• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dogodovštine iz naših života

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
ispravak,napada....:mrgreen:
znaš ko se nudi...:lol:

Tek mi je sada palo na pamet-pa nije valjda da više ništa ne možeš dobiti na šarm-Zar u tim godinama već moraš razrađivati ratnu taktiku.Pa kako ćeš se snaći kada pređeš pedesetu?!!!!:axe::axe::axe:Joj,joj,joj.I još jedanput-joj.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
ma neee...:lol:
ja svoju dragu obradim sa jednom dooobrom masažom i onda dobijem kaj poželim..;)
to ti je ko ono da lijepa riječ svaka vrata otvara...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ustala sam jutros opet prije pet,dan je za zalijevanje plastenika,pa se onda uvijek potrudim da se to završi do osam ,jer se svaki mora posebno.Iskoristiti ću vrijeme dok voda teče i reći nešto što me već dvadesetak godina opterećuje,istina ,sada više ne toliko kao ranije,ali zna isplivati i svaki puta osjetim onu težinu kao i prvoga dana.

Imala sam jednu baku.Nije zapravo bila moja,bila je suprugova,dobila sam je udajom i ulaskom u njegovu obitelj.Bila je to žena vedra duha sa kojom sam provodila više vremena od svih ostalih ukučana,jer svi su bili zaposleni i najveći dio dana odsutni,a nas dvije smo odrađivale kučne i gospodarske poslove u vrijema njihove odsutnosti.Valjda se i zato razvila neka posebna povezanost i povjerenje među nama.A možda i zato što je uvijek kada bi došlo do nekoga konflikta znala reći svojoj kćeri-mojoj svekrvi-prema tuđemu djetetu moraš biti bolja nego prema svome,jer tvoj će ti oprostiti,a tuđi će pamtiti do kraja života.Koliko je mudrosti i istine bilo u njenim riječima shvačam tek danas.Deset godina smo živjele pod istim krovom,i nikada među nama nije došlo do nekih spomena vrijednih nesuglasica,i tim je veći moj osječaj krivnje i svijest da sam je iznevjerila.Iznevjerila sam je dva puta .Prvi se puta to dogodilo u vrijeme kada smo još živjele zajedno.Bila je već bolesna,dijabetičar na lijekovima,ali držalo se to nekako pod kontrolom,sve dok nije uz to i tlak počeo varirati.Za tlak se nije znalo,valjda sam ja zato i napravila grešku koju si još i danas ne mogu oprostiti i najradije bih da mogu nikada se toga ne sjetiti.Bila je subota,a dan prije smo se ja i suprug dogovorili da ćemo ujutro ići u Mađarsku.Trebalo je obnoviti garderobu,dugo se to već planiralo.Ustala sam ranije i vidjela da je baka još u krevetu,što inače nije bio njen običaj.Otišla sam do nje i primjetila da se ne osjeća baš najbolje,i pitala je želi li ići liječniku.Bila je neodlučna,i bi i ne bi,biće joj valjda kasnije bolje,pa će još vidjeti.Veli,neka mi samo idemo kamo smo naumili,a ona će odležati za to vrijeme,pa bude li potrebe,kada se vratimo...Moram biti iskrena i reći da sam bila zadovoljna takvim dogovorom,iako sam osjećala da radim grešku i da bi bilo najbolje da nikamo ne idem.ALi taj unaprijed isplanirani put me vukao,i mi smo sjeli u auto i otišli.Cijelo sam vrijeme odsutnosti imala neki čudan osjećaj u sebi,neku nelagodu.Kupnja je prošla u užurbanosti i nekakvoj nervozi.Kada smo se vratili prvo sam otišla u njenu sobu.Bila je još uvijek u krevetu,bilo joj je lošije nego kada sam je ostavila.Na brzinu sam je spremila i odvela u bolnicu.Lagani moždani udar.Ostala je pokretna ali pomalo usporena,a ja sam znala da sam ja krivac što se to dogodilo,jer da se ranije otišlo liječniku,možda bi sve prošlo u redu.Njeno bolesno stanje je sada iziskivalo pojačanu brigu,trodnevnu svakodnevnu terapiju i davanje lijekova koje je morala uzimati.Ja sam bila ta koja je bila zadužena za to,vremenom sam naučila koje lijekove joj dati nakon mjerenja tlaka,jer je varirao od jako niskog do opasno visokog,primječivala nepravilni rada srca,pa opet regirala terapijom-Trajalo je to dvije godine,svakodnevno,a onda smo se odselili u svoju kuću.Ipak sam ja svakodnevno odlazila k njoj izmjeriti joj tlak,nekada i dva puta dnevno i odrediti koje će lijekove taj dan uzeti.Jednoga me dana pozvala u svoju sobu i rekla da je odvedem u banku kako bi uzela svu svoju ušteđevinu i poklonila je meni.Naravno da nisam pristala,imala je kćer koja je vodila brigu o njoj,a i moj suprug joj je unuk,pa su oni ti koji imaju pravo na takav poklon.

Drugi puta sam je iznevjerila na dan njene smrti.
Usprkos svoj terapiji jedne joj se večeri stanje naglo pooršalo,i moja me svekrva pozvala neka dođem.Spremila sam je odmah i odvela na hitnu.Uputili su nas u bolnicu,srčani udar,pa ju je dežurna liječnica zadržala na liječenju.Kada sam je spremila u krevet,doktorica me pozvala u ordinaciju i objasnila da su ovo njenih posljednjih desetak dana života.Bilo je to...Suze su samo počele teči i nisu mogle stati.Nisam željela vjerovati,nisam željela da bude tako,nisam htjela da se to dogodi.Hodali smo joj ja i moj suprug svakodnevno u posjetu.Posljednji dan njenoga života sam joj odnjela naranđe,te nesretne naranđe,ko da me neka sila navela da ih kupim iako sam znala da ima i viša nego što joj teba jer smo joj svaki dan nešto odnjeli i to se samo gomilalo u onom bolničkom ormariču.Rekla je odmah neka ih odnesem kući djeci,jer ima i previše svega,ali ja nisam htjela niti čuti,pa to je za nju,a ja ću djeci kpiti što treba.Taj je dan bila posebno vedra i raspoložena,smijala se i sjedila u krevetu,odrezala sam joj nokte na rukama i nogama,što sam i inače i kod kuće radila,a onda ja došao kraj posjete i mi smo pošli kući.Bilo je pola pet popodne.Zatvarajuči vrata za sobom čula sam kako me zove.Znala sam da želi da se vratim i uzmem te proklete naranđe i odnesem ih kući,pa sam samo produžila niz hodnik praveći se da ne čujem,a moje je ime odzvanjalo za mnom,ponavljajući se nekoliko puta.Te je večeri umrla.

Nekoliko dana nakon sprovoda spremala sam djecu u školu.Jeli su doručak za stolom,a ja sam otišla do prozora i promatrala prve pahulje snijega.Okrenuvši se,vidjela sam da je televizor upaljen.Slike nije bilo,samo je ekran titrao.Prekorila sam djecu što ne mogu u miru jesti,no rekli su da nijedno od njih nije uključio tv.Daljinski je bio u dnevnoj na stoliču i meni nije bilo jasno kako se tv mogao sam upaliti.Ugasila sam ga,i taj je dan prošao normalno.Slijedečeg sam navečer otišla na spavanje,i taman kada sam počela tonuti u san,čula sam kraj kreveta glas.Ponavljao je moje ime,četiri pita zaredom.Poznavala sam taj glas,glas bake,isti onakav kakav ja odzvanjao za mnom kada sam odlazila iz bolnice.Naglo sam se digla,sjela u krevetu,ali ništa se više nije čulo.Zaspala sam opet i taj je dan prošao.A onda se par dana nije dogodilo ništa,do jedne večeri kada smo se već u mraku vratili kući,i ja sam već iz dvorišta kroz prozor vidjela da televizor radi.Opet je bio upaljen na kanalu bez programa,samo je slika titrala,daljinski je bio na stoliču kao i uvijek.Sada sam se duboko zamislila.Nisam nekakav vjernik,bude li se nakon moje smrti ispostavilo da je sve ipak tako kako crkva pripovjeda,teško da ću završiti u raju,ali sam otišla svečeniku,sve mu ispričala i zamolila ga da odsluži misu za baku.Nakon toga sam otišla na groblje,sjela na grob,i samo rekla-tu sam bako,vratila sam se.

Time je sve završilo .Niti se više televizor ikada sam upalio,niti sam više čula njen glas.Savjest je vražja stvar.I koliko god željela sebi ovo objasniti na neki logični način,glas mogu,ali televizor ne.Onaj dvadeset godina star osječaj krivice još živi duboko u meni,ugnjezdio se i nikako ga se ne mogu riješiti.Biti svijestan da si iznevjerio nekoga i da se to više ne može popraviti nije lako.Treba naučiti živjeti sa time.Ja jesam,ali ponekada potonem i onda se sve vrati i sjećanja krenu.

Nisu sve priče lijepe.Ne završavaju sve sretno.To je život.
 
Posljednje uređivanje:

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Idemo sa malo vedrijim pisanjem.Eto da vam ja napišem kako sam upoznao svoju bolju polovicu,kada ljudima ovo pričam otkidaje od smjeha.No idemo redom.
Moja polovica i ja upoznali smo se davno prije,al onako što bi rekli usput.Oko mene manje više bilo je žensko društo,ono uvjek je trebalo netko da ih vozi u disko,još među njim bile su i dvije ,, rođakinje ,, i sve se gledalo kao prijateljice jbg. Nakon piča sa muškim djelom ekipe dolazile su one i odlazak negdje dalje.Tako je bilo i te večeri.Išli smo na koncert Colonije u jedan disko,upoznali smo se ono u auto pružena ruka i to je bilo sve.Nakon ulaska u disko oni na jednu ja na drugu stranu.Prošlo je to vremena oho ho i opet na jednom rođendanu upoznam također jednu curu iz istog kraja odakle je i moja današnja.Obje su išle na Teološki fakultet u Đakovu ( Ova je bila crna i zvala se Ivana samo da nadodam kasnije čete vidjet zašto ) Sada da nepišem previše tu sam upoznao i jednu sa kojom sam kasnije izgubio dvije godine uzalud. Nakon toga je vuk samotnjak opet bio u lovu. Tada meni jedna od ,, rođakinja ,, kaže za nju da je slobodna i dobijem broj mob. Tako smo mi preko mob dogovorili mjesto sastanka.Rekla ona meni adresu gdje je i sada meni nije jasno,pa ja sam ,, nju,, vozio na neku drugu adresu davno prije.No nije bitno.
Došao sam ja na dogovoreno vrijeme sve po ps,kada otvara ona vrata pod svjetlom šok za mene. Jebote pa to nije ta ( ona koju sam ja mislio,mislio sam na crnu-Ivanu ) ova je neka plava,prirodna duga kovrčava kosa,što sada? Ništa ! prolaze misli 100na sat.Sjeda u auto i pruža ruku Suzana reče! Sada tek nije mi ništa jasno.No ona reče upoznali smo se mi davno kada sam ih vozio na koncert Colonije.
Ništa lolo sada idemo dalje.Tako smo otišli u kafič na piče i onda sam joj rekao da sam mislio na sasvim drugu osobu.Inače nje dvije su iz istog kraja i obje su bile na Teologiji u Đakovu,tako je i sve počelo.
Vozim ja nju kući na praznike i prvo upoznavanje sa njenom obitelji.Uf! Nervoza ! Iako tada između nas dvoje nije bilo ništa više od prijateljstava.Ulazimo u kuću tamo njeni tata leži na kauču, mama nešto baulja po kuhinji,sestra sa nekom pjetao frizurom sjedi u fotelji i nešto čita,brat nešto gleda na TV.Sjeo ja na klupu pored prozora i kao na sudu,ja gleda njih oni mene i možeš muhu čuti u letu.Sve napeto.Moram napisam punac, gleda me od glave do pete ali i dalje šuti.U bemti gdje sam došo sve se mota po glavi i pogledavam prema vratima,za nedaj Bože da moram bježat.Ustaje se punac i sjeda za stol i onako povišeno zapovjednim glasom reče Sjedaj ovdje za stol! U ti sunce! Što sada! Neka dobro je meni i na ovoj klupi odgovaram nazad! Opet on Sjedaj ovdje za stol! Uf što bude bude.Nevoljko sjedam i kako bude.Počeli mi priču o sve i svače,ponajviše poljoprivredi jer i on je isto poljoprivrednik.Odjednom prekida on mene i pita odakle sam,odgovaram ja njemu.Sa čime sam došao? Autom odgovorim.Da otvorim kapiju kaže? Zašto! opet ja.ali sve onako odgovaram na pitanja.Pa da prespavaš,dosta si daleko a sada je več kasno? Neka hvala! odgovaram i polako ustajem sa stolice i krećem prema vratima.Mislim u sebi dosta je bilo priče za danas.Pozdravili se mi kako je red.Znao je red nije me ispratio da nebi smeto,ispratila me samo ,, prijateljica ,, jelte ha ha. Nisam otišao daleko zvoni mob javlja se ,, prijateljica ,, kaže tata što si tko brzo otišao,kaže sviđaš mu se i volio bi da mu budem zet. Od prvog dana punac i ja smo na istim valnim duljinama,ali sa punicom uf! Zadnji vikend pred svatove umalo da se nismo onako krvnički posvađali,opet je punac došao i na vrijeme me izvuko.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ako si kod punca ostavil dobar dojam ali kod punice nisi to ti je loše bolje da se svidiš prvo punici a onda puncu jer sad vidiš i sam da si negdje kiksal na početku a ta te pogreška prati...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
joj,morat ću i sam ispričat kako sam išao na upoznavanje,ajme....:lol:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Zvona,daj sada reci,šta misliš,jeli kriv prst sudbine ili te vodila Božja ruka do odabranice tvoga :heart:?:confused::confused::confused:
Ne plaši se punice,mi punice znamo biti kritične,ali nešto ću ti ipak reći-sa punicom si uvijek budi dobar,ona je ta koja ti može napraviti vraga u braku.:lol::lol::lol:


MTD001,ti si dužan priču,koliko se sjećam,nešto si obećao,pa zanemario obećanje.To ti nije u redu,zar te ne gricka savjest?:madmana::madmana::madmana:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
No,pošto se mtd001 nikako ne može odlučiti ogoliti intimu u javnosti da ispričam večeras kako je jedna suvisla,realna i nadasve nepovodljiva žena ustuknula pred svojim uvjerenjima i dozvolila si napraviti nešto što bi joj u normalnoj situaciji bilo nepojmljivo.Ajde da zaposlim prste,kako bi mi se odmorila duša i tijelo_Od današnje pripreme ručka,posluživanja i...Ma to je priča za sebe.E ovako-bilo je to prije dvije-tri godine,sve mi je još sviježe u sjećanju.Počelo je zapravo pred osam godina.Na jedno jutro uskrsnog ponedeljka.Imali smo dva plastenika.Jedan se otvara i zatvara automatski,a drugi sam morala svako jutro i navečer dizati i spuštati ručno.Nije bilo para za automatiku.Pa sam ja tako na Uskrs navečer zatvorila plastenik,i sve je bilo normalno,a kada sam slijedeće jutro došla otvoriti,imala sam što vidjeti.Uz plastenik,uz polikarbonatnu stranicu bila je zakopana krepana kokoš.Sa nogama u zrak,a noge su bile van zemlje.A zemlja je prstima bila nagrnuta na kokoš.Lijepo su se vidjeli tragovi prstiju u zemlji.Ljudski.O-ho,naslušala sam se ja od starih žena o coparnicama (Ajkulina baba Vanga-zato sam se i sjetila svega ovoga),I to je redovito kod mene izmamljivalo smiješak na usnama i podsmijeh u vjerovanje u gluposti.Oduvijek je moj stav o takvom radnjama da ima možda ljudi(obično se misli na žene)koji nešto pokušavaju napraviti,ali ja ne vjerujem da mogu.Nikakve mračne sile za mene ne postoje.Zato sam uzela lopatu,odnjela krepanu kokoš dvadesetak metara dalje u prvi šumarak i zakopala je.Tako je isto mogla i glupača kojoj je krepala napraviti,ne bi joj noge otpale da je napravila još tridesetak koraka.A kada sam to ispričala svojoj svakrvi,ova se zajapurila i rekla-coparnica.Ma koja coparnica,ne vjerujem ja u to,nismo pedeset godina iza plastičnoga češlja pa da vjerujemo u bedastoće.

Prošlo je je od toga pet- šest godina.I onda je počelo.Ima pet godina otkako u dvorištu sadim poprilično cvijeća.Pa se zemlja mora uvijek iznova temeljito prekopati,mrviti,rahliti,i onda,naravno saditi.Prve sam dvije godine sve to radila i sve je bilo normalno.Do predprošle.Predprošle sam počela na proljeće okopavati gredice sa cvijećem kako bi se malo prorahlilo i počupao korov,kad mi je pod prstima nešto zapelo.Izvukla sam to nešto van iz zemlje,i u ruci sam držala kost.Odnjela sam ju u kantu za smeće i nastavila sa poslom.Za par dana sam sređivala drugu gredicu,pa sam opet naišla na kost.Pa sam je opet bacila u smeće.Kada sam nakon mjesec dana iz zemlje izvadila i četvrtu kost i bacila je u smeće počela sam se ozbiljno ljutiti na tuđe pse koji noću lutaju po mome dvorištu i zakapaju kosti.Jedino mi je malo čudno bilo što nigdje nije bilo tragova kopanja,cvijeće je bilo nedirnuto ,nikakve štete nigdje nije bilo.Valjda nekakvo papažljivo pseto.Prošla je ta godina,četiri kosti su smetlari odvezli na smetilište,a ja sam slijedečeg proljeća nastavila sa sadnjom cvijeća.Bio je kraj petoga mjeseca.Napravila sam si gredicu-najprije sam ju motikom prekopala,pa pograbljala,a onda sam prstima još sve do dubine šake prerahlila kako bi se sve grudice razbile. Tako radim baš uvijek.Nema dijelića zemlje koji ne prođe kroz moje prste.I onda sam cvijeće posadila.Dasetak dana kasnije mi je palo na pamet da mi je sklop malo prerijedak,pa sam uzela još desetak sadnica i išla ih dosaditi.Čim sam rukom zagrabila u zemlju kako bih napravila sadnu jamicu pod prstima sam nešto osjetila.Kost.Gledala sam u nju sa nevjericom.Nije moguće da je ne bih bila našla desetak dana ranije,da je onda bila tu.Našla sam te godine još tri kosti do jeseni.Sada više nisam krivila pse.Netko je očito lutao noću mojim dvorištem i igrao se vrtlarice.Zašto?Ona ravnodušnost od pronalaska prve kosti sa polako pretvarala u ljutnju.Normalno da netko može noću bauljati po mome vlasništvu kada nemamo psa.Pa netko očito radi što mu volja dok mi bezbrižno spavamo.Već sam nekoliko puta na to suprugu skrenula pažnju,ali je samo odmahnuo rukom.Je.Sve do prošlog proljeća dok meni opet nije palo na pamet ispod jednog grmiča iznad ribnjaka ići posaditi jedan cvijet.Uzela sam lopatu,tu je zemlja bila malo zbitija,tvrđa,pritisnula je nogom,ali u zemlju nije išla.Nešto malo je,ali je nekako zapela.Pa sam je izvadila i malo pomakla u stranu,pa pokušala opet.E,sada je lopata lijepo kliznula,ja sam zemlju podigla,a na lopati se pojavila vrečica.I u vrečici meso.Sviježe.Svinjsko.Pet odrezaka.Da nisam malo gadljiva,moglo se još baciti u tavu i ispeči.Šta da kažem-da mi se digla kosa na glavi? Digla mi se kosa na glavi.I naježila svaka dlaka koju imam na tijelu.Od bijesa.Nakon svih onih kostiju,ovo je sada zaista previše.Ja još uvijek ne vjerujem da netko može nešto napraviti nekakvim vređbinama,ali sam ljuta što pokušava.Pokazala sam vrečicu mužu.pokazala sam susjedi,a ona mi je rekla-to ti nisu čista posla-spali.Da spalim,sviježe meso da spalim,pa kako će meso gorijeti.Kako-jednastavno,polije se naftom,i neka gori.Spalila sam.Kosilo se to sa svim mojim uvjerenjima,ali sam spalila.Iz bijesa,iz ogorčenja,iz osjećaja nemoči i ljutnje što si netko dozvoljava pokušati napakostiti mi,a nikada u životu nikome nisam ništa lošega napravila,nikad nisam o nekome ništa loše izgovorila.To si jednostavno ne mogu dopustiti,kosi se to sa mojim odgojem i svim životnim načelima. Spalila sam to na vrtu,potrošila sam jedno pet litara nafte dok se sve nije pretvorilo u pepeo,a pepeo sam rezbacala po puteljku.I tako je prošao taj dan.Slijedeće jutro su nam došli kopati šaht za vodu,pa smo usput zamolili da nam iskopaju kraj šahta za plastenike jamu metar puta metar kako bi se mogla spojiti cijev za vodu za zalijevanje okučnice.Jama je bila iskopana,radnici su otišli,ali je bilo posla,pa se cijev nije mogla spojiti odmah kako bi se mogla zatrpati.Stajala je ta jama tako otvorena desetak dana,a onda je suprug posudio od prijatelja hilticu jer se šaht morao probušiti.Najprije je morao sa ruba betona očistiti zemlju.Uzeo je lopatu da malo ostruže,i čim je prvi puta zagrabio,povukao je jedan lijepi svinjski buncek.I to ne bilo kakav buncek.Velika sviježa potkoljenica bila je okomito položena uz rub betona i malo zagrnuta zemljom.Da se nije htjelo bušiti bila bi se neprimjetno zatrpala.Mislim da nije dugo bila ondje,jer iako je bilo kasno proljeće,još nije imala mirisa koji bi upučivao na kvarenje.Da je opereš,mogla se bez problema ubaciti u pečnicu.E,sada je i mome suprugu prekipjelo.Prekipjelo mu je kada je malo zatim što ju je našao počeo bušiti,i bušilica je pregorjela.Pa sam se ja opet dala na paljenje.Spaliti potkoljenicu od pola metra nije baš lako. Potrošila sam kantu nafte i dva i pol sata.I pepeo-šta sam napravila sa pepelom-sada se baš ne sjećam-ah,da, bacila sam ga u kantu za smeće.Onda sam nazvala prijateljicu i sve joj ispričala.Veli ona-joj nisi napravila dobro,morala si baciti pepeo u vodu.Potok ili rijeku,da ga voda nosi.O,Bože,što još neću doživjeti.Starim li ja to pa polako postajem povodljiva ili me nešto upozorava da moja uvjerenja ne drže vodu? Ma,nedam se ja,i dalje ostajem kod toga da ima ljudi koji pokušavaju nekome nanjeti zlo,ali ne vjerujem da mogu.A to što nam se zadnjih dvije-tri godina događa su slučajnosti na koje nitko ne može utjecati.Isto je tako,uvjerena sam, slučajnost i jedan znak na koži moje lijeve ruke koji mi je ostao nakon zacijeljene rane.Iako ga u posljednje vrijeme sve češće pogledavam i pitam se,ne upozorava li me ipak nešto da je vrijeme za promjenu nekih životnih stavova.Neznam.Pokušati ću ipak ostati još uvijek nogama čvrsto na zemlji i i dalje tražiti i uvažavati samo logična rješenja problema.Nikakva mistika ne dolazi u obzir.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
Pa ajde da zagrijem prste i da ispričam upoznavanje kod ženinih,da ne ostanem dužan....najgore mi je kad nešto dugujem....8)
Bilo je to negdje početkom jeseni.Mislim da je bila nedjelja,hm.,ili subota navečer,negdje poslije dnevnika,ma nije sad bitno.Nazovem ja ženu telefonom(tada još nije bilo mobilnih) da vidim kaj se radi,i tak mi spikamo i kaže ona onak iz zafrkancije da se sprema peći palačinke za večeru i da bi mogal navratit do nje.
Kažem OK,dolazim za 10-tak minuta a ona ostala zbunjena....:shock:
I tak,spickal se ja ,sjedah u auto i put pod noge.Dolazim ja baja pred kuću,sparkam auto,krenem stepenicama do vrata,a ono svakom stepenicom napetost raste,kak je rekao snupy-A puna kuća oružja ..:lol:..ipak ideš lovcu u kuću..
Već vrtim film u glavi kako bježim preko ograde,a tast sa smješkom puni bokericu..:mrgreen:
Stisnem ja zvono kad s druge strane čuje se komešanje i čujem poznate korake kako cupkaju.Otvara žena vrata,,malo mi je lakše,koraknem i osjetim miris parfema u kući,kaže da su se tast i punica već spremili za spavanac.Krenem prema boravku kad ono ekipa za doček čeka,tast, punica ,pok. baka,šogi i svastika,dobro,njih sam znao sa kupanja.
Sjednem ja za stol,nosi žena palačinke ali apetit ostao u autu.Osjećao sam se ko šeron ston u sirovim strastima...:lol:
I tak mic po mic,krenuli mi u razgovor,pojele se i palačinke,još smo popili i vrč vina.I na kraju sve dobro završilo.Eto,još uvijek punica ide po vrč vina kad dođem,da zet ne ostane žedan,a i nareže se uvijek nešto po koso...:lol:
 
