• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Jbg imam samo toliko mogucnosti da kupim jedan traktor koji bi bio univerzalan i za sve zato i pitam za savjet. Vecina malcera koji imaju cekice i nozeve traze traktor od 50 ks na vise. Bar ako se radi o malcerima koji su u stanju izmalcirati i izdanke do 5,6 cm debljine.

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
goldoni od 70 konja...
mali je gabaritno ali je velik kad treba radit...
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Ne znam kojim novcima raspolažeš, ali za takav posao gdje bi trebao samo malčirati i raditi oko oraha treba ti neki dobar okretni traktor po mogućnosti bez kabine.. Tu bi bio dobar goldoni al vjerujem da bez kojih 10000€ se njega ne može kupiti.. IMT 560-567 bi se dobro snašao u tom poslu ali je problem kaj je to đ**** neokretno za taj posao(nije on tak jako neokretan al za to je, uvjerio se na svojoj kožj). Za ursusa c 360 ne znam za okretnost al vjerujem da bi ti te poslove ispunjaval bez frke..
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Bar ima hidro volan popišam se više na traktor bez hidro volana da je neznam kaki.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Moj 567 kad sam ga kupio je imao mehanicki volan, to zlo teško nisi mogo smotat kako je težak bio još kad se tu doda i onaj munjeni položaj volana da kada ga motaš da zapinješ s prstima po tabli s instrumentima za popizdit, točno se pitam dal su ti inžinjeri bili pijani kad su dizajnirali taj volan i limariju. Odma nakon kaj je stigo u dvor namljel je kukuruze i ječma i u garažu na adaptaciju na servo volan, usput je dobil i nove blazinice(piksne) i ležaje sve skupa sa semerinzima..
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Za manje od 3t on kupiš servo volan i onda je bolji od 560...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Na početku (post 919) je rečeno da je teren dosta brdovit. Ja uopće ne bi gledal 2WD traktore. Darijusov prijedlog nije loš. Goldoni, za razliku od sličnih traktora te snage, ima težinu (500-600 kg više) pa je s te strane univerzalniji.

Kod malčiranja šikare do 5 cm debljine, trnci me prolaze. samo kad pomislim kak s traktorom savija i vozi iznad tak debelih stabljika. Šikaru do 5 cm debljine treba malčirati s reverzibilnim malčerom. To zahtijeva prednju hidrauliku s kardanom ili reverzibilni traktor, npr. AC. Može se i s običnim traktorom, ali boli vrat.
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Iskreno i ja bi neki 4x4 traktorcek pa da sam miran. Ti goldoniji su vidim dobri ali dost drze cijenu. A kaj velite na universal 640 samo tesko ga je naci bas ga i ne vidjam u oglasima a svi vele da je traktor zmaj. Pokusao bi osigurati budzet za traktor do cca 100 000 kn. Koju kunu vise manje.

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Za taj budžet se da uzeti fin traktor.
Ja lično bi bacio oko na Samea Explorera ili Hurlimana ili Lamba te serije.
Imaju snage, 4x4, za svoju veličinu vrlo okretni i izuzetno pregledni.
Ili ako se ide na manji 50 ks onda Landini Mistral, ili sdf isti model.
I obavezno bih preporučio kabinu, više koristi nego što smeta
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Ako je takav budžet onda nebi trebalo i izbaciti opciju antonia carrara ;) Jako lijepi i pouzdani traktori i uz to nisu zglobni.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
U 640 DTC ti je jako neokretan za takve namjene. Sve druge vrline ima: puno snage na kardanu, jaku hidrauliku, dvoradni kiper ventil, dobro raspoređene brzine (osim rikverca).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Pa U355/360, na kojega si se referiral.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
U 640 DTC ti je jako neokretan za takve namjene. Sve druge vrline ima: puno snage na kardanu, jaku hidrauliku, dvoradni kiper ventil, dobro raspoređene brzine (osim rikverca).

I zaboravil si dodati nema više tvornice, a ni dijelova :icon_wink:

One opcije Goldoni, AC mi se najviše dopadaju. Malo, okretno..... Drže cijenu, skupi su, ali ne budu ni izgubili na cijeni za deset let dok ovdje spominjani Uni je isto precjenjen a za deset let vitalnih dijelova nebu ni za ljek.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Pa U355/360, na kojega si se referiral.

Je da odličan traktor ako ti je.mehaničar najbolji prijatelj.
I ako ai ljenčina pa kad se pokvari da odmoriš malo .
Dva su u selu i obadva su na popravku jedan reduktori a 355 na generalki 4 već u 13 godina.
Zanimljivo 560 ih obadva nadradi bez ikakvog kvara i to je tebi bolje.
Smiješnih ljudi.popišam se ja na stroj bilo koji koji se tako kvari.
Kosu dam jednom.popravio druga šansa da se dogodi isto ide na udaju ja novce ne kanim bacat na rage koje se ne daju popraviti.
A bome treba imat živce i šarafat to 5 puta sam pomagao šarafat ursusa.nebi ga ni najgorem neprijatelju.poželio....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Pri nama ima dosta velikih Ursusa i stalno rade. I Muha zna jednoga koji je stalno u pogonu i otplatio se višestruko...
558 i 560 su nekak nestali sa scene.

Glede AC ili Goldonija, Goldoni mi je nekak solidniji stroj u istoj klasi. No, da mi treba traktor te klase radije bi gledal SDF ili NH voćara.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Kaj jednog, znam ih za dobra dva naselja puna gospodarov, ali podržavam malog u prve dvije rečenice.....
Onaj na kojeg ti misliš ne dela ništ, samo gume dere po asfaltu. A ako misliš na Željkovog, taj jedino kaj dela su troškovi.... još je samo mjenjač ostal za popraviti unazad 3 ili 4 godine kolko je kod njega.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Kod mene c360 jednom rađena generalna u 12 godina a tih 12 godina je svaki dan takoreći u šumi osim kad je zima ai zimi čisti snijeg, i podero je 3 para guma,a pored šume naravno radi i poljoprivredu.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Dere gume i svaki dan zaradi bar 1000kn...
Da ne dela nikaj drugo, isplatil se je.
 

Najnoviji postovi

Na vrh