• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Nije toliko problem visina, već zadnji trag.
Uni ima tvornički 1400, a Štore 1300mm. Treba samo zamijeniti lijevi i desni zadnji kotač, pa je onda 1400 :)
Ali zato Štore ima neusporedivo bolji prednji most i znatno je okretniji.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Centralni pogon, bez zglobova, relativno veći kut zakreta od Unijevog.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Jesu li onda podjednaki store i utb u omjeru ulozeno dobiveno, i podjednaki u karakteristikama?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Vizualno isti traktori a u radu dosta različiti.
UTB-u je mana "lošiji" prednji pogon u odnosu na Štore, ali zato ima bolju getribu dok su motori podjednaki.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Štore ima 10% brži kardan i ~10% brže brzine, ali ne sinkronizirani mjenjač, talijansku hidrauliku i instrumente.
Lakši je, nježniji i ima manje kočnice.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ako trebaš traktor za brdoviti teren onda svakako bolje unija nego štorca.
Štore je lagan u prednjem kraju, a i kočnice su mu katastrofa.
Ja da trebam za sebe u tom rangu onda bi trazio unija 550 dtc i to što starijeg prije 90-te godine, pa makar iu lošijem stanju, jer u taj traktor vrijedi uloziti i 2.000€ i onda imas traktor za sve.
To su ipak 4 klipa, a o stabilnosti da i ne pričam...imao ga 20 godina
 
Tu od
28 Kol 2019
Poruka
40
Pozdrav ekipa!
Kako sam odlucio (konacno) nabaviti NEW Holland L95 tj Fiatagri L95 (kapario ga) , molim Vas nekoliko savjeta/informacija:
-rezervni dijelovi-gdje je ok kupovati dijelove za taj traktor (u obzir dolazi i kupovina preko web-a)? Gdje vi kupujete dijelove?
-gdje mogu nabaviti upute za koristenje?
-gdje mogu nabaviti servisni manual?
-da li moram posebno na nesto obratiti pozornost u koristenju tj odrzavanju?

hvala puno :)
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Evo me opet sa pitanjem. Poslusao sam savjete kolega sa foruma te odustao od kupovine Tome Vinkovica.
Slijedece traktore sam nasao na internetu, o kojima neznam puno.

Sta bi po vama od ovih navedenih bila najbolja opcija? Napomena, koristio bih samo za kosenje sa roto malcerom pa i tu moze preporuka ako ste raspolozeni:

Traktori:
1.Yanmar Shibaura 4x4 1995, 13 KW
2. Iseki 4x4 1998, 13 KW
3.Kubota B5001
4. Kubota b 7001
5. Honda TX18
6. Yanmar K4 2005 15KW
7. Kubota GB170 17KW 2005
8. Iseki TX 150015 KW 1981

Za Malcer sam gledao:
1.AGT 120
2. PanexAGM 120
Mogul naravno i Vase sugestije.
Hvala unaprijed.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Možda sam negdje i pogriješio dok sam prepisivao. . Namjena je malčiranje voćnjaka . Jedan dio u ravnici drugi u brdu ali ne toliko zahtijevno. Ima oko 1.5 ha sto naravno ne mora u jednom danu da se desi. Bitno mi je da može nositi malčer ( rotacioni ). Gledao sam na YouTube da dosta rade sa njima ali me zanima iskustvo iz prve ruke
 

Ivank

Novi član
Tu od
19 Tra 2020
Poruka
22
Dobar dan forumaši. Planiram uzeti neki manji traktor i frezu za frezanje nasada Paulovnije, parcela je oko 3ha. Zanima me koje traktore mi preporučate. Dobio sam za sad ponudu za 2 traktora: Imt 539 deluxe i Zetor 4911.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,551
Dobar dan forumašu, a da možda malo pročitaš neke stvari prije nego ulijećeš sa novom "bezveznom" temom. A možda i nije toliko bezvezna ali sigurno postoji tema u koju si mogao uvrstiti svoj prvi post!(n)
 

Najnoviji postovi

Na vrh