• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

dinje

M

mtodor59

Guest
prvi put sadim dinje nekih 300 sadnica .jel mi može neko otprilike reći koliki je prinos po stabljici?gdje sam god tražio podatak sve je u hektarima.hvala

S

soony69

Guest
Od 4-6 dinja po stabljici u prosjeku,ako se ne pincira,na otvorenom.To daje 6-10 kg prosjek.

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Iz mog iskustva dinja napravi 2(3max) ploda a svaki plod je do 2,5 kg težine s time da je treći plod uvijek do 1kg težine. Sadim sortu Early Dawn. To ti znači da sadnica dinje baci 4-6kg ako je cvatnja bila ok.

R

rule

Guest
PetullaRZ tocno tako ti je kako pises. Prinos je od 5 do max 7 kila po stabljici ako je oplodnja bila ured. Puno srece ti zelim sa tom sortom i vjerujem da ces nagodinu promjenit sortiment. Na zemlji nemoze dugo da stoji kad se obere cuvanje je vrlo kratko osjetljiv je na vodu i ...... dogodine probaj lilo f1 pa ces vidjet sta je roba

M

mtodor59

Guest
Hvala ljudi ,daj bože takav urod ja bi bio zadovoljan i s 5 kg po biljci.Ove godine probam s 300 kom.Ako dobro prođem nagodinu sadim više.Pozdrav!

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
rule kaže:
PetullaRZ tocno tako ti je kako pises. Prinos je od 5 do max 7 kila po stabljici ako je oplodnja bila ured. Puno srece ti zelim sa tom sortom i vjerujem da ces nagodinu promjenit sortiment. Na zemlji nemoze dugo da stoji kad se obere cuvanje je vrlo kratko osjetljiv je na vodu i ...... dogodine probaj lilo f1 pa ces vidjet sta je roba
Ove godine nisam sadio dinju ali svakako ću probati, po tvojoj preporuci, nagodinu sortu Lilo F1.

Najnoviji postovi

Na vrh