• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

djukic

Novi član
Tu od
24 Lis 2017
Poruka
4
Hvala svima na odgovorima,moram napomenut da je zemlja poprilicno laka za obradjivanje,svojevremeno je fergo mali vukao dvije brazde i to u drugoj bez ikakvih problema,sto se cicre tice znam da je jako nezahvalna za kupovinu dobrog traktora,ali to je na raspolaganju... Ako mi bude islo po planu sve za par godina cu uzet i jace nesto,zanima da li mo neko moze reci nesto vise o torpedo 7506 od potrosnje pa tako redom sve... A sto se tice ursusa i ulaganja u njega ne isplati mi se jer sam pricao sa svojima kod nas je 20 godina hidraulika je radjena vise puta svaki put kad se uradi funkcionise najvise mjesec dana i onda opet po starom,zavrsio sam bas s njim zimsko oranje prije desetak dana i kad dignem hidrauliku plug mi se blaaago vuce po zemlji i skida iza mene centimetar do dva puta do kuce,to nije oranje to je patnja... Toliko o njemu

Ps ja trenutno imam da obradjujem 5 hektara za koju godinu cu uzet u zakup jos 10,imacu neke podsticaje ja vrlo je moguce da cu imat para za neki duplak i veci traktor prije nego uzmem u zakup zemlju konkretno trazim zamjenu za ovog ursusa i taj traktor nekad kasnije da ostane u domacinstvu kao manji traktor,pa eto nadam se da sam uspio objasnit svoju situaciju.

Hvala na pomoci,mnogo znaci jer ne znam apsolutno nista :D znam samo da hocu da se bavim tim i et..
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
7506 je vec bolji izbor po meni. Ima ozbiljniju snagu i za povuci i na kardanu. Trosi manje od 558 sigurno. Dosta bolje uskladjen motor i mjenjac pa nema problema kao 9006 ili 62/55/48/45 modeli.. Jos onaj sa mjenjacom pored volana nadjes..

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Teško je za torpeda naći dijelove a o cijeni da nepričam 2600 kn plaćena poluosovina za torpeda 45 da boli glava.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Ovak ako nesta najdes a da nije sahranjen od prije :(y):.
Da se ursusu neda sloziti hidraulika neznam bas. Sve se moze popraviti ali izgleda da majstor nesto fula, bez uvrede majstoru.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Taj IHC je strojcina. Sjedio sam u tom sa oglasa i palio. Ogroman je, a zvuk je fantazija, zvizdi .. Kabina prostrana i oblozena..

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Nesto drugo kod tebe sa hidraulikom ne stima. Nije moguce da nakon mjesec dana ne moze podici plug.

Da sam na tvom mjestu, bolje bi ulozio u njega. Znas sta imas, a onda kad budes radio tih 15-ak hektara, onda od toga ustediti i kupiti odmah nesto od barem 75 konja.
 

djukic

Novi član
Tu od
24 Lis 2017
Poruka
4
Haz0r S obzirom da poznajes traktor mozesli mi rec nesto vise o njemu,posto meni ne izgleda bas u nekom bajnom stanju ili se ja dovoljno nerazumijem ,zanima me i potrosnjau poredjenju sa vim mojim ursusom?

A sto se hidraulike tice na mom ursusu hmm ne znam brate 3 majstora su razlicita radila,onda mozda kod nas nema adekvatnog majstora
 
Posljednje uređivanje:

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Blizu mene je ovaj traktor, neka 3-4 kilometra. Traktor je mrcina. Za te novce stanje odlicno. Nije mastan nigdje. Uzima u racun i druge traktore, prikljucke.. Sad trosi vise od ursusa svakako, ne vrijedi uporediti ih. Ovaj IHC moze raskinuti tog Ursusa realno i dosta je veci od njega, gabaritno..

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Djukiću provjeri imaš li dovoljno ulja u hidraulici (mjenjaču) a ako hoćeš da ti ne spušta hidraulika onda trebaš promjeniti karike (gumice,manzetne) na klipu od hidraulike. Mada je ovo za drugu temu. Izvinjavam se.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
hazOr- jel radi taj traktor išta, ili stoji kod prekupca? Kakva je uopće situacija s dijelovima za te stare modela IHC-a?
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Ne radi gogo nista, stoji na placu. Uvozi covjek.Ima dosta traktora , djelova i prikljucnih masina. Vecinom CASE, IHC, David Brown, JD drzi. Ima dijelova. Kolega EMIR ima 844 duplaka i nije imao probleme sa dijelovima. Ima na pijaci Arizona, distrikt Brcko.

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ihc je dobar stroj jednom smo radili s cormicom kvaliteta je to.
 

scyther

Novi član
Tu od
10 Stu 2014
Poruka
4
Što kupiti

Pozdrav,
Imam EuroWolf 554 i mislim ga zamjenit.
U igri su mi 2 modela traktora:
belarus 622 ili same dorado 60
Same dorado je skuplji 135k vs 156k.

Imate li neki od tih modela, preporučili bi nešto bolje od 60-75 konja, površina za obradu je 20 hektara.

p.s. ima i same argon od 65 konja ali bez kabine koji je onda iste cjene ko rus


Hvala.....:icon_super::icon_super::icon_super:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Re: Što kupiti

Koliko stare strojeve gledaš?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Re: Što kupiti

Radje Same gledaj rus rm gubi cijenu brzo i nije nesto.
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Decki ja bas nemam puno pojma o traktorima da budem iskren. Covjek mi je sa sumskim malcerom pocistio i isfrezao zemlju i sad na jesen tu dolaze orasi. Gledam neki traktor do 100 ks tipa zetor 7745 ili slicno da je duplak i da me sluzi za malciranje te povrsine kad krene trava ali i za cupnje drva iz sume i slicno. Isto tak i da si mogu djelove imanja di nije jako debelo grmlje sam izmalcirati. Kakva su iskustva da tim zetorom ili ako imate kakvu drugu preporuku. Teren je dost brdovit. Hvala unaprijed.

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Prevelik traktor za malciranje. Kako ces se za koju godinu zavlaciti ispod oraha sa tolikim traktorom?

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh