• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dogodovštine iz naših života

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,280
I sam sam takvo nešto doživio,, naime prije nekih osam godina, ja stigo u Dohu
, 27, marta, negdje ujutro oko dva sata,,,kad nas bogami bilo prohladno,, na meni neki kožnjak,, sletjeli mi,, nema onog prilaznog tunela,, negoli stepenice i u bus,,
čim sam kročio van,, udari vreo talas,, kao da požar bijesni tu negdje,,
ajd ja za sebe kontam,, to su oni izduvni gasovi iz motora,, pa zato ta vrelina,, al nelezi vraže,,, tad je 35 po noći tam normalno,,, da je bio kojim slučajem bus. za nazad u Bosnu,, odmah bi se vratio,,, al moralo se ostati čitavu godinu dana.
A kad se prošla ona pasoška kontrola,,, na traci za prtljag,, svi uzeše svoje torbe,, al moje nema,,, bem ti srećnika,, nit znam engliš,, osim malo psovki,, nit znam kome se obratiti,,
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Daj ne govori ništa, a ja sam imala ispod hlača tajce.
Veli meni kćer - ona je bila tamo prije četiri godine - nemojte si uzimati jakne sa sobom da nemate brige sa viškom garderobe tamo - mi smo bili skoro pa svakodnevno na putu, samo smo u jednom hotelu proveli četiri noći, u jednom tri i u jednom dvije, sve osatalo smo nakon noćenja i doručka išli dalje.No, mislim ja, znam kada autobusom tako nekamo idem na izlete da mi zna biti hladno bez obzira na grijanje, pa sam obula i čarape, ali ajd, dobro da sam obukla smo jednu baš tanku majcu dugih rukava, ali bez podkošulje na sreću, a patike sam mogla po potrebi izuti. I kada smo stigli tamo nakon carinske provjere u predvorje di nas je čekao naš šofer - a morali smo čekati i da si svi promjene nešto valute, da kupimo telefonske kartice - a s onom njihovom brzinom to se proteglo na dobrih sat i pol - meni se sve slijevalo niz leđa. I mislim - idem se u wc presvući, pa mislim, ma neću, strpjeti ću se, sigurno ćemo kroz nekoliko minuta ući u bus, a tamo bude klima.....ajme, toliko se nisam preznojila ne pamtim od kada. No, kombi je imao savršenu klimu, čak sam morala zračnik iznad sebe zatvarati da mi ne bude prehladno.
Vode smo popili prvih dana sigurno po tri litre svaki, dok se nismo malo prilagodili. Čak i tamo u unutrašnjosti zemlje,u đungli, kupovali smo je na kartone i držali u kombiju, a kada smo izlazili van, obavezno svatko u ruku po bocu - i nije se pila hladna, uvijek topla.:icon_lol:

Da vidiš što su nas u avionu hranili - od Zagreba do Istanbula jednom, od Istanbula do Malle Na Maldivima di smo sletjeli da pokupimo putnike dva puta, pa od Maldiva do Šri Lanke još jednom, i to tople obroke, svježe ispečeno meso sa prilogom i peciva, namaze, salatu, deserte, sokove, kavu, vodu, ta turska kompanija sa kojom smo letjeli zaista ima dobrog kuhara - a baš je bio i simpatičan, bio je na ulazu u avion uz pilota i veli - ja sam vaš kuhar - kao da mi to ne bismo bili skužili po njegovoj bijeloj uniformi i nakrivljenoj kapi na glavi.:icon_lol:
Je nas nahranio ko male praščiče.:icon_lol:
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,280
A kad sam se vraćo sa odmora, let Minhen-Doha,,, pošto tamo ima samo bezalkoholna piva,, sve Hainekena,, u avionu se popilo, ona mlada teta, sa onom kapicom na glavi,, na kraju se poče izvinjavati što nema više,piva.
Doduše, prošvercovo sam u torbi jedan paket, Tuzlaka,,:icon_pidu::(giggle):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Ja putujem samo kompanijama koje imaju avione s prihvatom na avio cisternu.

Kaj tek da ste skupa u avionu bili na letu :icon_eyes: :(giggle)::(giggle)::(giggle):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A kaj, skupa bi se preznojavali,:icon_wink:

Muhač, nebudeš vjerovao - i danas i jučer sam skuhala ručak sa njihovim začinima, na Božić nisam htjela jer smo dopeljali muževu mamu na ručak, da me ne skritizira - ne znam koji mi je vrag, jednostavno mi fali to ljuto i ne zajebavam se - izgubila sam par kila u tih sedamnaest dana, a jeli smo ponekada ko blentavci, ja i muž pa tri jela smo znali naručiti.
Pola kofera začina sam donjela kući da podjelim prijateljima, i čaja, no ispada da im začine uopće eću spominjati, dobiti će sve osim toga.
Mislila sam ak me u Zg na carini stave na kontrolu, budu me pitali - kaj otvaram dućan?

Ti se muhač nemreš voziti u avionu jer ti je preskupo - tebi treba za sjedalo i trifrtalji kupiti kartu. Hehe....i hihihihihihi...... :(giggle)::(giggle)::(giggle):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Bosanče, muhač ne pije, on se od jedne pive klati ko mladi hrast na vjettru.:icon_wink:

Hm....kak sam sad to iskombinirala tu misao - mladi hrast......a čovjek je konjeto onakvo iza pastuha....onak, malo prema ragi naginje......:icon_scratch:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Aha, tak znači...

Taman sam htel napisati da je baba bez želuca ko mečka bez znaka.....
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ajmeeee.....pa ja sam punokrvni mercedes onda!!!!!

Muhič, zglancaj nosič, stiže ti leteči pusič!
609425788.gif
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ova rupa na prvoj slici bi bila super za lagunu :icon_super::icon_super:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ova rupa na prvoj slici bi bila super za lagunu :icon_super::icon_super:[/QUOT

Ta "laguna" je tisuću godina staro kupalište kraljevske obitelji i elitne kaste oko nje u Šri Lanci. Iskapanja još nisu završena, grad se prostire na veoma velikoj površini, i ruševine se naziru na stotinama metra unaokolo. Iskopan je zid koji je odvajao kraljevski dio od dijela grada običnog puka.
To je turistička atrakcija za koju je bila potrebna ulaznica, za većinu se naplačuje od dvadeset do dvadeset pet dolara. Malo je koja jeftinija.

Stupa na slici je vjerski objekat u kojem se nalazi relikvija - dio tijela nekog sveca, a u jednoj, predpostavlja se najvećoj, koja je građena od trideset i šest milijuna cigli se nalazi Budin zub. Imam sliku i te, budem je kasnije stavila.
Sve su stupe inače građena "u punom obimu" - nema ulaza u njih, nema zračnog prostora u njima, sve je popunjeno ciglom.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
20161215_053046_zpsxyccaqx0.jpg
[/URL][/IMG]

Evo malo prirodnih ljepota zemlje u kojoj je vrijeme stalo zbog kolonizacije britanaca i nizozemaca, a do pred neku godinu i građanskog rata, no prirodne ljepote i bogatstvo resursa koje imaju čekaju da se uspavani narod probudi i uzme ono što im pripada. Iako, sumnjm da će mali čovjek i opet ostati na margini, obzirom da korporacije zauzimaju ubrzano pozicije, što se jako dobro vidi u Colombu, glavnom gradu gdje se izgrađuju neboderi budućnosti i vode šri Lanku u futurističku budućnost.

Najveća očuvana tvrđava na svijetu koja je ostala sačuvana u Galle, izgradili su je nizozenci u vrijeme kolonizacijhe Šri Lanke.

20161221_052641_zpskhz1emkg.jpg
[/URL][/IMG]

Jedno jutro tako, spavalo se još čvrsto, začula se buka ko da netko ormare prevaljuje - pogledam kroz prozor, a ono ekipa skače sa stabla na krov, usput doručkuje, pa sam otvorila prozor i pogledala. jednome sam zapela za oko, radoznalost je očito bila jača od straha, i gospodin je dobio želju ući u sobu. Ajde, dogovorili smo se da zauzme poziciju na prozoru, častila sam ga sa vrečicom kikirikija, a onda smo se razišli - ja u kotelski restoran na doručak, on na stablo.

20161216_023136_zpsud0fihbm.jpg
[/URL][/IMG]

Doručak - rajzen kari - ubiogabog, sedamnaest dana Šri Lanke - sedamnaest rajzen karija u mome trbuhu, a tri već i ovdje doma - a bila sam osmi dan rekla da mi rajzen kari već na uši izlazi.....hahahaha.....

20161211_114428_zpszlowfui6.jpg
[/URL][/IMG]

Ali je zato sviježe iscjeđeni sok od sviježe papaje neprocijenjivo iskustvo - mogla bih se samo zbog njega tamo vratiti još danas.

20161218_043714_zpsrmyzniiu.jpg
[/URL][/IMG]

Nodlesi, pogodi što je to!
Prijhe neg odgovoriš, trebaš se duboko zamisliti.....da nisu možda....možda....možda rezanci od riže???????????
Ma bingo!!!!!!!! Odgovor je točan!!!!!!!

20161213_102341_zpsbjowucbd.jpg
[/URL][/IMG]

Ovdje sam presretna - predvečer prije naletjala sam u dućanu na gril pile - to je nezamislivo kolika je to sreća bila, naletjeti u dućanu na gril pile - ma tisuću sedamsto kilometara koliko sam Šri Lanku prošla samo sam u tom jednom dućanu to našla i od ozarenosti, sreće i pohotne groznice zgrabila ga i kupila, i kaj da reknem - od silnog ushićenja nisam ga se sjetila poslikati, a pojeli smo ga u sobi, i to tako temeljito da su mu koske bile oglodane i olizane ko da su stare tisuću godina. Ajme.....:icon_rofl:

20161219_104929_zpsuemikee8.jpg
[/URL][/IMG]
 
Na vrh