• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dogodovštine iz naših života

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Odlično johabice,slike su super,dali je ovaj kameni bio mirnih prstiju ili?????,vidim da je još uvijek prekrasno na Brijunima,bio sam tamo davne 88 kao klinac na kraju 8 razreda,a najveća je muka bila preći brodom do Brijuna preko vode,želudac to nije nikako podnio
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,354
Nisam nikad bio na Brijunima, ovo mi je i prilika da makar malo zvirnem.
Sve su slike raj za oči, ma gotov sve??:(giggle):
Osim na par treba staviti R.P.:(giggle)::(giggle):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Hvala Johabice za sječanje na Brione no imala si još puno za razgledati vile Jadranka , Brionka ,Bijela vila (valjda se još uvijek tak zovu) Teget (najviši vrh) Peneda (tamo je svjetionik) itd ja tam bio 78/79 godinu (mornarička garda).
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma to, ih......
Ma da vidiš uživo tog kamenog, tko ga ne bi poželio zagrliti....A i ženica je krasna - a vidi, za kamenog znam što predstavlja, ali za nju ne znam.Nisam se sjetila pitati.

@Željkču, od vila ništa. U obilasku smo bili samo s kopna, a s kopna možeš vidjeti samo ulaz, vile baš i ne, jer je sve zaraslo oko ograda, i slušaš priče o njima, posjetiteljima, događajima....ako ih hoćeš pogledati iznutra, moraš iskeširati 12000 kuna (dvanaesttisućakuna - brojkama i slovima doslovno toliko) i onda dobiješ vodiča koji će ti otklučati i pokazati ih.

Tako...mi mali smrtnici možemo samo maštati o ulasku .
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
Zaustavili smo se u Pazinu -]

Tu sam proveo 6 mjeseci obuke u HV,toliko mi se zamjerila puretina sa mlincima da je poslije godinu dana nisam okusio.:(giggle):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Pa kako ti se puretina mogla zamjeriti, ja je obožavam - i prsa, i batke i karabatke, i leđa.....ma mogla bih je jesti svakoga dana.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
I tebi bi da si je jela svaki drugi dan 6 mjeseci
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A jadan....
A budi sretan, dobroo si prošao, jeo si pazinske i nisi zagorec. A šta da si zagorec i da si morao jesti pazinske pure? :icon_lol:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Volim ja ovaj forum, istinabog da lutam svukud, vrludam tu i tamo, virnem iza svakog ugla neta, ali uvijek se ovdje vratim, doma, među svoje, među ove koje volim, najvolim, volim neke puno, neke više od puno, ma sve ja vas volim bez greške, ali ima par onih koje baš volim ponajviše, koji su mi ponajbliži, i zbilja volim sa njima ponekad razlijati sunčane zrake smiješka na stranicama neozbiljnosti, onako, za namiriti dušu, za dnevnu dozu topline u duši toliko potrebne svakome od nas, koja omogučuje da dan završi bez gorčine poitisnute svakodnevnice što nas ubija neminovnošću realnosti težine života ovih beskomporomisnih, hladnih vremena.
A vole neki od vas i mene, razmijeniti koji post i nasmijati se sa mnom, a vole mi neki od vas i smijestiti neku psinu. Kao recimo jučer.

Ma bilo je to ovako - imam je tu jednog dobrog, ponajdobrog prijatelja, ma imam ja još takvih ponajdobriih, ali ovaj ponajdobar je baš jedan velki zajebant, zločestoća veća baš i od mene, intrigator i scenarist za hičkok scenarije. Ma da, hičkog - jer mene je jučer srce moglo strefiti i bez Hičkokovog uzroka "Vriska" kolko su me iznenadila trojica intriganata koji su mi se pojavili na vratima. Zapravo, najavila se dvojica, pojavila trojica.
Eeeee, muhač, ubit si , da znaš, a i tvoji kompanjoni puknuti i hodor, ta vaša zavjera će vas koštati...... Ja ne znam - kako vam samo nije jasno da imate posla sa jednom ženskicom koja ima slonovsko pamčenje, a istini za volju i slonovsku težinu, pa kada vam nagazim prstiče niti najhitnija hitna neće uspjeti tako brzo stići da vam ne poplave i ne oteknu ko kranjske kobasice.
A sve je počelo davno, imala ja nešto što mi nije trebalo, a veli meni Muhač, pa ako mi baš ne treba, zna on kako bi on to mogao iskoristiti, pa ajd, da se na baca i radi ekološki nered, on bi po to došao, usput se vidimo, malo popričamo, evociramo rane dane našeg poznanstva, ispretračamo forum i sve živo čega se sjetimo....i dogovorili se mi za jučerašnji dan da me on posjeti.
A veli meni Hodor - a on bi isto muhača htio upoznati, dugo se njih dvojica već znaju ovako, inkognito, pa bi on sada ak bih ja, Jo, teta Jo njemu to dozvolila, došao u moj dom stisnuti ruku njemu, a i meni, jer niti mene ne poznaje javno, neg isto ovako, inkognito. Ma kako ne bi mogao, dođi samo ti, dođi, dušice, ima mjesta u mome domu za sve drage ljude. I tako.....dogovorili se mi za četiri popodne, i čekala ja tih četiri popodne da se Muhač pojavi, i pojavio se. Točan ko švicarska ura, - u četiri i jednu minutu auto je stao, i izađem ja pred kućna vrata, kad vidim, iz auta izašla trojica - muhač, njegov sin, dečkič od dvanaestak godina, i, iiiiiiiiiiiiiii, moj prijatelj, moj prvi forumski prijatelj, onaj najraniji od svih, kojeg sam virtualno upoznala u ranim danima boravka ovdje, jedan od najdražih - Puknuti. E - to , to da on dođe u moj dom, to mi ne bi palo na pamet nikada. Niti se on meni najavio, niti ikakvih naznaka dao da će doći, a niti su ova druga dvojica ikakvih indicija mi dali da će se gospodin udostojiti pojaviti se.
I tako - izašla ja dakle na kućna vrata - prvo nisam bila sigurna jel to on ili nije - ma ima od mojih ulaznih vratiju do ograde dobrih tridesetak metara a ja dioptičarka plus dva, i gledam ja, ma je, ma to je zbilja on - i zaledila se ja od iznenađenja i stala i blejila u njih ko telac, mislili ljudi valjda da sam se predomislila i da ću im uskratiti gostoprimstvo. A jesu mi priredili iznenađenje, ugodno, razveselili me ko curicu sa tri kugle sladoleda (neću sada reći tri samoborske kremšnite da nekoga me muče noćne more zbog grižnje savjesti), i kada sam se konačno uspjela pokrenuti i poći im ususret, dobila sam dva puta po dvije prijateljske cmoke, i dva smiješka na licu.
E što smo se družili....kako je to vrijeme, tih pet i pol sati brzo prošlo - malo priče, malo razgledavanja plastenika, malo srkanja kapučina bez mišomora - ma kud bih ja njih mišomorom, ma ja njih volem, a i rešetkaste se sobe malo bojim ak mi se dokaže krivica, malo su nešt gricnuli - a eboih nepristojne, uopće mi nisu rekli da je fino, a trudila sam se, ak već nije bilo nešto posebnoga da bar bude ukusno - e, nebudete vi meni više tako, ili ću dobiti pohvale, ili bude vam slijedeći puta krulilo u želucu.
A bili su i krajnje nepristojni - izjasnili su se da oni suđe ne bi prali, a ja bila umorna, evo ga i sada u sudoperu, čeka.
Koji prijatelji, bah......
Hodor nam je došao malo kasnije, tek iza osam, dečko morao odraditi radnu subotu u firmi, ali nema veze - bitno je da smo ga konačno upoznali.

Eto - tako je to bilo.......jedno ugodno veče, provedeno sa dragim ljudima.
Ima li nečega lijepšega?
 
Posljednje uređivanje:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
labavi ,dali se sjećaš što si radio prije 25 godina na današnji datum,bila ruka mirna ili se je tresla:drink:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
I tako ja bila jučer na Porcijunkolovskom proščenju u Čakovcu - malo šetnjem malo sjedenja uz piće i sladoled, druženje sa prijateljima. ma smo zapravo imali u planu otiči na večeru u Međimurske dvore, i ples, naravno, ali naletiš svaki čas na nekoga....a vrijeme ide. Na kraju sam umjesto večere jela langoša, popila limunadu - pravu, je, je, pravi - limun voda limunadu, a ne cedevitu od limuna što uvaljuju ljudima na prepad. Sladoled nisam polizala, iako ja protiv lizanja nemam ništa, ali kada sjedneš tak za stol, i u društvu tako, a svuda oko tebe raje ko u harlemu harlenskih ljepotica i eunuha skupa, nekak je to otmjenjije jesti iz čaše i lizati žlicu.
Perverzno. Bah. Jel?

Ajmo dalmoši sada se uvrijediti, ali ne možete vi nas međimurce dići na noge taman da ih i sami dignemo - klapa Rišpet nije zadovoljila moja očekivanja a niti desetak tisuća drugih - nema tu ničeg da ti dirne žicu i da te digne na prste - ajd, nije potpuni promašaj, ali daleko od onoga što međimurskom srcu treba. za ovakvu priliku.



Malo šetnje prije toga kroz grad -



Ne treba koment -



Međimursko tradicijsko -





Nešto čemu ne mogu odoljeti -



Zar nisu divne drvene igračke -



A vidi ovo - netko bi sigurno volio da je od Pana.....al eto, nije.....:icon_lol:


 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
A johabice ,puno bi više valjalo da je PAN kučica,ali da obnovimo znanje,što mu dođu ti trganci,to se rješava vilicom ili žlicom,slike su za 5 ,ali za to je zaslužan fotomen:(clap)::(clap):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Pa ja sam bila fotomen, osim za onu drugu, hehe.....zna mala znanje - ih, budem se još malo bolje potrudila danas.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kaj danas imate drugu muziku ?? Kak se budeš potrudila ? Slike, ručak , ili ono :icon_lol:. Ili nikaj od navedeneg ????
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Dobro, može wo :icon_lol:

Valjda mu se nije piva još slegla. :icon_lol::icon_lol::icon_lol:


@željkič, koje kuhanje, ja nabrala prijepodne krastavce, zalijala plastenike, pojeli smo za silu jedno zgrilano pile i malo pečeniih krumpiriča, Ono "nikaj od navedenoga" nikaj od nevedenoga, opet temperature porasle pa se nema smisla znojiti, a muzika danas bude druga, bude Zečić večeras, iako ja nisam njegov fan, mene bi Colonija ili Alka digla, ili Balašević, ili neki tamburaši, ma Žiga naš međimurski,, ma milion drugih osim ovih koji nam se nude.