Posljednje uređivanje:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
No mtd001,i onda ćeš reći da vi muški niste naivni.Žensko vas smota ko blentave dečkiće i odmah jurite.Čim testestoron proradi,sve se barijere gaze i na krilima naivnosti leti u zamku.A kad te žensko jednom zgrabi,ako nešto vrijediš,više ne pušta.Barem dok vrijediš.:p:p:p
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Možda bi video nadzor pomogao ?

O,razmišljali smo mi i o tome,jer koliko nam se toga u posljednje dvije godine dogodilo,čovijek i protiv svoje volje postane skeptik.Počelo je sa jednim prekrasnim sibirskim samojedom kojega nismo mogli izliječiti pa smo ga bili prisileni dati eutanizirati jer su mu posljednji dani života bili nepodnošljivo bolni.To je bilo nešto prestrašno.Kasnije su se događale stvari koje su imale direktne financijske posljedice,a zadnje što su se događale ove godine su nas koštale dvadesetak tisuća kuna.Od pada lustera sa stropa na stolić,pa se sve uništilo,udara groma u kuću,pa pregorio skoro pa novi luster u kuhinji,pa u plasteniku pregorio novi puhalnik,pa u tri tjedna star auto udarila vrata garaže i napravila štetu tisuću kuna,ma čega sve ima,da sam samo mrvicu labilnija,možda bih si skuhala tri litre kave i svaku noć sjedila u dvorištu do jutra i čekala.Nisam sve niti napisala,mogla bi se knjiga ispisati,ali ću zato poslikati ruku i staviti sliku pa da vas pitam na šta koga podsjeća znak koji imam već četiri godine.Kada budem imala vremena.Da se malo nasmijemo.Da ne pomisli tko kako sam pošandrcala,ja za sve imam logično objašnjenje i tog se držim.U nikakve coparnice i mračne sile ne vjerujem,život je pun slučajnosti,samo se nekako prečesto događaju meni.
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
krmenadli, bunceki... baš sam se nasmijao. Dobro je dok copnice donose stvari u dvorište, a loše kad počnu iz njega odnositi. :D

Ima i u mom prigorskom kraju puno takvih praznovjerja i priča o coprnicama i čaranju, a tek o raznim prikazama... Od dojenja mlijeka na ručnik (vjerujem da bi Lactalis za taj petent dao milijune) , onda imamo muske i vižline (nisam siguran koji su koji ali znam je osobina jednih da nose lampaše, a drugi su čopor nevidljivih peseka koji glasno laju, pa bezbroj priča o vilama (ne onima za štalu) nego pravim lijepim curama koje se u večini priča vole kupati u našem potoku, dobro sad vjerojatno više ne jer sad u njega ide većina selske kanalizacije. Živjela je kraj nas žena za koju su svi tvrdili da je coprnica, možda je bila ili nije, neću u to ulaziti ali nakon njezine smrti moja baka je išla pomoći cistiti njezinu staru kuću i u ladici su našli lijepo složen i očuvan par prednjih telečih nogu s pripadajučim papcima i krznom :scratch Zanimljiv modni detalj :D

Imam ja i familje u Podravini. Taj kraj ima još više takvih priča, a dosta njih ima i svjedoke koji su i danas živi i koji su po svemu normalni ljudi neskloni izmišljanju i lažima.





Prije nekih 60 godina, 10-ak godina nakon II. svj. rata. Vraćao se moj deda sa neke zabave (ili tuluma kako bi danas rekli) u susjednom selu kući. Na putu je morao proći poljima i vinogradima i vrtovima koji dijele dva susjedna sela. Kako se bližilo vrijeme berbe grožda svi vlasnici vinograda su zajedno platili čovjeka koji je pazio vinograde noću jer je bilo puno krađa. Ide tako moj deda putem, mrkli mrak, još nije bilo ravne rasvjete i u daljini vidi da gori vatra. Zna deda da čovjek čuva vinograde i kako mu je skoro usput do doma ide se on pristojno javiti i malo popričati. Približava se on i nekako mu plamen čudno gori, onako malo plavkasto kao plin. Dolazi on bliže i ima što vidjeti. Pred vatrom koja nije vatra nego samo plamen koji gori u zraku stoji Njemački vojnik u punoj ratnoj spremi (Puška, odora, šljem, ono zbigecan 100%). Moj deda se ukipio i skoro umro od straha. Ne znam koliko je dugo stajao nepomično alikad ga je duh skužio, krenuo je preko vinograda na suprotnu stranu od njega. Veli deda da je to bio takav lom i buka kud je to biće išlo da se to ne može opisati, i deda je na svoje oči vidio kako je sva loza i kolje u vinogradima kud je vojnik prolazio potrgano. Sad se u priču nadovezuje moja pokojna prabaka, dedina mama. Kaže da je deda došao doma blijed kao krpa, pitala ga je "Đuka šta ti je, el ti ni dobro kad si tak blijed" a deda je samo rekao da budu sutra razgovarali i da ga sad ništa ne pita. Ujutro kad se razdanilo digao se deda prvi, obukao i pravac prema vinogradima jer je htio vidjeti da li su stvarno vinogradi potrgani. Naravno sve je bilo netaknuto.

E sad da li si je deda to umislio ili je stvarno nešto vidio nikad nećemo 100% znati. Još ga ja zezam koliko je litri vina prije prije prikazanja popio, a on tvrdi da je bio skoro pa trijezan. Inače deda je osoba koja čvrsto stoji na zemlji i nema sklonost izmišljanju i privlačenju pažnje, čak mi to nije htio ispričati dok ga baka nije natjerala.

Inače na tom području su bile jake borbe Njemaca i partizana u 2.svj ratu. Puno je ljudi izginulo i zakopano po poljima. Čak se baka sječa da je njihova kujica pred kućna vrata donesla ljudsku glavu.
 
Posljednje uređivanje:

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
johabica

Ovo o tim ,, coprnicama,, i vražbinama kao katolik i vjernik je toliko teško objasnit,još više vjerovati.Ali to ipak postoji ,ono dobri i loši.
Baka mi je također o tome pričala što se događalo kod njezinog djeda,dali sada da o tome pišem ili ne,jer ne sječam se baš dobro svih detalja.No ono što znam je da ne tako davno čudne stvari događale u štali kod bake.Postoji jedan dio štale koji bi rekli da je uklet. Nekada su na toj strani boravile krave,obavezno je tu u zadnje vrijeme bilo i po 5 krava. Sve je počelo iznenada.Krava koja je bila na tom mjestu uredna,zdrava,junica još ali steona i čeka se telenje. Prvo telenje prošlo bez problema,sama se otelila.Drugo telenje problemi da neduljim krava je završila na prinudnom klanju.Na njeno mjesto dolazi druga krava,opet isto prilikom telenja. Tako je bilo sa svim preostalim kravama nešto se događalo čudno.Nakon zadnje krave i telenja ostalo je žensko tele i baka kupovala mlječne zamjenice da odhrani to tele i ostavi je kao junicu,nakon nekog vremena morali su tele zaklati ( ne znam što je bio razlog ) Ujak poludio i više u štalu neda ni jednu kravu da uđe.Ruši valove i jasle i pravi obore za svinje. Ista priča kao i kod krava.Sve u redu do prašenja,tada nastaju problemi sa krmačama i obavezno na tom mjestu.U početku nismo previše o tome vodili računa,ali kasnije se baka sjetila svog djeda i iste situacije.Čudno je to i sama baka kaže da ne vjeruje u to ka vjernik katolik, ali nakon svega ovoga počela je sumnjati.

