• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dogodovštine iz naših života

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A ja jutros ustala, pogledala u dnevnoj na stol, i podsjeti me na nešto od jučer.
Ma jučer došao k meni @hotela, a zvao on i pita jel bi mogao mladog krumpira kupiti kod mene jedno pet kila, bi , mogao bi, zašto ne, velim ja - ma to ti je trgovina prava eurohrvatska, - on plača sa eurima, ja uzvraćam u kunama, i dok on menii turi eure, ja se odmah osjećam nekako važno - ma vidi me, napredna u tri empetri, duboko zagazila u euroinegraciju kada za svoju robu dobivam i eure čak.
A dobivam ja eure i na sajmu, dolaze slovenci, ali nisu to ti fini euri ko @hotelini, njegovi su austrijski, a austrijski euri su u mojoj percepciji eura na cijeni, visokopozicionirani i vrijedni, jer Austrija je Austrija,hehe....napradna i ekonomski bujna, ne ko statična Slovenija - ma šta statična, klizi dežela ko i domovina , tone prema dnu, zamuljenom dnu, i ti zamuljeni euri meni ne znače baš ništa, valjda ih zato i tako brzo spizdim po slovenskim dućanima čim zgrabim malo cajta.
E, i to, to šta sam htjela reći - došao znači @hotela - ja njemu krumpire, on meni eure, ja njemu kune uzvratim, a on meni nešt slatko. Dvije kutije nešt slatkoga. Finoga. Šta da velim, nije čovijek zamaknuo još za zavoj na kraju ulice, već sam ja žvakala prvu vočnu pločicu.
A to je u kutiji posloženo ovako - kutija, pa unutra umotane pločice od sušenog mljevenog voća - njih, ma desetak ili kolko, brojala nisam, samo sam jela - svaka za sebe. I ja si fino to odmotala, a ono se ukaže pločica, obložena nečim bijelim. I gledam ja u nju, fino to izgleda, i rekoh - ajde mala, ako već drugi ne paze na tvoju liniju, koja usput budi rečeno je sve osim vitka - tko si ti da o tome brineš, ipak su oni - ti, drugi, jel - u većini, brojniji, a zna se da si čovijek kao pojedinac ne može ništa sam pomoći, masa te zgazi i utječe i kreira sva događanja i previranja i određuje šta ćeš raditi i kako ćeš živjeti. I jesti. O, da, i jesti, ako ti netko nešto da, pokloni, onda je i red da ti to gricneš, čovijek ti to daje od srca, a ti bi sada pravio facu i mislio - a brus ću ja to , jel, pa di si ugrozim tjelesne obline - a vidi - sad mi palo na pamet - kako su te obline na cijeni, te zaobljena guza, te zaobljene cice - iiiiiiiiii.....šta iiiiiii....dalje nema. Na jednoj vitkoj figuri nikakvih zaobljenih oblina dalje više nema, ne postoji. A vidi sad na jednom nevitkom tijelu (kako majstorski izbjegavam reći - debelom , ha?) - na tom takvom tijelu ima oblina da ti pamet stane - zaobljena guza u dvije obline - ona druga je dok se guza objesi, pa se ispod formira ješ jedna zaoblinica,, hehe...pa oblina cica, pa oblina ispod cica odmah. Pa oblina ispod te obline, ona na trbuhu.
E, sad dok smo kod tih oblina, sad sam se sjetila nešt što sam već jednom davno rekla, ali moram opet - te obline su jednom totalno zbunile moga muža. Ma smo bili u gostima kod jednih prijatelja, i kaj da velim, popilo se, i došli mi negdje oko četiri ujutro kući, i legli naravno, a počeo moj muž mene loviti , onak, zna se - ma ne mogu ja to reknut, fina sam i pristojna ženica, ne smije....ali....šeću njegove ruke, stiskaju, a pitam ja njega - pa pobogu, šta to radiš. Šta radim, veli on - pa diram ti cice. A rekla ja njemu - ak očeš dirati cice, odi dva reda više. Cice su ti treći red od pupka gore.
Tako....
Ajmo se vratiti na vočne pločice. I tako sam si ja odmotala jednu tu pločicu i vidjela da je obložena sa dvije strane sa tim nečim bijelim. I gledala sam ja u nju ko blentava jedno malo vremena, a onda lijepo zagrizla. I prožvakala. Fino bilo. Grizneš, žvačeš, gutaš. I ja sam grizla, žvakala, gutala, od svake kutije pola dok nije došao moj muž. Pa uzeo i on jednu, odmotao, - pa da, odmotao on tu pločicu, ali odmotao, skinuo, odlijepio i ono bijelo, čime je pločica bila obložena - i gleda mene, i veli - pa kaj, ti to sa papirom jedeš? A jedem, velim ja, a šta, i to bijelo se skida? A ja pojela već za cijelu jednu kutiju, tako, sa tim bijelim.....žvače krava novine, jel.....pojela, pa šta...malo celuloze dobro dođe organizmu.

