• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dogodovštine iz naših života

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
naj slušati johabicu, ona ne zna kak se u našim krajevima treba ponašati prema punici...evo, bum ti ja pomogal...
-poštovana gospođo, odlučio sam od Vaše kćerke napraviti nešto...
-evo, sad ću ja Vama napraviti uslugu koju mi nećete moći platiti dok ste živi...
-Vaša kćer nebu morala kod mene niš delati, samo bude malo prala, kuhala, kopala i decu pazila...
-ako budete slučajno kada imali snahu, znat ćete kakvog sam si ja vraga nabavio za ženu...
-meni je svejedno hoćete li kobasu s poda pokupiti Vi ili pas...
-Vi ste jedna krasna žena, samo vas malo muči godina proizvodnje...
-kad se dijelila pamet, Vi ste gledali Marisol...
-čudno da nikad niste došli na ideju da se bavite politikom...

i još takvih savjeta...;)
sad nauči ove i zaboravi johabičine
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ma znam ja sve sveg sam se nasluso al ja cu bit svoj kakav jesam inace cu morat glumit stalno pred punicom :D
A ono "da draga" je sala, kod nekog dogovora kad tak zavrsim cura me hoce zadavit jer ona kaze da moramo sve razmotrit i zajedno se dogovorit da smo oboje zadovoljni a ne da jedan mora puno popustit i da je nezadovoljan ako takva ostane daj boze da ostane mogu komotno rec da imam NAJBOLJU curu na svijetu!!!!:supz::D
Hvala Vam svima na savijetima!!!
 

zele88

Novi član
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
3
Vec sam ja nju upoznao bilo je to prije 3 godine tad smo ja i njena kcer bili prijatelji koje je ubrzo preslo u vezu tad kad sam ju upozno zenska super pricljiva i sve lijepo i kak smo ja i cura prohodali svi su me poceli plasit kako je ona opasna i kak cu nadrapat kad me punica ulovi al ja nevjerujem u to tak da cekam samo zeleno svijetlo od cure kad idem na upoznavanje jer nismo se jos upoznali sluzbeno radi drugih stvari ne radi tog sta se ja bojim nedaj boze pa kakav bi ja onda bio to zet!:lol::lol::lol::lol:
Johabice ja sam uvijek za onu i tog se drzim da je moja zadnja rijec "DA DRAGA"

e, za pocetak bi se ja ipak vise "bojao" punca nego punice...barem je uvijek tako u mom slucaju (neopravdano na kraju)...jer, kazu neki, muskarci vise vole svoju zensku djecu, a zene svoju musku djecu, pa je otac cesto vezan uz kcer (a majka uz sina) i ne zeli svoju princezu olako prepustiti nekom mladom i nadobudnom neznancu ...

dobro je s puncem uspostaviti dobar odnos...

jer, ako je punica stvarno azdaja i vjestica, ona se sigurno (uz pomoc svoje drage mame :twisted: ) ispraksala na svom muzicu...sto znaci da ces u tom slucaju u svom puncu pronaci, ako ne "saveznika", onda barem osobu koja razumije tvoje "patnje" koje prozivljavas sa zenkom i punicom, jer je i on prosao kroz slicno :vragek::twisted::lol:

[al ipak prije svega treba u bilo koji posao krenuti bez predrasuda :) ]
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
.Miš je ko po naruđbi,plivao na vrhu.Najprije je vrisnula,onda je bacila zaimaču natrag u lonac,sve je prskalo okolo,i otrčala od stola.Aha,mala,očeš se sada smijati? Jesi li tražila da ti spremim večeru?Spremila sam ti.A šta si ti mislila jesti kod vještice?Ne znaš ti sa kim imaš posla,malecka,želiš li mi parirati,počni već sada smišljati što ćeš mi smjestiti slijedeće godine.Samo znaj da i ja imam ideja,pa da vidimo koja će biti bolja.
:lol::lol::lol:..da mi je to bilo vidit....baš si
6th3lc.gif