Imao sam i sam jedan takav susreta sa nečim ,,nepoznatim,, još dok sam bio u HV.
Čuvali smo nekakve vojne objekte u šumi-skladišta,noćna smjena 02-04 ujutro i na stražarskom mjestu pored mene na stazi prođe bjeli kunić. Jebote sada se naježim kada se sjetim,a tada sam ostao ukopan.Odakle sada ovdje u šumi kunič i to još bijeli,no prvih kuća ima dobrih 4-5km. Ajde možda je jadnik odnekud pobjego,pa opet u sklopu skladišta imali smo i pse koji su noću čuvali odeđene dionice i mjesta.Pomislim tamo pored boksova ima stambeni objekt gdje borave dežurne djelatne vojne osobe koje hrane pse i rade sa istim,a tamo ima i nekih šupa pa možda tamo netko od njih ima kuniće.Znam da tamo nisam vidio kuniće a bio sam tamo,no možda nisam dobro vidio.
Taj isti kunić onako skakuće uokolo i kao da hoće da ga sljedim, sve ne vjerujem što vidim.Istina priznam bilo me je neki strah i nelagoda.Krenem ja za njim onako lagano,a on zastane i čeka da dođem bliže.Tako smo zašli među dio tih skladišta i on odjedno ispred mojih nogu nestane.U kojem sam tada stanju straha bio ,užas.Nekako sam došao do kućice i gledao okolo sebe nebi li taj ,, zečić ,, opet došao.Njega nije bilo. O tome nikome nisam pričao jer rekli bi da sam prolupa i da me strah mraka.Druga noć isto mjesto i vrijeme opet sada gledam i čekam,nema ga.Sada sam se upitao jesam li ja normalan i jesli ono sinoč bilo stvarno.Vrijeme je prolazilo i jednog jesenjeg dana moj vodu pošalju kući,onako iznenada iako nije bila smjena . I to na 7 dana odmora. Opet dolazak nazad nakon tih 7 dana i na tom stražarskom mjestu vidim betonska staza je vađena iz zemlje i vidi se žuta zemlja okolo,to znači da se nešto duboko kopalo.Pitam zapovjednika što je se tu radilo,kaže uginuli su neki psi pa su ih zakopali i više ni riječi.No opet pa nećeš pse zakapati na toliku dubinu,u šumi je dobar dio površinskog tla humusi i crn a ne žuta glina.Dobro došao kraj vojnog rok i odlazak. Kasnije sam čuo da je tu ubijen i jedan vojnik na straži.Jednog dana slučajno u novina tekst koji mi je sledio krv u žilama.U toj šumi,na tom mjestu bili su zakopani ubijeni srpski civili iz susjednog sela.Taj puta kada su nas poslali kući netko je njih vadio i sklanjao negdje dalje,pronađeni su negdje na Banovini kasnije.Tada mi je opet prošlo kroz glavu onaj bijeli kunić.Dali je to bilo duh nekog od njih koji su bili tamo ili od nesretnim slučajem ubijenog vojnika
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
No mtd001,i onda ćeš reći da vi muški niste naivni.Žensko vas smota ko blentave dečkiće .:p:p:p

hm,a po čemu to misliš,jel možda iz iskustva....:lol:;)
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
hm,a po čemu to misliš,jel možda iz iskustva....:lol:;)[/QUOT

Kako si me to zapitao,ko da je zločin što sam i ja bila cura.:twisted:Znaš li što je najveći domet pametne cure?Izabrati dečka koji će je izabrati.A on sretan što ju je smotao.:lol::lol::lol:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Izbrojila sam maločas priče koje sam napisala.Ne mogu vjerovati-49.Bez vaših.A jesam se napisala,već mi se slovo i na tastaturi istrošilo.Imam li još koju?Imam.Imate li vi?Imate.Hoćete li ih ispričati?
 

Najnoviji postovi

Na vrh