• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

luka1002

Član
Tu od
27 Kol 2015
Poruka
58
Mislim da ću na Fiat ipak, moram čekati neki dobar primjerak da se pojavi. Hvala, za MF seriju 3 koliko čitam tu na forumu i nisu baš najsretniji postojeći vlasnici.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
od mog šogija 3060 svake godine nešto...nedavno crko u berbi kukuruza, pa ja šlajsao svojim vladimircima kukuruz 30 km do njega doma... 🤭 bem ti ruse, oni ne crkavaju...
 

luka1002

Član
Tu od
27 Kol 2015
Poruka
58
Ja sam gledao 3060 i 3080.. Sva sreća na ovom forumu, inače tko zna u kaj bi se upustil.
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
šogi je u tri godine mijenjao samo kompjuter, prvu vuču, elektroventile, korpu i lamelu, gume, stakla kabine, anlaser, alternator, akumulator, i još hrpu ulja, semeringa i ostalih gluposti...pa jedva da je 50 000 kuna stavio na njega...ali, kraj ulaganja se još ne nazire...dršće hidraulika, teško se kardan ukapča, a vrti se kad nije ukopčan...opet nešto rošta u prvoj vuči...neda se šaltat iz sporih u brze...hehehe...
da je moj, već bi ga polio s benzinom i dal na otpad, bilo bi jeftinije nego ga stalno šerafit...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,946
I večina toga svega kaj si napisal se da izvana zamjeniti. Kaj bu tek kad ga malo iznutra pregleda..... ali on ima MF, a ti Vladu.
On more svaku brzinu još 5 puta raskoliti, on ima sto izvoda, vanjske komande, udobnost, brzinu.... to kaj pol toga ne dela nema veze, delalo je i u papirima ima.
MF je stvarno traktor za poželjeti, večina serija MF-a
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Ja imam 3060 i da ga ne ureknem ja zadovoljan.
Budi spreman da na svakom 30 god starom traktoru nije nemoguće da ubodeš "pacijenta" koji je imao teško djetinjstvo,te ga budeš morao "liječiti".
Na masseyima gore spomenute serije sami vlasnici su hrpu problema stvorili što nisu stali na vrijeme.
Nego su tjerali dok se nije još veća havarija dogodila.
Svakom traktoru može otići kvačilo,prednja vuča,neki zupčanik,ili štogod drugo,naročito "mladićima" od 30ak godina...10k eura je taman da si u tim fiatima,mfovima,internationalima;)sretno
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Onda bolje torpeda nego MF 30XX, jako puno ljudi se žali na njega, daleko od toga da su masseyi loši, ali ta serija je loša, ne govorim o udobnosti, nego o kvaliteti. To je dobro osmišljen traktor, ali loše realiziran,
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,582
Misliš da se drugi ne kvare?
MF-ova ima ouno, pa ih se puno i kvari. Ali su definitivno moderiji od bilo kojeg Fiata istog doba.

Za MF-a bar ima kvalitetnih dijelova, okretniji je, moderniji od T9006 za kojeg nema dobrih dijelova.

Zanimljivo, MF ne valja, a Renault s istom getribom je dobar???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,946
Djelova ima, pitanje je ko si ih može priuštiti za traktor star 20-30 let
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Po mogućnosti naći od pouzdanog prodavača(dugogodišnjeg vlasnika).
Iako ni to nije garancija da se nebude niš pokvarilo.
Uglavnom,stisnut zube i pojest g*vno,te se nadati da nisi pehist da ubodeš groblje.
Sve se da složiti na kraju.
Ako odluka padne na masseya,3070 im je "bolesnija" od ostalih.
Traži svakako 16x16 getribu(pouzdanije su).
 

luka1002

Član
Tu od
27 Kol 2015
Poruka
58
Ma oke, svi ti radni strojevi koji imaju toliko godina, vjerovatno imaju i preko 20 000 radnih sati. Normalno je da neke stvari treba popravljati, ali u tom slučaju gledam da nema elektronike jer tu se stvari kompliciraju. Najveći problem je što za masu traktora nema orginal djelova ,a novi djelovi su "loši" ali i jeftini što opet ne riješava problem jer i dalje se kvare.
Fiat je nekako zlatna sredina tu, djelova ima, nisu loši, motori su provjereni, elektornike nema (bar ne u ovim starijm modelima koje ja gledam)...
Kod novijih traktora problemi dođu ranije ,a utjeha sigurno nije što za većinu popravka treba računalo.
Kolega radi u servisu kosilica pa veli da novi stihl nemožeš ništa bez računala.... alo kosilica????
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,582
Pa nemaš više skoro ni jednog auta bez elektronike, i nije da baš staju na svakom km. A o kamionima da i ne govorimo.
Nema jeftinih ni besplatnih popravaka...na žalost. Ni mehaničke komponente nisu jeftine.
Svaka kupnja je rizična, pa i novog stroja, a kamoli ne (iz)rabljenog.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Kolega je gledao nekoliko fiata,80-100ks,neki si bili veće groblje,neki manje,uzeo je onog koji je po njegovom bio u najboljem stanju.
Kabina nije od njega bila,jer je drugo godište,sav ofarban u 3 različite nijanse temeljne bolje,prednje gume su različitih proizvođaća,zadnje isto.
Kvačilo je otišlo kroz nekoliko tjedana,semering radilice,par crijeva hidraulike.
Traktor je platio 10k eura.
Radi s njim svaki dan.
Tak je to sa rabljenima.
 

luka1002

Član
Tu od
27 Kol 2015
Poruka
58
jbg da, no dobro poanta mog gornjeg posta nije da nova vozila staju svaki kilometar nego da kad stanu treba ti računalo za popravak, dok kod starih to nije slučaj. Sam popravak je jednostavniji kod starijih vozila. (uglavnom)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dobro veli ZJ. Nema više jeftinih popravaka, a i oni jeftiniji postaju skupi ak su česti.

luka1002,​

dobro zboriš. Nekak je lakše kad kvar more otkloniti svaki mehaničar, a ponekad i sam vlasnik, nego kad svaki put treba zvati servisera s kompom. No, nema više povratka na nove traktore bez elektronike, barem ne u EU.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,582
Pa ima ljudi koji imaju komp i znaju riješiti problem. Nije to više bauk. Je, nemreš sve sam. Mnogi ljudi, koji imaju i mehanički jednostavne traktore, plaćaju popravke, pa onda i nema razlike.
Bar danas ima uputa na Internetu, rabljenih dijelova po raznim trgovinama. Sve se može riješiti i popraviti.
Najvažnija je sreća pri kupnji.
Ak želiš baš sam popravljati, gledaj Belarusa.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Pozdrav,

Ja imam 3070, plus powershift getriba(pužne brzine) 6999 sati ima trenutno, samo mjenjam redovito ulje i filtere i za sad hvala bogu nema problema. Radim cca 350 sati godišnje i samo ide ide, imam i claasa aresa 697atz i mogu reći da se ljepše osjećam u masseyu. Kad ga kupujete treba gledati samo da nije što prebrikavano, da sve radi i to je to. Nema promašaja sa tim traktorm, okretan, jak za povuć i može sve raditi.
Ja sam kupio od prvog vlasnika iz Holandije tak da je traktor bio ko nov, još ima prednje gume orginalne( doduše za promjenit al idu još malo) Imao sam u početku samo problem sa Ehr- om a to je bio vanjski prekidač u šljusu i to je to. Filter getribe obavezno i prije 500 sati a ulje svakih 1000 i ulje u motoru svakih 100-120 i to je to.
 

Najnoviji postovi

Na vrh