da si ovakva vještica ne bi se bunil na juhu.....
2h2edte.jpg

Kaje dečki,čemu strah,sa punicom treba znati..:lol::lol::lol:l:
meni je moja punica dobra,kad dođem kod nje nisam ni gladan ni žedan....možda kaj sam prvi zet ili.....:scratch
Samo se ti zezaj sa Da Draga jednom joj pustiš uzde ode ti nizbrdo a onda ti nema spasa nedaj se u ženin klinč budi muško od poćetka
ma neee....trebaš tak složit situaciju da ona misli da ima uzde u rukama....
treba neki puta izgubit bitku da bi dobio rat.....:mrgreen:
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
e, za pocetak bi se ja ipak vise "bojao" punca nego punice...barem je uvijek tako u mom slucaju (neopravdano na kraju)...jer, kazu neki, muskarci vise vole svoju zensku djecu, a zene svoju musku djecu, pa je otac cesto vezan uz kcer (a majka uz sina) i ne zeli svoju princezu olako prepustiti nekom mladom i nadobudnom neznancu ...

dobro je s puncem uspostaviti dobar odnos...

jer, ako je punica stvarno azdaja i vjestica, ona se sigurno (uz pomoc svoje drage mame :twisted: ) ispraksala na svom muzicu...sto znaci da ces u tom slucaju u svom puncu pronaci, ako ne "saveznika", onda barem osobu koja razumije tvoje "patnje" koje prozivljavas sa zenkom i punicom, jer je i on prosao kroz slicno :vragek::twisted::lol:

Ako je tako onda sam na konju jer kod prvog upoznavanja kao prijatelja punac je legenda odmah me zagrlio kao da sam mu sin i zezancija cijelu vecer cak me pitao u par navrata nesto vezi auta da bi me on poslusao i tak napravio!!!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Mtd001,e,sad si gotov!
Najprije da ti reknem- HVALA.Dal si mi poticaj da skinem petnaestak kila.Sad se vjerojatno pitaš zakaj.Pa,vrlo jednostavno-jasno si i javno ovdje rekel da bi pojel vještičju juhu da ti je skuha vještica ko ona na slici.Svi koji prate ovu temu su mi svjedoci.Evo,ja sam od jučer na djeti.Do Hallowena ima deset mjeseci.To znači da trebam skinuti u prosjeku kilu i pol mjesečno.Nešto strašno?Nije.Nešto nemoguče?Nije.Mogu,a i hoću.I više od toga ako treba.I uopće mi neće biti teško.Pomoči će mi slika tebe pred očima kako srčeš toplu juhicu u kojoj plivaju,znaš već što,a pomoči će i recesija,visoki računi u zimskom periodu bez prihoda,a onda će doći početak sezone posla,više kretanja,više trošenja kalorija,manje hrane....ma kažem ti,sad si gotov.Evo,službeno izjavljujem,ako mi nešto zapne,pa neide po planu,krenuti ću opet i na aerobik bude li potrebno.Skinuti ću ja te kile,budi siguran.A onda....Pojesti ćeš ti tu juhicu,pojesti,ja ti velim.:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Malo si se prešel,ne kuham još,ali sastojke bum već pomalo počela skupljati.:p:p:p
 
Z

zeleno zagorje

Guest
johabice kaj su ti dečki iz karlovačke županije prosti, malo nas je darijus kritiziral , a pogledaj sad i mtd oo1 ,onakva koju je nacrtal nezna niti kaj je lonac, a miša se prestraši bolje nek slona ,njezino održavanje je preskupo za njega vidiš da je i motorizirana
 
Z

zeleno zagorje

Guest
nježan budi sa forumašicama mtd oo1 , jer kad te se dohvate teže ti bude nek da te prime ona vještica koju si nacrtal, ali malo starija
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ko je prost iz karlovacke zupanije mi smo uvijek bili fini i pristojni prema damama ;):):)
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Joj zeleno zagorje,nemoj emtedejca tak plašiti,on ti je zapravo jako dobar,samo mi to još neznamo.Niti on sam to ne zna.Osim toga od sada ćemo ga tretirati ko princezu na zrnu graška,mora mi biti živ i zdrav kako bi mogao posrkati juhicu za dan vještica.Je,je.
Mtd001,ništ se ti ne boj,ako ona neće,ja ću ta paziti ko kap vode na dlanu.U pustinji.:vragek::vragek::vragek:

Zelenkice,ovo kaj si za Darijusa rekla je premalo.Ne misliš li da si ga trebala pošteno srezati,vidiš li ti kakve on ima misli o ženama kao što smo mi.To zavrijeđuje malo oštrije riječi,u svakome slučaju,daj odradi malo posla,nemoj meni sve ostavljati.:rolleyess::rolleyess::rolleyess:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ko je prost iz karlovacke zupanije mi smo uvijek bili fini i pristojni prema damama ;):):)

Ma bučo,znamo mi da si ti dobar dečko,mlad i neiskvaren,ne brini,evo,ja da imam kćerku za tebe,toplo bih te joj preporučila,ali ovi stariji,da ih ne navodim po imenu,ti nisu kao ti.Možda bi bili da ih je netko na vrijeme pospremio u frižider....:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ma bučo,znamo mi da si ti dobar dečko,mlad i neiskvaren,ne brini,evo,ja da imam kćerku za tebe,toplo bih te joj preporučila,ali ovi stariji,da ih ne navodim po imenu,ti nisu kao ti.Možda bi bili da ih je netko na vrijeme pospremio u frižider....:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol

Hvala Vam samo me nemojte puno hvalit da se i ja ne pokvarim:)
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
nježan budi sa forumašicama mtd oo1 , jer kad te se dohvate teže ti bude nek da te prime ona vještica koju si nacrtal, ali malo starija
nježnost mi je jača strana....:lol:
Ko je prost iz karlovacke zupanije mi smo uvijek bili fini i pristojni prema damama
eto vidiš,daj im objasni...
Joj zeleno zagorje,nemoj emtedejca tak plašiti,on ti je zapravo jako dobar,samo mi to još neznamo.Niti on sam to ne zna.Osim toga od sada ćemo ga tretirati ko princezu na zrnu graška,mora mi biti živ i zdrav kako bi mogao posrkati juhicu za dan vještica.Je,je.
Mtd001,ništ se ti ne boj,ako ona neće,ja ću ta paziti ko kap vode na dlanu.U pustinji.
:
veliš,samo da posrčem tu župu....:scratch
Ma bučo,znamo mi da si ti dobar dečko,mlad i neiskvaren,ne brini,evo,ja da imam kćerku za tebe,toplo bih te joj preporučila,ali ovi stariji,da ih ne navodim po imenu,ti nisu kao ti.Možda bi bili da ih je netko na vrijeme pospremio u frižider....:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol
al bi se usrećil,si vidil kako se vole ona i snajka.....:lol:
 

zele88

Novi član
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
3
eh, sjetio sam se i ja sto bih prvo mogao opisati, a da je bilo smijesno ili da bar zvuci smijesno...

jedna dogodovstina, ovako, s poljoprivrednom tematikom, kako i prilici ovom forumu...

ne sjecam se sad tocno koji rodjendan je to bio, mozda sedmi, mozda deveti, ali bio sam bas klinac...tata, veterinar inace, mi je poklonio za rodjendan 2 ovce..zapravo, to su bila 2 malo veca zenska janjeta...nabavio ih je u jednom selu koje je bilo udaljeno 20 km od nas, sklopio je zadnja sjedista i prevezao ih je u staroj ladi samari, koju smo koristili za "teren"...ovce su se malo bile prestrasile ukrcavanja i puta, izgleda...kad su dosli, ja sam im se bas obradovao, i krenuo sam u auto da ih podragam...uvijek sam se volio igrat sa zivotinjama, pogotovo s psima (i dan danas mi pas vozi auto, salta brzine samnom, kupa se samnom na rijeci, spava samnom ako je grmljavina vani i sl.) ...e, kako sam ja otvorio zadnja vrata, ovce su fino preko mene, tad malog klinca-zbrisale...sva dvorista u selu su napravljena na istom principu...znaci, s prednje strane, od ulice, je dakako ograda, a ograde su i izmedju 2 susjeda...al iza kuce su gospodarske zgrade, a iza toga i vrt (imamo ogroman vrt, skoro 0,5 ha)...e, a taj vrt na jednoj svojoj strani nije ogradjen, vec se direktno dodiruje s poljoprivrednim parcelama...i ovcice su fino smugnule, dok sam ja tati reko sta je bilo, one su vec pobjegle kroz dvoriste i vrt na tu parcelu, na kojoj je bila svjeze zasijana repa, ili mozda kukuruz, ne sjecam se, al posto je bio 5. mjesec, samo je to moglo bit netom posijano...inace, svi vrtovi u ulici su sa te svoje zadnje strane neogradjeni, i dodiruju se, bas kao i nas vrt, s jednom dugakom poljoprivrednom parcelom...i tako su nase ovce trcale i lutale tom parcelom, usput provirujuc u tudje vrtove i dvorista da vide sta ima, da pozdrave ekipu...a ja i tata za njima...nakon 4-5 kuca, dosle su do jednog lika, koji je ovako bio, fizicki jako spretan, i znao je sa ovcama...on ima nekako pregradjeno dvoriste, pa ih je, uz pomoc nas nekoliko, uspio stjerat u kut i uhvatit...fino smo se zahvalili liku, a tata se i meni zahvalio jednom obrazovnom...a obrazovne su najgore kad se dogode pred drugim ljudima, pogotovo pred djecom, vrsnjacima...jer, em ti obraz bridi, em ti se dusa srami (jbg, druga djeca ti se smiju)... :| ...pamtim svaku put kad sam "dobio po turu" od tate, zato sto se dogodilo samo 2 puta u ove moje vec 24 godine, i nikad to nije bilo kaznjavanje, vec neka instant reakcija...


jos sam jednom dobio samarcinu na poljoprivredi, ko klinac, od jednog slucajnog prolaznika, tj vozaca...ovo je bilo pomalo bedasto s moje strane, jer je potencijalno moglo bit opasno, mada zapravo, kako sam ja zamislio, nije moglo biti nista strasno...imo sam nekih 5-6 godina...htio sam provjeriti koliki je klirens na traktoru imt 539...bio sam uvjeren, da ako legnem na cestu, ali ne poprijeko, nego uzduzno, da traktor moze preci iznad mene i da me ni ne okrzne...naravno da je to moguce, pa tako se nekad i popravlja traktor, majstori legnu na ona kolica sto izgledaju kao skateboard (skejtbord), i uvuku se pod traktor, ako moraju ispod njega nesto popravljati...mislim, to uopce nije bilo opasno...ali, tko normalan, kao vozac, zeli to provjeravati? nitko...tako se i taj vozac, sto je naisao s traktorom, kad sam ja legao na cestu, da on predje preko mene, fino se zaustavio, i nimalo diplomatski mi opalio samarcinu...nikakvo moje objasnjenje da ne radim psinu, vec samo provjeravam nesto bezopasno, nije proslo...samar je pao... kasnije, svaki put kad bi taj covjek prolazio selom s traktorom, ja sam bjezao daleko daleko u dvoriste, da me slucajno ne primjeti...i opet je tu bilo milijun druge djece, koja su se smijala kako sam fasovo sljagu :madmana:

eh, sad sam se podsjetio na jos jedan samar i bjezanje...u gradu zivim nekih 300-400 m od zeljeznicke pruge zagreb-osijek, a u blizini je i potok, uz koji smo provodili dosta vremena, posto je u blizini bilo nogometno igraliste koje smo mi klinci, uz pomoc par odraslih sami uredili....e, tako smo cesto uz rijeku isli do pruge, do zeljeznickog mosta...jednom prilikom sam isao, s 2 prijatelja tamo, a jedan od njih je odlucio staviti 2-3 manja kamena na prugu da ih vlak zdrobi....u to je naletila neka neuroticna budala od svojih 50ak godina, i pitao nas dal mi znamo sta radimo, sta se moze desit, da vlak moze iskocit...i naravno pitanje: ko je od vas to napravio? ovaj najstariji, sto je i stavio kamenje je pobjego, ovaj drugi isto, jedino sam ja, siguran u svoju "nevinost" ostao...stavljam nevinost pod navodnike, jer naravno da vlak koji ima 30 tona i juri brzinom od 80 km/h zdrobi taj kamen u milisekundu, i nikakva mu prepreka to nije, i nista se lose ne moze dogodit...e, kako sam nevin ostao s covjekom, tako je on meni brze bolje serviro sljagu, i kako sam u trenutku krenuo do svog biclikla, jos mi je podario i nogu u dupe...al nije stigo fino da ju plasira, jer sam uvijek imao dobre reflekse, pa sam mu pobjegao :lol::lol:

da se razumije, bio sam dobro dijete, odlican djak u skoli i nisam bas radio pi.zdarije kao drugi, ovo su samo neki isjecci koji su zavrsili neslavno...


:lol::lol::lol:

ovog s ovcama sam se prvo sjetio, al kako sam pisao ovu poruku, tako su mi na pamet padale i druge price, al one ce bit mozda kasnije...i nisu zavrsavale odgojnim mjerama, daleko od toga :finga:
 
Posljednje uređivanje:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
E dragi zele,sjećanja iz djetinjstva ostaju zauvijek.Malo dječje srce najviše boli kada je posramljeno.A odrasli zaboravljaju da oni sve to znaju kada u strahu da se moglo nešto lošega dogoditi lijepe"odgojne"u javnosti.Ma kaj,ajd,za ovčice baš i nisi trebal dobiti petokraku,samo si moral ocu objasniti da si mu omogučil malo rekreacije-u doba tvoga djetinjstva je,ako se dobro sjećam,vladala krilatica-u zdravom tijelu-zdravi duh.A što se traktora tiče-e, tu bi te i ja bila pošteno nalupala,i još bi te tužila roditeljima.Mislim,sada,kada gledam sa aspekta roditelja,ali da sam mala curica,ti bi bio moj heroj,još da si sa mnom skupa pretrčavao preko ceste kada se auto približio na petnaestak metara,bili bismo najbolji prijatelji,možda čak dečko i cura.Ja nisam od šofera dobila batine,nisu me mogli uhvatiti,pobjegla sam uvijek prije nego bi izašli iz auta,ali me mama nalupala ko krpenu lutku kada su me tužakali.:oops::oops::oops:Imala sam još jednu zanimljivu igru-iza vrta je bio šumarak,rasle su johe i vrbe.Tu sam se penjala na johu,jedno četiri-pet metara visoku,skroz gore,uhvatila se za vrh,i onda skočila.Mlado drvo se savijalo kako sam ja padala,i lijepo sam stigla do zemlje dočekavši se na noge.A onda mi je palo na pamet popeti se i na vrbu.Isto sam otišla do vrha,primila ga sa obje ruke,skočila,vrh je istog trena puknuo,i ja sam tresnula na travu tako da mi se sve zamračilo i nism mogla disati.I danas se sjećam kako sam nepokretno ležala i pokušavala udahnuti,ili pokrenuti ruke i noge.Tu sam imala više sreće nego pameti,malo je falilo da sada ne bi imao tko ovo napisati.Eto,vidiš zašto djeca dobivaju odgojne,zavrijedili smo ih,ponekada i to dobro u životu dođe.Ja svoju djecu nisam nikada tukla,dobro,par puta ih jesam nalupala,kad su još bili mali,ali to se može na prste jedne ruke izbrojiti,ali sam zato sinu opalila šamarčinu kada je bio tvojih godina,ili koju stariji.Snaha mi ga stalno tužakala kako vozi jako brzo,neka ga opominjem,pa jesam,svaki se roditelj boji da se djetetu nešto ne dogodi,a onda sam jednom izgubila strpljenje i isto mu dala jednu odgojnu.Kad se sjetim koliko je bio zaprepašten,oči i usta otvorena,ma i danas se smijemo kada se sjetimo.Ma zna on da je to bila pljuska iz roditeljske ljubavi.Mi smo probleme uvijek rješavali drugačije-imala sam ja svoje metode.Sjećam se,kada je išao na krizmu,dobio je od gostiju poklone,nešto deviza,onda su bile,čini mi se još marke,a i nešto kuna.Pa je dečko otišao slijedeče subote van,uzeo si dvijesto kuna,i potrošio na automatu.U nedelju me tražio da mu dam pedeset za slastičarnu.Kada sam ga pitala gdje su mu oni novci od jučer,objasnio je da je igrao igrice i sve potrošio.Najprije sam mu očitala litaniju,a onda rekla-e,sada ideš u slastičarnu bez jedne kune,krećeš u šest sati,i tamo ćeš za stolom sjediti do deset.Bez jedne kune.Pa ćeš gledati drugu djecu kako si kupuju sok ili sladoled,i razmišljati da se ne troši sve što se ima na gluposti.I nemoj misliti da ćeš se izvuči,sa slastičarem se dobro znam,i reći ću mu da ćeš doći i da ti ne smije ništa dati,a pitat ću ga jesi li bio i kada si otišao. Odsjedio je moj sin četiri sata u slastičarni bez kune, i bez popijenog soka ili polizanog sladoleda,i sad se zna toga sjetiti,pa se nasmijemo,ali trošenje mu i danas ide.:rolleyess::p
E zele88,to što ste stavljali kamenje na prugu ti je dobra fora.Ali imam ja i bolju.Ja sam stavljala kune.Kada vlak prođe preko kuna spljošti ih ko palačinku.Meni je to bilo zabavno.I nisam bila mala kada sam to radila.Bila sam već velika.Zapravo,bila sam već udata.Zapravo,i moj suprug je to radio skupa samnom.Imamo livadu uz prugu,pa kada smo sušili sjeno,kada bismo čuli da dolazi vlak,trčali bismo brzo pometati kune na šinu i čekali da prođe.Šta ćeš,ja luda,muž pametan,ali ljudi kažu-s kim si,takav si.Pa lud i on.Ma nismo ludi,samo si još uvijek ne želimo dozvoliti da odrastemo.Nemoj ni ti.:lol::lol::lol::lol::lol:
 
Z

zeleno zagorje

Guest
baš odlično da se prikljuće mladi forumaši kao npr zele 88 ,čitat čemo malo više prića i malo se više smijati nakon radnog dana , tako barem ja to napravim iako uskočim kao i danas ako imam malo slobodnog vremena, danas je za moju dušu ,jer nisam imala problema kao otac od zele88 , moji sinovi su mu vršnjaci , ali uvijek su bili jako dobri,ali ona "mala djeca mala biga, velika velika briga", pa su me danas ubili sa svojim željama i to lovačkim, lov u 14 sati , a posla ko u prići , pa ak je bal nek je bal , pa i za me , radit čemo kad se vrate , naravno u lovu je dedek , pa onda nije čudno da mladi hrle u sljeme,kad ti i moj deda pojde z njima ,izrada kobasica i salami bu pričekala do večeras , da nam divlje svinje ne pobjegnu , a snjeg nam u zagorju počeo ko lud , a što je tek na sljemenu , baš se veselim kad budu došli , svi umorni , ali od posla nebudu izbjegli niti jedan od njih četiri, teško meni sa tim muškarcima , ali njima još teže kad se vrate, baš se veselim
 

zele88

Novi član
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
3
jer nisam imala problema kao otac od zele88 , moji sinovi su mu vršnjaci

ok, sad ovo zvuci kao da su starci imali problema samnom :oops::vragek:

sto je dakako daleko od istine, ne racunajuc zapravo taj jedan incident s lijeganjem pod traktor :D

ma bio sam dobro dijete, mama mi uvijek kaze da sam njen "dobri sin" (imam i 9 godina starijeg brata :vragek:) :)

u skoli sam bio ok, sve supach, iso i na natjecanja iz matematike, kemije, geografije....

jedino sam dobio ukor u 6. osnovne...

bio je nogometni turnir u kojem su sudjelovali svi visi razredi (5.-8.) u skoli...
mi smo bili ispali u prvom kolu, odmah, od jednih od favorita...vodili so 2-0, ja sam super branio (treniro sam nogomet) na toj utakmici, do skoro pred kraj utakmice...onda sam se zakacio sa profesorom tjelesnog oko jednog kornera, a on, sudac, dade meni crvenog, 2 minute van...i ovaj rezervni golman sto je uso umjesto mene, prvi gol je dobio dok je jos navlacio rukavice, a odmah poslije i drugi...tako da su bili penali, poslije 2-2...3 penala svako puca...ja sam obranio 2 od 3, jednog sam dobio, al protivnik je isto obranio 2, a treci nas penal je bila stativa...
e, tako smo ispali...kraj turnira za nas, ali show must go on, slijedile su borbe za "medalje" u nastavku tjedna...tako da smo mi fino, kolektivno, svi muski iz razreda, osim dvojice koje nogomet nije bas zanimao, otisli sa sata matematike gledat utakmicu koja je taj dan bila "na programu" turnira...profesor matematike nas je sve lijepo zapisao, dobismo neopravdani, ali nije dizao buku puno oko toga...2 dana nakon toga, opet matematika, i opet utakmica, opet dilema-matematika ili utakmica...naravno, otislo se na utakmicu...bio sam dobar s profesorom, on je veliki hajdukovac, ja veliki dinamovac, ali obojica smo volili nogomet, pricali o njemu, pa sam ga pokusao nagovoriti da svi lijepo odemo na utakmicu, on prvi, mi za njim, a i cure mogu s nama...no, covjek je uvijek sve radio po pravilu sluzbe, reko je da nema sanse, i da ostanemo na nastavi...ko sto rekoh, nismo, otisli smo...a on nas je opet zapisao...nije nas nikome nista dodatno prijavljivao, ali netko od drugih profesora, koji su imali pristup dnevniku, nas je otkucao, tj spomenuo na nekom vijecu da 12 muskaraca iz 6.d. ima 2 puta za redom neopravdani iz matematike...nikad nismo bili omiljeni razred...bili smo najbolji po ponasanju (nasi decki se nisu tukli ispred skole, osim ovoga nismo markirali, nijedna kolegica nije ostala trudna), bili smo najbolji po prosjeku ocjena, i imali smo najludju razrednicu u skoli...zenska je podravka, iz novigrada, ajmo rec stil johabice...ludo 100 gradi...svaki drugi dan se slavio rodjendan, imendan, islo se na izlete mimo svih rasporeda i sl....ma, super-raska je bila! e, bas zato sto smo bili naj naj, svi ostali razredi u generaciji , tj njihove razrednice, su nas i mrzili, da budem ostriji u opisu...al nije to nas smetalo...
al eto, doso je trenutak kad smo malo zaglibili, ti silni neopravdani su upisali, i jedna od tih razrednica "konkurentskih" razreda nas je prijavila nastavnickom vijecu...nasa razrednica je popizdila na to, kaze da su ju zbombardirali na tom vijecu, ali je nekako isposlovala da budu samo obicni ukori, a ne ukori pred iskljucenje...nije popizdila zato sto smo markirali, vec sto ona nista nije znala o tome :D ....
a nista, svi smo na prvi slijedeci sat razrednika morali donijeti ucenicke knjizice, i tu nam je lijepo bilo upisano "ucenik taj i taj kaznjava se ukorom...potpis razrednika....potpis roditelja"...naravno, knjizice su morale roditeljima na potpis...to je nekako dobro proslo, nisu moji blistali od srece, ali kad sam im rekao da je cijeli razred, tj svi muskarci osim dvojice papaka, markirao, nekako im je bilo lakse...
.......................

e sad ima jos jedna slicna skolska epizoda, tj ova je vec s faksa, bio sam vec punoljetan, odgovoran, akademski gradjanin :D

jedno od prvih predavanja, predmet "matematika ", na prvoj godini...sjedim ja u toj predavaoni, negdje na sredini s 2 kolega koje sam jos od prije znao...profesor prica, pise po ploci, pokazuje na projektoru nastavni sadrzaj...ja pokusavam pratiti, ali mi ne ide...naime, relativno smo daleko od ploce, a ja imao vec tad povecu dioptriju....naocale sam u zivotu zadnji put inace koristio kad sam se sliko za vozacku :D ... pa sam lijepo, da ne prepisujem s ploce, prepisivao od kolege do sebe...medjutim, ovaj kolega nije bas imao neki rukopis, pa sam ga morao pitati za svaku trecu rijec koju je napisao...neke stvari sam zapisivao, neke sam preskocio, usput crtajuci po biljeznici kojekakve gluposti koje su mi pale napamet...kad god bih pitao kolegu sto je napisao, ucinio bih to tiho, da ne smetam profesoru i drugima,jel, obazrivost prema vecini :D ...al iza mene su sjedila 3 lika koja nista nisu radila, samo su jedni drugima pricali viceve, i odvaljivali od smijeha...
odjednom je silna buka koja je dolazila iz naseg sektora prevrsila svaku mjeru, i profesor je krenuo prema nama...mene je vidio da okrecem glavu prema kolegi do sebe i ispitujem ga, a kolega mi odgovara...dodje prof do mene..."kolega zele88, kakvo je to ponasanje? mislite li vi da ste u redu? pa ovo je fakultet, ne birtija!"...kako je on dolazio, ja sam okrenuo novi, prazan list papira u biljeznici, dA ne vidi one crteze sta sam crto...gleda profesor u tu biljeznicu i kaze "kolega, pa vi nista niste pratili ?! nista niste pisali"...mislim ja u sebi, jesam, i pisao, i crtao, al bolje da ne znas sta sam nacrtao...nadalje ce profesor "pa jel se mislite popravit do kraja ovog predavanja?"...ja propadam vec u zemlju od srama, ne znam sta bi reko, pa zamucam "aaaa...ppppokkusat cccuu..."....a on ce "pokusat cete ? pa to znaci da niste sigurni da cete u nastavku predavanja postovati mene i kolege?!...vi, i vasa 2 prijatelja do vas, pa vi ste trio fantastikus...da, od sad cu vas tako zvati"...i ljutito ode dolje, nazad do katedre....ja propo u zemlju sad vec do kraja, vise se ni ne crvenim, vec zelenim, a ni ovoj dvojici kraj mene vise nije svejedno, makar se njima profesor nije ponaosob obratio, vec je sve iskalio na meni...od 500 dusa u dvorani, pogledom me strijelja bar njih 150...neki ozbiljni, neki mi se smiju, neki pricaju medjusobno i pokazuju prema meni "e, onaj tamo, on je prico kad ga je prof opomenuo"....a ova trojica koja su sjedila iza mene i mojih kolega, i koja su konstantno pravila buku svojim smijehom i upadicama, prvo su i sami utihnuli i propali u zemlju, kad je profesor krenuo prema nasem "sektoru" (tj prostoru di smo sjedili), jer su znali da su krivi i da ce da naj.ebu, s oprostenjem...kad su skuzili da ce izbjec profesorove prodike, malo su odahnuli, sacekali da on ode prema katedri...a onda su poceli da zayebavaju mene i ovu dvojicu kolega do mene...."pa koji si ti levat zele, drugi put pazi ispred kog sjedas" i slicne provokacije...doslo mi je da ovog jednog od njih, glavnog, strefim sakom, kolko me je iznerviro...no, nisam...doceko sam nekako kraj tog sata predavanja, pokupio svoje stvari, i otisao...nisam vise dolazio na predavanja iz matematike 1....

inace, ovaj kolega koji je sjedio iza mene i bio kolovodja ekipi koja je radila nered, se kasnije super uklopio u moju ekipu...bio je on ok decko, samo sto je radio psine kad god je stigao...ali, nije bio zao i huligan....
izlazio je on van u klubove s nama cijelu prvu, i pola druge godine...do jednog izlaska nakon sto smo proslavljali polaganje jednog kolokvija...tu je bas napravio huliganski incident, gdje smo skoro i mi ostali nadrapali, pa smo mu fino rekli-ivice, od sad nebus s nama vise pio....o tome u slijedecm nastavku....sad moram ic nastavit pisat diplomski, a i nisam spavao zadnjih 30ak sati :D...
 

Najnoviji postovi

Na vrh