• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Domaći proizvodi!

  • Temu pokrenuo Željko
  • Datum prvog posta

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Re: domači proizvod

Toyo kaže:
ovo je za IMT 559, tu gore juš dojde 2x uteži z betona(betonske kocke) jedna ima težino oko 80kg
i onda bode to pravo.
Neznam ako bi to koj "slabji" traktor vukao jer je širine 2,4m, i sad dok nisu uteži gor ima oko 50-70kg.
Ma to vuče imt 539 ;) nije ti to neka težina da bi trebao tako jak stroj za to..
 
T

Toyo

Guest
Re: domači proizvod

ma znam da je to moj imt bude nosi brez prolema. ma šta ču onda, vse šta je gori je odpano železo što sam naša doma.
malo da rešim teg starog železa.
jutri buden slikao imtja i onda dodaje na forum v temu imt, tamo češ vidjeto šta je ovo za traktora.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Re: domači proizvod

petar kaže:
Evo kako sam obećao (pa malo zaboravio)...
Poteznice za vuć prikolice za mali IMT
Gornja
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Čuj ova ti nevalja jer je nesigurna, pri kočenju se može dići, slomiti rudo i napraviti štetu ili ozlijediti nekoga.
Treba biti učvršćena na još jednom mjestu niže, poput ove


Vidi kak to izgleda pri meni na Štore-u (isto home made).
Gornja ima 3 položaja, a donja je rastavljiva radi remena od kose.

 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: domači proizvod

Istina, ali s tom se ne vuku dvososvinke, nego služi samo za prikolicu za stajnjak. Slike su starije, na njoj je sada navareno, od dijela gdje prolazi klin pa prema prednjem dijelu traktora, baš zbog tog dizanja.
Ovako nešto,
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Ima i verzija koja se oslanja na traktoru odozgo, izgleda kao polumjesec. Tu poslikam neki drugi puta....
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: domači proizvod

evo još jednog domaćeg rada,poteznica je bila na 558,mi smo ju kupili i paše nam na 539,uz male male preinake.Nije nam pasala u donji klin,pa smo morali rezati i proširiti,tako da sad ide s vanjske strane,vidi se na slici... jedina joj je mana što se ne može okretat,pa u šumi gadno iza škripi kad se ide s teretom...za vuču dvoosovinskih prikolica prva liga,daleko je iza traktora,učvršćena,ne klima se...

Obrisan neispravan link.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Re: domači proizvod

abrkili kaže:
evo još jednog domaćeg rada,poteznica je bila na 558,mi smo ju kupili i paše nam na 539,uz male male preinake.Nije nam pasala u donji klin,pa smo morali rezati i proširiti,tako da sad ide s vanjske strane,vidi se na slici... jedina joj je mana što se ne može okretat,pa u šumi gadno iza škripi kad se ide s teretom...za vuču dvoosovinskih prikolica prva liga,daleko je iza traktora,učvršćena,ne klima se...

Obrisan neispravan link.

Čuj, ovakva kakva je...je čvrsta.
Odreži samo vučno uho, izbušite rupu fi 40 ili veću, na stražnjoj se navari cijev i eto ti okretne kuke, baš poput one novijeg tipa.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: domači proizvod

Poteznica na IMT539.
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Koliko sam naucio, ovaj oslonac na dva sarafa i nije tako dobar

Ideje kako na nju "pripasati" donju za jednoosovinku dobrodosle :) (npr. povuci sa strane zeljezo koje bi islo od gornjeg klina na traktoru, na klin na poteznici prema donjem klinu na traktoru?)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Re: domači proizvod

Smiljan kaže:
Poteznica na IMT539.

Koliko sam naucio, ovaj oslonac na dva sarafa i nije tako dobar

Ideje kako na nju "pripasati" donju za jednoosovinku dobrodosle :) (npr. povuci sa strane zeljezo koje bi islo od gornjeg klina na traktoru, na klin na poteznici prema donjem klinu na traktoru?)
Pozoveš me na kavu i bumo riješili ;)
ja ti neznam crtati u Corelu ili nečem sličnom, neg' to moram na papiru.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Re: domači proizvod

ŠANANA kaže:
evo gle smiljan kak imam ja, isto ručni rad
Nisi skužil, pita nekaj drugo ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: domači proizvod

ZJ kaže:
ŠANANA kaže:
evo gle smiljan kak imam ja, isto ručni rad
Nisi skužil, pita nekaj drugo ;)

Aha, on bi nekaj da ima u sklopu gornje i donju poteznicu, pa kaj nije dobil s traktorom original dolnju poteznicu :scratch , od nje bolje netreba ak ju ima.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Re: domači proizvod

Zanima me dal netko od vas ima složenu auto-kuku.
Ja si razmišljam kak najbolje složit :scratch
Videl sam da neki imaju složenu na hidrouliki ali mi se to nekak čini jako klimavo :scratch :scratch :scratch

Ako ko ima koju slikicu bilo bi super :!: :!: :!:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Re: domači proizvod

puki22 kaže:
Zanima me dal netko od vas ima složenu auto-kuku.
Ja si razmišljam kak najbolje složit :scratch
Videl sam da neki imaju složenu na hidrouliki ali mi se to nekak čini jako klimavo :scratch :scratch :scratch

Ako ko ima koju slikicu bilo bi super :!: :!: :!:
Imam ja. Stavi se u donju kuku, kroz nju klin i neide nikam. Poslikam kad ju najdem.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: domači proizvod

ŠANANA kaže:
ZJ kaže:
[quote="ŠANANA":3ryy7lik]evo gle smiljan kak imam ja, isto ručni rad
Nisi skužil, pita nekaj drugo ;)

Aha, on bi nekaj da ima u sklopu gornje i donju poteznicu, pa kaj nije dobil s traktorom original dolnju poteznicu :scratch , od nje bolje netreba ak ju ima.[/quote:3ryy7lik]
Nisam "dobio" original donju poteznicu jer mi se cinilo puno dati za nju 1500 kuna, a trebala mi je gornja. Osim toga, ta donja poteznica (svejedno jel govorimo o klatecoj ili automatskoj) mi se cini i malo preslaba za jednoosovinku (makar ne planiram ne znam kakva cuda voziti).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Re: domači proizvod

ŠANANA kaže:
ZJ kaže:
[quote="ŠANANA":37xwep7d]evo gle smiljan kak imam ja, isto ručni rad
Nisi skužil, pita nekaj drugo ;)

Aha, on bi nekaj da ima u sklopu gornje i donju poteznicu, pa kaj nije dobil s traktorom original dolnju poteznicu :scratch , od nje bolje netreba ak ju ima.[/quote:37xwep7d]
Nisam "dobio" original donju poteznicu jer mi se cinilo puno dati za nju 1500 kuna, a trebala mi je gornja. Osim toga, ta donja poteznica (svejedno jel govorimo o klatecoj ili automatskoj) mi se cini i malo preslaba za jednoosovinku (makar ne planiram ne znam kakva cuda voziti).[/quote]
Istina, klateća služi samo za VUĆI priključke (dakle vučene tanjurače, balirka i sl.) i nije za prikolice (dakle cisterna, jednosovinska prikolica).
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Re: domači proizvod

U bašči sam negdje imao kuku mislim da se to kvačilo na hidraulik ali neznam dal se to kvači na top-link, ako ne kako to stoji ravno kad se prikolica zakvači?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: domači proizvod

Ja imam kuku i stavljam ju na donju klateču poteznicu, isto sam si ju sam napravio, slika nemam, moram poslikati ak se sjetim :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh