• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Re: info/savjet IMT 558 vs IMT 539 itd...

558 nema jaci hidraulik od 539 vec isti, koji je losiji jer se ulje vise grije kod 558.
Za mene nema imt ovog dobrog traktora, ali se od svih da napravit 1 dobar.
npr
539 treba zmajac i regulator gasa od 533, plocu hidraulike i prednji trap od 542...onda je to dobar traktor.
558 treba sve osim mjenjaca i zadnjih felga od 560

e da,
kupi si 4911 ili torpedo 45

Postoji dobar imt, i to onaj sa fiatovim motorom, znaci onih par 533 i 540 koji su napravljeni..
Znaci onda dok su prelazili s 533 na 539 svi su trebali imati fiat motore i to bi bili traktori samo takvi..
Na imt-u je sve donekle dobro, i hidrauika i mjenjac, jedino ti imr motori nevaljaju nista..

Ima jedan kod nas u selu novoga fiat motora od 533, dok je kupil traktora neznam sta je bilo s motorom kaj ga je skinul s traktora i kupil novu masinu od 539, sad taj motor stoji na paleti..
Bas budem otisel jedan dan k covjeku da vidim u cemu je problem, tj jel skup popravak, i jel ga hoce prodati..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Re: info/savjet IMT 558 vs IMT 539 itd...

Dobar IMT ?? vozim ih od 1974 godine marke od 533-577 i još nisem naletel na dobroga a i dva puta sem bil sa njima sretan prvi kad sam kupil i drugi(sretniji) kad sam prodal .:drink:
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Re: info/savjet IMT 558 vs IMT 539 itd...

Ne znam Željko kaj su ti se tak zamerili IMT-i kad vidim po forumu da skoro sve spotereš . Ja imam 558 od "88 god. i ne pada mi na pamet prodati ga zato kaj ne valja . Naravno kupljen je star 10 god. Radio je kod gazde prije a radi i sad . Mislim RADI ,ne vozi se po proščenjima ,a zetora 4911 pojede za doručak .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Re: info/savjet IMT 558 vs IMT 539 itd...

Pa baš sve ne poterem evo imam 3511s od 1974 godine ima blizu 30 000 rh i još ide imam 560 mislim da je 1987 i ide 6945 od 1988 i ide jedino rus ima puknutu radilicu i on nejde a kroz moje ruke prošlo oko 300 različitih traktora (družil sam se sa švercerima) 558 sam imel vozil i hvala nebi više to je moje mišljenje cijenim i sva tuđa ali svojih se držim . No ti si na ravnici pa neznaš kak je zaustaviti Imtea sa dobrim kočnicama sa recimo rolo balirkom i sl . Jedino se slažem da bolje uzeti 558 nego 539 naročito ako je kolega u ravnici .
 
Posljednje uređivanje:

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Re: info/savjet IMT 558 vs IMT 539 itd...

Meni se sam imt 539 zamjeril , išel sam s njim v šumu , zamjeril mi se ručni gas, i to kaj baš za šumu i nije saki čas sam negdje s njim zapel a na kraju sam ostal i bez kočnici , pa smo morali skale stavljati pod kotače . Sve u svemu nisam bil zadovoljni .
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
984
Re: info/savjet IMT 558 vs IMT 539 itd...

Kolega zasto ne pogledas i imt 549.Ja ga imam i dosta je dobar,nije veliki potrosac.On bi ti bio dovoljan za tvoje poslove koje namjeravas raditi...Pozz
 

veljko

Član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
110
Re: info/savjet IMT 558 vs IMT 539 itd...

A zeljko recimi samo jednu stvar za kog si imta kacio rolo balirku? Za rolo balirku u brdu za normalan rad treba 80ks
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Re: info/savjet IMT 558 vs IMT 539 itd...

Postoji dobar imt, i to onaj sa fiatovim motorom, znaci onih par 533 i 540 koji su napravljeni..
Znaci onda dok su prelazili s 533 na 539 svi su trebali imati fiat motore i to bi bili traktori samo takvi..
Na imt-u je sve donekle dobro, i hidrauika i mjenjac, jedino ti imr motori nevaljaju nista..

Ima jedan kod nas u selu novoga fiat motora od 533, dok je kupil traktora neznam sta je bilo s motorom kaj ga je skinul s traktora i kupil novu masinu od 539, sad taj motor stoji na paleti..
Bas budem otisel jedan dan k covjeku da vidim u cemu je problem, tj jel skup popravak, i jel ga hoce prodati..

Ovo boldano je glupost nad glupostima. Tu kod mene puno selo IMTa i to pretežno starih. Nakon kaj ljudi s tim traktorima rade godinama, reci da motori ne valjaju ništa je stvarno velika glupost. Možda nisu najbolji i sigurno je da ima boljih ali da ne valjaju ništa...

Dobar IMT ?? vozim ih od 1974 godine marke od 533-577 i još nisem naletel na dobroga a i dva puta sem bil sa njima sretan prvi kad sam kupil i drugi(sretniji) kad sam prodal .:drink:

Postavlja se samo pitanje zbog cega onda stalno "voziš" IMT ako ni s onim prvim nisi bil zadovoljan. Ja ne podnosim Opel kao marku od kad sam delal u ovlaštenom servisu i kad sam videl kakvo je to smece od auta ali ja ga nikad ne budem vozil niti kupil...

Na temu: ja bi uzel 558 u ovoj kombinaciji i to je sve kaj imam reci na temu.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,270
Re: info/savjet IMT 558 vs IMT 539 itd...

Svi kukaju imt ne valja ovo ono...Pa da se brinete o njima mozda bi i valjali
kočnice pogotovo...i volan :icon_evil:
Jeste da ja svojem dušu vadim ali nea veze...sve je ispravno na njemu
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Re: info/savjet IMT 558 vs IMT 539 itd...

Za tebe je glupost, za mene nije.. Za mene nevaljaju i to je to..
Pa nakon 40 godina proizvodnje jednih te istih motora oni ni dan danas nisu rjesili curenje na zadnjem semeringu radilice..
Moj curi od kak je dosel iz ducana, a sad me je pocelo to vec opasno zivcirati jer me sram doci nekome ko ima betonirani dvor, a o tlakavcima da ne govorim..
Kojega god majstora pitam za zamjenu tog semeringa, svi mi vele da nebude curil 2 mj i da bude opet po starom i da su to pare bacene u vjetar..
Ajde nek neko da rjesenje za to curenje, ja da si to rjesim i da mi traktor tu vise ne masti, tocno bi se preporodil i mozda bi malo i zavolio Imt-a..
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Re: info/savjet IMT 558 vs IMT 539 itd...

Kupi onaj crvani silikon za brtvrnje , i obmaži to pa budeš videl , al bude rezultata ili ne , ak veliš da se mjenjanje ne isplati , neznem koje bi drugo rešenje bilo . Ja sam s tim kolegi na brzinu kartera na auto namazal , kaj je ne puštel , i još se tak vozil par mjeseci , dok je ne kartera drugog nabavil.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,270
Re: info/savjet IMT 558 vs IMT 539 itd...

Za početak promjeni majstora...evo moj ne curi vec dve godine a uvjek je na ful gasu,i na malčeru je bil ,i freza...
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
784
Re: info/savjet IMT 558 vs IMT 539 itd...

Na tvojem IMT 533 je sve ispravno? Da nisam videl 147 slika tvojeg traktora u zadnjih 2 mjeseca možda bi to još prošlo.... :icon_weed:

Na tvojem 533 je ispravna samo matica koja drži volan zašrafljen na stup volana, ostalo sve je za popraviti. Prvo struju, pa motor,pa sve ostalo. :icon_pai:

539 - 558 izbor?

558 su sad jeftiniji od 539, uzeti 558. Srediti motor i ostatak mehanike, staviti servo volan i nove (te malo uže) zadnje gume.

539 je jednostavno premali i preslab... prije par godina sam kupio "pomoć" mojem 539. Prvi izbor je bio 558 no na kraju je u pomoć došao 577 :icon_e_smile:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,270
Re: info/savjet IMT 558 vs IMT 539 itd...

Struju? Pa kak ja prolazim tehnički onda kvragu?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,270
Re: info/savjet IMT 558 vs IMT 539 itd...

Pa ko pušta one s rollbarima privezanim drotom za blatobrane :fiery:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Re: info/savjet IMT 558 vs IMT 539 itd...

Kupi onaj crvani silikon za brtvrnje , i obmaži to pa budeš videl , al bude rezultata ili ne , ak veliš da se mjenjanje ne isplati , neznem koje bi drugo rešenje bilo . Ja sam s tim kolegi na brzinu kartera na auto namazal , kaj je ne puštel , i još se tak vozil par mjeseci , dok je ne kartera drugog nabavil.

Nema se to kaj mazati s silikonom kad se to ni ne vidi izvana.. Mislim da nisi shvatil o kojem se semeringu radi..

Za početak promjeni majstora...evo moj ne curi vec dve godine a uvjek je na ful gasu,i na malčeru je bil ,i freza...

Kaj da promjenim majstora, jos mi ni jedan majstor to nije ni slagal, nego svaki veli da ne izdrzi dugo..
A koliko radis rs godisnje? Ja sam napravil ove god samo oko 100 sa balirkom i oko 100 sa beracom, a gdje su drugi poslovi..
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Re: info/savjet IMT 558 vs IMT 539 itd...

Da onda vj nisam dobro shvatil o kojem semeringu se radi .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Re: info/savjet IMT 558 vs IMT 539 itd...

Radi se o špagi na radilici kod kuplunga pretpostavljam da se zadihtati ali ali no kvarimo temu .
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Re: info/savjet IMT 558 vs IMT 539 itd...

vidim rasprava se raširila i ne kvarite temu sve je ok , sve te informacije dobro dođu
vidim da je kolega napisao da sam u ravnici suprotno imam najmanje ravnice , :(happy): sto se tiče i drugih traktora otvoren sam za preporuke ove sam kao LAIK o traktorima primjetio da se najviše priča o modelu 539 kao dobar i svestran model ali za mi je potreben jači malo je preslab a za 558 kao dobar i jak traktor za oranje ali slabe kočnice kako bi se radilo na bregovitom djelu a to je PRESEKA kraj Vrbovca

Naravno mogu i preporuke drugih modela...

Hvala svima koji su se odazvali na raspravu :(clap):
 

Najnoviji postovi

Na vrh