@Ajkula, sam pozabila ti reći - trganci su ti ono kaj sam ja za deset let dok sam bila sneha se najela za deset mojih života taman da sto tri leti živela svaki.
Bilo ti je to ovako - znaš da godina ima tristo šezdeset pet dana i šest sati, a mi smo ti na godinu potrošili petsto pedeset kila brašna. To znam po tome jer smo nekada išli na paromlin - tak smo mi zvali Čakovačke mlinove u koje smo odvozili pšenicu i mijenjali za brašno. Tak bih ja zakopčala prikolicu za traktor, provjerila svijetla i žmigavce na prikolici koji nikada nisu radili dok bih spojila kablove, pa sam onda ja ko pravi elekrtičar sistemom pokušaja i promašaja to sposlagala i sposredila tak da je i na traktoru i na prikolici delal lijevi žmigavac istodobno dok sam ja ručicu gurnula gore - što bi u stvari onda trebalo biti da rade istodobno oba desna - ali ja majstor improvizacije sam brzo smislila taktiku - skrečeš desno, ručica za lijevo, skerćeš lijevo, ručica za desno - i mirna Bosna, ravna Drina, svi zadovoljni. A kaj, na traktoru tri boje žica, na prikolici isto tri boje, ali niti jedna ista ko na traktoru. Pa nek ja spojim baš one prave, jel.....eboih.
Je, ti trganci, to ti je bilo tako, bili mi na polju cijeli dan, i onda tamo imaš to jelo, jer ne možeš cijeli dan raditi na polju i ništ ne jesti, nego si lijepo uzmeš od doma nešto - neke salame, meso z tiblice, sira,i tako, ma uzeli mi i pive, bio taj naš očuh, on je volio pivu, a jesmo mu jednom napravili pizdariju - on si je tak popil tu pivu, popio pola, a pola si je metnuo u hladovinu iz vreće krumpira, za poslije, dok opet bude predahnuti htio. A uzela ja tu njegovu flašu i skrila je, a u drugu nalijem ti ja vode i stavim iza vreće - i trknem je nogom, da se prevrnula. I voda naravno iscurila. I dođe ti on do vreće kad htio popiti i spazi flaša prevrnuta, a zemlja mokra, ono sva vooda iscurila, a bila mu to zadnja piva. A on stavio ruke u glavu, onak, i vikne - jezuš, mama, piva!!!!!! Taj očaj u glasu i na licu i dan danas pamtim. Kak smo se smiijali.
A jebiga, ti trganci, ajmo - to, kad smo došli iz polja tako, bili već opet gladni, a trebaš ti onda ići najprije živinu nahraniti, krave, pajceke, i nema ti tu sada puno vremena za neko kuhanje naširoko. Pa je bilo najbrže zamijesiti trgance - dok staviš vodu u rajnglu da se zavri, za to vrijeme se trganci zamjese - brašno, voda, sol - to ti je to, pa onda to tijesto trgaš i bacaš u kipuču vodu. Usput u rajnglici rastopiš slanine - kosanu slanu mast, to se prepeče ona, tako da se cvirki naprave, i njome onda te ocjeđene trgance poliješ, j jedeš. Nije da to nije dobro, voljela sam ja to jesti ali materti svaki dan, sunce mu žarko, svaki svaki dan , skoro svaki dan ih jesti, jebote, pa na uši su mi izšli. A onda ti je jednom , jedne nedjelje moja svekrva kuhala ručak, i bilo neko svinjsko meso na saftu, i ona za prilog zamijesila - trgance. O bem ti život - kak sam ja te trgance gledala jadno - a nije to inače nikada nedjeljom, a koji ju vrag puko to nedjelje pojma nemam, ali gledala sam u njih ko da sam ko Titanik potonula. Da ti bem i trgance.
I ko što velim - ma ajd, otišlo nešto brašna i na kolače i zlevajke i rezance domaće - al pas mi čontu, ak nismo tristo kila trganaca godišnje pojeli, ma kaj tristo, četristo, a voda, na kilu brašna ide skoro pol litra vode kaj ih umijesiš.
I znaš kaj još - došli mi tako u jedan novootvoreni restoran predprošle godine, ono, na glasu kao in destinacija, i donese meni konobar jelovnik, ono, korice prava koža, i veli - slobodan sam vam preporučiti specijalitet kuće - trganci s vrhnjem - o jebote, zemljo otvori se - ja da ti dam za tanjur trganaca četerdeset osam kuna - ajd bjež, nosi se i ti i tvoji trganci. Trganci, bem te i trgance i tebe. Ma da.
Trganci.
Kužiš?
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,354
Bem ga ubi me intriga, ova pijača GVIRC, šta je od čega je, jel samo za ženske, il i za one muške koji su trebali da budu ženske, pa se potkrala greška.
Moliću odgovor, pošto na mom podneblju, nema takvog naziva za piće.:icon_jook:
Zasigurno, sam siguran da nije piva!!:icon_rofl:
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh