i nije jednosmjerno :icon_pidu:
 

UTB350

Član
Tu od
20 Lip 2015
Poruka
51
Danas sam gledao Zetora 5711, nije loš, motor je suh, ima malo više radnih sati, ali je na izgled očuvan, gume su slabe...
 

djukic

Novi član
Tu od
24 Lis 2017
Poruka
4
Pozdrav,imam dilemu o kupnji traktora, imt 558 ili neki torpedo volio bi' da mi neko konkretno nesto vise kaze o torpedu za558 sam prikupio mnogo informacija pa me zanima konkretno torpedo u poredjenju sa 558. Pocetnik sam imam trenutno ursus c355 koji ima jako losu hidrauliku i poprilicno odradio svoje,prodajem ga pa cu dodati nekih para pa bi uzeo neki traktor do nekih 4 000 eura trenutno imam 5 hektara za obradjivanje ali planiram za koju godinu da prosirim na 10-15 hektara

Unaprijed hvala
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Po meni definitivno 558 bolji izbor. Bolja (preciznija u oranju) hidraulika, jeftin za održavanje, nemaju nekih većih mana. torpedo u toj klasi ima 55, 60 i 62. Teško naći kvalitetne rezervne dijelove. Imaju nekih problema s mjenjačima pogotovo ak je bio kod nekog ko ga je ganjao.Torpedo manji potrošač. Udobnost mislim da im je tu negdje, možda mala prednost torpedu. Za te površine i normalnog i umjerenog vozača oba će poslužiti uz redovno održavanje. Najbolje kad bi se neko od vlasnika torpeda javio da imas info iz prve ruke.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Nije to bas neki upgrade zastarjeli 558 i torpedo... gledaj bar nekog zetora ako ides na bolje. Alternativa je ulozit u taj ursus pa onda znas sta imas. Torpedo je postao problematican za dijelove.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Torpedo ima odlican motor, dobro pali na minusu, potrosnja je smijesna..Hidraulika je prosta, ima musica ali se da srediti.. Boljka su ti rezervni dijelovi kojih nema kvalitetnih. Ja sam imao jedan sa losim mjenjacem, izadjen i izlomljen uzas.. Naradio je se kod mene prilicno, sve moguce poslove i otisao je sa losim mjenjacem od mene.. 558 je grublji i bolje ce podnositi silovanje i teske radove za razliku od Torpeda koji je meksi, njezniji..
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Nije to bas neki upgrade zastarjeli 558 i torpedo... gledaj bar nekog zetora ako ides na bolje. Alternativa je ulozit u taj ursus pa onda znas sta imas. Torpedo je postao problematican za dijelove.

Zetor do 4000 eura?? Teško
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Jako nezahvalna cifra za naci dobar traktor koji ce moci toliko zemlje obrađivat.

558 ako nađeš u dobrom stanju s kabinom bi bio bolji izbor od torpeda vjerujem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh