• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Domaći proizvodi!

  • Temu pokrenuo Željko
  • Datum prvog posta

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Željko - prikolica ti je prva liga!
Jedino da su malo prednji točkovi, više razmaknute...zbog stabilnosti! Al vidim, da se tu već uveliko radi sa njim, i radi OK! Sve pohvale!

Evo i ja sam karabuđžio nešto...parač za Tomu...kupio motike i cevi(kutije),Joe... seci, i vari!
Na proleće jednom izfrezam vinograd, i voćnjak,,,a posle samo svake 2-3 nedelje preteram parač, da pobijem travu(sa svim motikama),,,mnogo lakše za traktor(i brže), nego freza...al za ostale kulture (posejano na 70cm) skidam srednju motiku, i piči...jedina mana je, što je Toma nizak, i za kukuruz do max 50-60cm,i to u 12h kad peče sunce...da se nelomi kukuruz!Tako da moram parati na vreme...dok je mali kukuruz..1-2-3 puta!Da nebi ručna motika radila!!!
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Ja sam zadovoljan kako radi...al mana kod paranja kukuruza...je... ne osvrći se nazad, da vidiš kako ide,,,jer dok vratiš pogled napred,,,(pošto je Toma zglobni, lako vrdne),,,ode 2 kvadrata kukuruza...jednom našteluj...i piči...
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 
G

GROF

Guest
bravo majstore!; JOE!

...pa ti delaš bolje od orginala., ma svaka čast!., sretno...!
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Joe je napisao:
Pravio sam sijačice,,,kopija sa-Mio Standard,,,sa nekim preradama...
Zajebancija...žešća...popizdiš dok sve uklopiš! Da sam znao...nebi ni pravio,,,al kad sam kreno,,,morao sam završiti!

Jao, moj Joe!
Sigurno nije lako sve to napravit.
Pa što si napravio tri komada. Nemožeš vozit sve tri u jedanput. :scratch :mrgreen:
Al si fino napravijo.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
firemanpeter kaže:
Jao, moj Joe!
Sigurno nije lako sve to napravit.
Pa što si napravio tri komada. Nemožeš vozit sve tri u jedanput. :scratch :mrgreen:
He he,,, i ja se pitam...
Prošle zime - prvobitni plan mi je bio - napraviti jednu ručnu sijačicu(za manje parcele), i jednu dvorednu za Tomu(za sijanje maka, paprike itd...)za veće površine! Ali...pitali me - šta to praviš???,,,kažem sijačicu,,,a oni-ajd i meni,ajd i meni!
Pa je tako ispalo 5komada za napravit! Pa kad sam obećao...da nepravim od guzice usta...gledao sam da završim 3 ručne sijačice, da se ljudi mogu služiti snjime! A dvoredni sam hteo sad da završim sad zimi, ali sad ima drugih radova...remont Tome!Uglavnom sve je isečeno,i poheftano,,,jer kad se serijski radi, ide brže,,,ali nisam stigao završiti!
No ima još dana...samo da smo živi zdravi...a ostalo ćemo lako!
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 
M

maRko1993

Guest
Željko kaže:
Evo jedna prikolica za bale.
Radilo se sve doma iz "glave" tj. bez nacrta i cini mi se da je jako dobro ispalo! prosudite sami! ;)
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

U radu...
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

E zašto je nisi napravio malo siru i nižu, bila bi ti stabilnija. Nekako mi sa čini kako je dost nestabilna. Šta nisi mogao raširit predne kotače i stavit ih ispod prikolise. Svu u svemu OK.
 
Å

Željko

Guest
Širu? Zar 260 cm nije dovoljno, a širina traga zadnjih kotača 240 cm, a to što je prednja osvina kratka ne utječe na stabilnost prikolice jer ona ionak je na zglobu kao i kod prednjeg mosta na traktoru!
 

Dare

Član
Tu od
6 Sij 2008
Poruka
33
1.jpg
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
Dare kaže:
tako se na istoku beru krastavci :lol:

Lakše ležeći, nego da se moraš pregibat i tako brati.
Ako te uhvati nerad i malo odspavaš! Ha Ha :lol: :lol:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Re: domači proizvod

Tema domači proizvodi več postoji ja mislim.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: domači proizvod

Jel to za tomo vinkovića ili za veči traktor, čini mi se prelagano i preslabo za veći traktor! :?:
 
T

Toyo

Guest
Re: domači proizvod

ovo je za IMT 559, tu gore juš dojde 2x uteži z betona(betonske kocke) jedna ima težino oko 80kg
i onda bode to pravo.
Neznam ako bi to koj "slabji" traktor vukao jer je širine 2,4m, i sad dok nisu uteži gor ima oko 50-70kg.
 
B

Bobo

Guest
Re: domači proizvod

E, sad kad znamo da imes IMT 559, sad te lijepo molim da ga deteljno poslikas iz svih kuteva, jer na internetu NIGDJE nema slika tog traktora...

Unaprijed hvala!
 
Na vrh