@hotela, materemu, kad mi slijedeći puta nešto daš, pročitaj mi uputstva za jesti. Kolki je moj njemački, mogla sam i foliju pojesti, ne samo papir.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,354
A ja jutros ustala, pogledala u dnevnoj na stol, i podsjeti me na nešto od jučer.
Ma jučer došao k meni @hotela, a zvao on i pita jel bi mogao mladog krumpira kupiti kod mene jedno pet kila, bi , mogao bi, zašto ne, velim ja - ma to ti je trgovina prava eurohrvatska, - on plača sa eurima, ja uzvraćam u kunama, i dok on menii turi eure, ja se odmah osjećam nekako važno - ma vidi me, napredna u tri empetri, duboko zagazila u euroinegraciju kada za svoju robu dobivam i eure čak.
A dobivam ja eure i na sajmu, dolaze slovenci, ali nisu to ti fini euri ko @hotelini, njegovi su austrijski, a austrijski euri su u mojoj percepciji eura na cijeni, visokopozicionirani i vrijedni, jer Austrija je Austrija,hehe....napradna i ekonomski bujna, ne ko statična Slovenija - ma šta statična, klizi dežela ko i domovina , tone prema dnu, zamuljenom dnu, i ti zamuljeni euri meni ne znače baš ništa, valjda ih zato i tako brzo spizdim po slovenskim dućanima čim zgrabim malo cajta.
E, i to, to šta sam htjela reći - došao znači @hotela - ja njemu krumpire, on meni eure, ja njemu kune uzvratim, a on meni nešt slatko. Dvije kutije nešt slatkoga. Finoga. Šta da velim, nije čovijek zamaknuo još za zavoj na kraju ulice, već sam ja žvakala prvu vočnu pločicu.
A to je u kutiji posloženo ovako - kutija, pa unutra umotane pločice od sušenog mljevenog voća - njih, ma desetak ili kolko, brojala nisam, samo sam jela - svaka za sebe. I ja si fino to odmotala, a ono se ukaže pločica, obložena nečim bijelim. I gledam ja u nju, fino to izgleda, i rekoh - ajde mala, ako već drugi ne paze na tvoju liniju, koja usput budi rečeno je sve osim vitka - tko si ti da o tome brineš, ipak su oni - ti, drugi, jel - u većini, brojniji, a zna se da si čovijek kao pojedinac ne može ništa sam pomoći, masa te zgazi i utječe i kreira sva događanja i previranja i određuje šta ćeš raditi i kako ćeš živjeti. I jesti. O, da, i jesti, ako ti netko nešto da, pokloni, onda je i red da ti to gricneš, čovijek ti to daje od srca, a ti bi sada pravio facu i mislio - a brus ću ja to , jel, pa di si ugrozim tjelesne obline - a vidi - sad mi palo na pamet - kako su te obline na cijeni, te zaobljena guza, te zaobljene cice - iiiiiiiiii.....šta iiiiiii....dalje nema. Na jednoj vitkoj figuri nikakvih zaobljenih oblina dalje više nema, ne postoji. A vidi sad na jednom nevitkom tijelu (kako majstorski izbjegavam reći - debelom , ha?) - na tom takvom tijelu ima oblina da ti pamet stane - zaobljena guza u dvije obline - ona druga je dok se guza objesi, pa se ispod formira ješ jedna zaoblinica,, hehe...pa oblina cica, pa oblina ispod cica odmah. Pa oblina ispod te obline, ona na trbuhu.
E, sad dok smo kod tih oblina, sad sam se sjetila nešt što sam već jednom davno rekla, ali moram opet - te obline su jednom totalno zbunile moga muža. Ma smo bili u gostima kod jednih prijatelja, i kaj da velim, popilo se, i došli mi negdje oko četiri ujutro kući, i legli naravno, a počeo moj muž mene loviti , onak, zna se - ma ne mogu ja to reknut, fina sam i pristojna ženica, ne smije....ali....šeću njegove ruke, stiskaju, a pitam ja njega - pa pobogu, šta to radiš. Šta radim, veli on - pa diram ti cice. A rekla ja njemu - ak očeš dirati cice, odi dva reda više. Cice su ti treći red od pupka gore.
Tako....
Ajmo se vratiti na vočne pločice. I tako sam si ja odmotala jednu tu pločicu i vidjela da je obložena sa dvije strane sa tim nečim bijelim. I gledala sam ja u nju ko blentava jedno malo vremena, a onda lijepo zagrizla. I prožvakala. Fino bilo. Grizneš, žvačeš, gutaš. I ja sam grizla, žvakala, gutala, od svake kutije pola dok nije došao moj muž. Pa uzeo i on jednu, odmotao, - pa da, odmotao on tu pločicu, ali odmotao, skinuo, odlijepio i ono bijelo, čime je pločica bila obložena - i gleda mene, i veli - pa kaj, ti to sa papirom jedeš? A jedem, velim ja, a šta, i to bijelo se skida? A ja pojela već za cijelu jednu kutiju, tako, sa tim bijelim.....žvače krava novine, jel.....pojela, pa šta...malo celuloze dobro dođe organizmu.

