• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

dinje

M

mtodor59

Guest
prvi put sadim dinje nekih 300 sadnica .jel mi može neko otprilike reći koliki je prinos po stabljici?gdje sam god tražio podatak sve je u hektarima.hvala
 
S

soony69

Guest
Od 4-6 dinja po stabljici u prosjeku,ako se ne pincira,na otvorenom.To daje 6-10 kg prosjek.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Iz mog iskustva dinja napravi 2(3max) ploda a svaki plod je do 2,5 kg težine s time da je treći plod uvijek do 1kg težine. Sadim sortu Early Dawn. To ti znači da sadnica dinje baci 4-6kg ako je cvatnja bila ok.
 
R

rule

Guest
PetullaRZ tocno tako ti je kako pises. Prinos je od 5 do max 7 kila po stabljici ako je oplodnja bila ured. Puno srece ti zelim sa tom sortom i vjerujem da ces nagodinu promjenit sortiment. Na zemlji nemoze dugo da stoji kad se obere cuvanje je vrlo kratko osjetljiv je na vodu i ...... dogodine probaj lilo f1 pa ces vidjet sta je roba
 
M

mtodor59

Guest
Hvala ljudi ,daj bože takav urod ja bi bio zadovoljan i s 5 kg po biljci.Ove godine probam s 300 kom.Ako dobro prođem nagodinu sadim više.Pozdrav!
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
rule kaže:
PetullaRZ tocno tako ti je kako pises. Prinos je od 5 do max 7 kila po stabljici ako je oplodnja bila ured. Puno srece ti zelim sa tom sortom i vjerujem da ces nagodinu promjenit sortiment. Na zemlji nemoze dugo da stoji kad se obere cuvanje je vrlo kratko osjetljiv je na vodu i ...... dogodine probaj lilo f1 pa ces vidjet sta je roba
Ove godine nisam sadio dinju ali svakako ću probati, po tvojoj preporuci, nagodinu sortu Lilo F1.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Ima netko preporuku za dobru dinju? Talijanski tip? Bitno mi je da je visok brix i da je rana. Portento, Janet,Lilo itd, što uzeti?

Što se mene tiče preporučujem svima dinju Nevour, rugby tip.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
odustal sam od dinje, nekak mi sva dođe odjednom pa imam problem na placu...lilo nije bila loša...
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
odustal sam od dinje, nekak mi sva dođe odjednom pa imam problem na placu...lilo nije bila loša...
Jeli bila slatka? Imao sam Centro, dobra je ali šećer je bio slab.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ti si ko moj sused, on ima oko 20 tona jagoda, i veli nikad nije ni jednu probal, sve proda nekam u Mađarsku. Doma ne ostavi niš. 😂
 
Na vrh