• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

Štef2002

Novi član
Tu od
9 Stu 2020
Poruka
18
Pozdrav,evo ja planiram kupit traktor za svoje potrebe,godišnje 10 hektara zemlje obradit,4 hektara pokosit,i 50 metri drva godišnje napravit i dovest iz šume,uvjet je da ima kabinu,buđet je 45000 tisuća kuna(znamda nije neki),sijem 5 hektara kukuruza,2,5 hektara pšenice i 2,5 zobi,planiram uz traktor uzet i priključke e sad ako bi mogao dobit kakve informacije koji bi bili najbolji,traktor do 70ks je u planu kupit.hvala unaprijed na pomoći
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Ja bi ti predložil da si kupiš Zetora 7745, ali ti za to očito nemaš penez, tak da....
Kak god gledi da skupiš još koju kunu i kupi si Zetora, nebu ti žal.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Kako nema puna Slovenija ja sam dva gčedao u dijelovima 504 s prvom vučom.
Čak ima jedan sad za 5000 u Sloveniji.
Ispravan
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Ima rabljenih, a novih baš i ne. A ti rabljeni se budu zišli i još malo Slovenci ih nebudu dali da odu iz dežele jer je Štore za njih nacionalni ponos, kak i Tomos.....
A i po te dijelove treba nači u Sloveniji, otiči po njih, ugraditi ih.... ode sezona dok ga okrpiš s slovenskim dijelovima.
 

Štef2002

Novi član
Tu od
9 Stu 2020
Poruka
18
Zetor 7745 mi je malo prejak ali kak ti veliš nemam penez toliko,5245 mi se onda čini realniji,gledo sam imt 549 i 560,ovaj 549 mi je zapeo za oko IMT 549 PRVI VLASNIK IZUZETNO OČUVAN
Neznam baš previše o njima,za traktor sam spreman odvojit 45 tisuća kuna,jer imam u uvidu kupit i neke prikljućke za njega (plug,tanjuraću,sjetvospremać,prikolicu,malčer)jel imam univerzal 445 1975,a on mi je preslab za to

Gledam po oglasnicima štore i univerzal je na cijeni a o zetoru da ne prićam,sviđa mi se ursus c-360,ima u mom kraju čovjek kaj je nanjega stavil novu kabinu traktor mi izgleda top,s njim sam radio u transportu malo,ćini mi se ok traktor e sad volio bih više o njemu i imt 549 i 560 nekakve podatkr
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Taj nije prvi vlasnik tog traktora, on ima očito dobar minivaš... a i blizu 5000 sati je znači očekuj probleme ako ništ niko nije popravljal.

Zetor je kvalitetniji traktor, ali taj 5245 je nit sim nit tam, slabašan mu motorič.

Ursus, opče poznato je da se meni kosa na glavi diže od tog traktora ali ruku na srce možda je to i dobitna kombinacija. Jeftin u startu i ako nije jako ubit mogel bi godinama dobro služiti uz povremene sitne kvarove. Snage ima kolko hočeš u odnosu na ove sve nabrojane samo kaj je od malo lošijeg materijala napravljen.
 

Štef2002

Novi član
Tu od
9 Stu 2020
Poruka
18
Ja tražim dobar traktor tu 50-65 konja kojem je motor hidraulika i mjenjać u dobrom stanju,a struja i ove sitnice to se napravi,gledo sam 6911 lijep traktor samo dug dosta,imt 549 mi se čini lijep traktor ali opet malo preslab a 560 tak tak,torpedo 6006 mi može neko nešto bolje objasnit oko njega i zetora 6911
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
E jebiga, pa nebuš taj traktor ženil kad ljepotu gledaš.
To sve kaj ti gledaš je staro 30, 40 godina. Kaj moreš više očekivati od toga? Nije ga niko kupil i u garaži ga čuval samo za tebe.
To su večinom stari traktori koji su svi skupa tu negde, jedina razlika je između njih kaj za neke još ima kakvih takvih dijelova za kupiti, a za neke je več pomalo problem i problem može biti samo sve veči kak godine idu.
Imaš tu na forumu za svakog od njih temu debelo prežvakanu pa prolistaj malo, možda ti bu lakše odabrati.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Rekal si da imaš U 445, probaj nać kakvog od 55 ks. Nisu baš jeftini al možda se naleti na nešto.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Ne znači ako je traktor skup da i valja.
Tog zetora kupiš a radilica na 4 specijali.
Svi na oglasima 2000 sati.
Ko se ne razumije kupi to.
 

Štef2002

Novi član
Tu od
9 Stu 2020
Poruka
18
Uspješno sam kupio universal 640 dtc 1998.godina bez kabine za 47000 tisuća kuna,hvsla svima na savjetima
 

Štef2002

Novi član
Tu od
9 Stu 2020
Poruka
18
Stavil bum sliku sutra dok poslikam i sredim malo,brzo sam ga našo jer nije bio skup a po slikama u dobrom stanju i došli mi on pali ko mina,u lampama na blatobranima su one upruge zacvikale i automat bil zgorel ali motor mjenjać i hidraulik u perfektnom stanju bez greške,nedimi i fino radi
 

Štef2002

Novi član
Tu od
9 Stu 2020
Poruka
18
Evo rakete,lampe stavljene i završene neke sitnice još samo felge vratit u bijelo
 

Prilozi

  • FB_IMG_1605303657428.jpg
    FB_IMG_1605303657428.jpg
    52.1 KB · Pregleda: 52

Najnoviji postovi

Na vrh