@hotela, materemu, kad mi slijedeći puta nešto daš, pročitaj mi uputstva za jesti. Kolki je moj njemački, mogla sam i foliju pojesti, ne samo papir.

Sad si mi moju sujetu probudila, žena po kući hoda a ja mjerkam te nepoželjne obline, pa nije to ni tako loše, bar kod mene.
Bolje da ljulja nego da žulja.:(y):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A-uuuuuuuuuuuuu........koje niske strasti.

A djeluješ tako pitomo i pitko......eh, što dojam vara, jel......:(giggle)::(giggle)::(giggle):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A vidi, na znam zašto, ali mene nijedan njegov film ne može fascinirati.
Ne znam jesam li ijedan cijeli odgledala od ono malo koje sam gledala.
To i filmovi sa Klintom Istvudom mi ne leže.
A dok se sjetim koliko sam Agate Kristi pročitala - samo jedne godine dvadesetak , a vidi me licemjernu.....
A baš sam je voljela čitati, iako sve zajedno što sam od nje pročitala nije vrijedno jednog "Dana hapšenja Vile Vukas."
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Jo nis se ne sekiraj i ja ti te plocice mazem s celulozom,jebiga nigdi ne pise da ni jestivo,no da se sad ja vam izjadam pa makar se smijali.

Evo nekidan svratio ja na lokalnu benzinsku ovdje u Austriji,to je privatna pumpa a u jedno i servis a imaju Sellovu licencu.Posto mi auto ima 246 iljada km,reko da uspem Vpower dizel je skuplji 20 centi a valjda bu manje trosil a bolje isel.Pumpa mi na nekih 200m od stana i taj dan nisam vise nigde isel.Vjutro ti ja vuzgem moju makinu,motor drnda,puca,ne prima gas sto te spopalo mislim ja te ga ugasih, malo sacekam pa opet.Drnda on i dalje amen se zuri na poso,tiscem ja gas,psujem i nekako se on primiri,drnda malo manje,reko nema druge samo da ja dodjem do firme a to je negdi oko 1200m.Na pola put primjetih on vec grije,nije to lose mislim ja,parkiram pred firmu i nakon nekih pola sata probam opet upalit,reko mozda su to samo citroenovi gremlini.
No nista bolje,drnda trese,umeni se probudi crv sumnje,da nije to gorivo staro posto je skuplje pa ljudi manje tankaju al opet to u Austriji pa nije ovo nas balkan reko sebi.
Kontam ja tako sta bi moglo bit te skontam da nisan ja zajebo pa krivo gorivo usuo,reko znam da je zdesna prvi pistolj bio dizel a ja tanko prvi slijeva do njega a pisalo Vpower.Kasnije navratismo s firminim autom te reko da vidimo kako stvari stoje,prvi zdesna dizel do njega Vpower 100 oktan benzin,suznu ti dolinu jesam zajebo,a moj Vpower dizel treci sdesna i na kraju benzin 95 oktan.Mamicu im njiovu jel to namjerno tako poslozeno da se ljudi zeznu ko ce ih znat,natocio ja tako 27 l bezina na 20 l dizela,ta me pizdarija izisla 100€ i ktome gorivo sam mogo proc bacit.
Auto mi rijesili tu na tom servisu,dovezo me kolega Feri i on uzo taj super sibirski dizel,veli malo dodat jos dizela i imal bu najbrzi traktor u selu.
Fala bogu su ovi citroenovi hdi motori vrhunski i za sada nikakvih problema al nazalost vise negrije tak brzo.:s:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A tako, ti kupio skuplji auto, a vozio bi se na jeftinije gorivo, jel, da izniveliraš trošak.
A šta ćeš - svaka dobra ideja košta.:icon_razz:

@romantičaru, nikad, nikad ne čitaj ljubiče. Ljubav se živi, ne čita se.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Hotela....ak te tješi nisi to jedini napravil,ima nas još takvih,sam auto je bil od firme,doduše nova mazda,terenac,al sam se usral dok sam skužil,,,,na svu sreču isto bez posljedica,jedino kaj sam ja sam rješaval problem da niko nezna.....moš mislit kak nisu doznali.....:(doh):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Šta cendrate tako zbog malog kiksa i posljedica, naš vento je išao isto na ispumpavanje želuca, ali ne zbog osobne slučajne greške. hranili smo ki njega plavcem, godinama. I tak se mi jednog devetnaestog trećeg vozili u Sloveniju, i na granici nam uzeli slovenci mjeru. I odmjerili nam dvijesto eura kazne, plativo preko uplatnice, i ispiranje želuca Venta u servisu uz potvrdu, koju smo morali slati na sud kao dokaz da jesmo, u Mursku Sobotu u Sloveniji.
A oni su bili još i blagi. Dok su nas naši vlovili, ništ nismo morali ispirati, ali su nas zamolili da državni prpračun popunima sa dvanaest i pol tisuća, pod prijetnjom zateznih kamata ako se budemo nećkali.
Mi, ko pravi rvati, rodoljubi, uplatili smo odmah slijedećeg dana.:icon_mrgreen:
I nakon toga se raspizdili i kupili novi auto - tako smo bili sigurni da više nećemo izigravati zločestoče.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
nemram verovat,i ovo mi se čini poznato.......izgleda da ja ipak jesem obični rvat,ništ posebno......:icon_weed:
sam je to bilo davno i nije bil vento nego golf......a jbg...das auto.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Di se nađosmo, mamu li nam našu, samo zbog takvih ko što smo mi domaja još ni propala, da nas nema da je financijski podržavamo i održavamo, već bi nas odavno bjelosvjetski hohšapleri progutali. Proračun bi klipsil ko kljusina na uzbrdici.:icon_weed:
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Jao,jao,sad vidim da smo mi hrvati takvi kak nas zapad zamislja,vec vidim propast unije jos ak dodju juzna braca,al to nebu islo mirno,moral bum pocet kopat bunker v goricama,ne borim se vec za nikoga svi poberu vrhnje a ja najebem.:(whew):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Sva sreća što si ti muško a ja žensko, jer bi inače netko mogao pomisliti da smo blizanci. (sa genetikom malo loše stojim, ali sam svijesna da sam lupila bedastoču - ali - živo mi se fučka:icon_mrgreen:)


@hotela, daj, daj, ti samo šuti. Ti austrijske auslenderske eure umjesto da u Austriji stavljaš u opticaj i ekonomski podržavaš i stabiliziraš austrijsku privredu koja ti hljebac pruža, te njihove eure izvlačiš i potpomažeš konkurenciju, hrvatskog seljaka - mene - i još me hraniš austrijskim proizvodima da imam energije još više proizvesti i prodati ti. I onda ja moram polomiti noge i trošiti cipele po austrijskim dućanima kako bih vratila te eure u njihovu privredu i sanirala tvoju nesmotrenost i nezahvalnost.::icon_eyes::(giggle)::(giggle)::(giggle):
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,354
Što se tiče zamjene vrste goriva i ja sam imo jedan smiješan slučaj.
Naime 2008g. u Dohi na radilištu ja radio sa cisternom za gorivo.Tad je bio Mitsubisi kapaciteta 5000 galona.Tako ja od mašine do mašine, od agregata do agregata, točim do čepa.Kad sam došo do jedne kombinirke rukovaoc odvrno čep, ja ga natenkam, kad kroz pola sata uzbuna, on odvrno čep gdje ide hidrol ulje, e onda je nastalo ispiranje, a ja sa druge strane ponovo tenkam, al sad na pravo mjesto.
 

Najnoviji postovi

Na vrh