• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Domaći proizvodi!

  • Temu pokrenuo Željko
  • Datum prvog posta

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: domači proizvod

i
Marko355 kaže:
U bašči sam negdje imao kuku mislim da se to kvačilo na hidraulik ali neznam dal se to kvači na top-link, ako ne kako to stoji ravno kad se prikolica zakvači?
U uputi za 539 eksplicite pise da se na top-link ne smije nikakva prikolica kaciti, a netko mi je i objasnio da je to zbog toga sto se tu podesava fini pritisak hidraulike i da bi kacenje prikolice to moglo ostetiti.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Re: domači proizvod

Marko355 kaže:
U bašči sam negdje imao kuku mislim da se to kvačilo na hidraulik ali neznam dal se to kvači na top-link, ako ne kako to stoji ravno kad se prikolica zakvači?
to je vjerojatno onaj klin koji se stavlja ispod traktora a kopči se tako da se podigne hidraulik gore
 
M

marioJB

Guest
Re: domači proizvod

vinogradar ti imas slicnu kao i ja,ubit mala je razlika moja se kopca dole na jedan nosač
evo slika
P2100027.jpg


na ovo sivo se kopca.t. tvoja ide direkt na traktor.a moja na ovo a ostalo je isto.to je isto domaci proizvod ali po orginal nacrtu ako se ne varam.rađena je na 540, a koristila je na 542,i sad na 533
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Re: domači proizvod

da slićno samo šta je tebi sve opterečenje na ovim šarafima sastrane a meni je ipak više na ovom klinu šta je original odliveno u kučištu....i naravno obavezno se mora okretat da nebi traktor bio na boku....moram st napravit takvo nešto za Same jer njemu se ne okreće....
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: domači proizvod

Ja imam na prikolicama okretaljke, tako da mi na traktoru netreba(nesmijem imat) pošto na oba ima fiksno (neokreće se poteznica)...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Re: domači proizvod

Opet razlika u kulturi...Talijani imaju fiksne kuke i okretna ruda, Nijemci okretne kuke i fiksna ruda...
 
D

DADAC

Guest
Re: domači proizvod

Dajte probajte još i kombinaciju okretne kuke i okretne rude!!!!!!!! :mrgreen:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Re: domači proizvod

DADAC kaže:
Dajte probajte još i kombinaciju okretne kuke i okretne rude!!!!!!!! :mrgreen:
Pa imam ja i to doma, i nema problema. Zakaj? :scratch :roll:
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: domači proizvod

Navodno nije bas dobro imati okretaljku i na kuki i na rudi.... ne znam, ali tako sam cuo .... :oops:
 
B

Bobo

Guest
Re: domači proizvod

Zna se dogoditi, ali jaaaakooooo rijetko, stvarno rijetko da se pri brzoj voznji nekim prtenjakom s praznom prikolicom kuka okrene za 90° i kad treba skrenuti pizdarija...

Dobro je dok se za 90 okrena a kad ode jos vise, a ti nemas u klinu osigurac, pa klin ispadne i tek onda imas cirkuse.

U 95% slucajeva nema nikakvih problema kad imas i okretnu rudu i kuku...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: domači proizvod

DADAC kaže:
Eto objašnjeno i to...
Kolega dragi ;) jel' se ti to zehebavas sa nama koji ne znamo? :)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: domači proizvod

Bobo kaže:
Zna se dogoditi, ali jaaaakooooo rijetko, stvarno rijetko da se pri brzoj voznji nekim prtenjakom s praznom prikolicom kuka okrene za 90° i kad treba skrenuti pizdarija...

Dobro je dok se za 90 okrena a kad ode jos vise, a ti nemas u klinu osigurac, pa klin ispadne i tek onda imas cirkuse.

U 95% slucajeva nema nikakvih problema kad imas i okretnu rudu i kuku...

A ako imas osigurac na klinu?
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: domači proizvod

Smiljan kaže:
Bobo kaže:
Zna se dogoditi, ali jaaaakooooo rijetko, stvarno rijetko da se pri brzoj voznji nekim prtenjakom s praznom prikolicom kuka okrene za 90° i kad treba skrenuti pizdarija...

Dobro je dok se za 90 okrena a kad ode jos vise, a ti nemas u klinu osigurac, pa klin ispadne i tek onda imas cirkuse.

U 95% slucajeva nema nikakvih problema kad imas i okretnu rudu i kuku...

A ako imas osigurac na klinu?

i jako skreneš puca oko na rudu, ili poteznica, ili ode pravac pa u potok ako imaš velikog imt-a (bez kočnica) a voliš stisnut gas :lol:
 
D

DADAC

Guest
Re: domači proizvod

Smiljan kaže:
DADAC kaže:
Eto objašnjeno i to...
Kolega dragi ;) jel' se ti to zehebavas sa nama koji ne znamo? :)

Ma nebi ja vas zekio, nego onak kad pričate okret ovaj, okret onaj da se sami dogovorite....
Ja na vladimircu i dajcu nemam takih problema, ustvari još u svojih dvadeset godina traktorističkog staža nisam uspio niš prevrnut, žalosna mi majka!!!! :oops:
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Re: domači proizvod

u mom kraju se dosta to dešava pogotovo u šumi...obično uže prikolice a visoko natovarene,a brijegovi....boli glava...
 
D

DADAC

Guest
Re: domači proizvod

A vozim si i ja drva iz jazbine (ime govori sve) i tam di se prikolice nahituju gumenjak ode samo tako....
A malo je i do šofera!!! :drinkers:
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Re: domači proizvod

molim te možeš mi objasniti kako izgleda gumenjak :scratch
DADAC kaže:
A vozim si i ja drva iz jazbine (ime govori sve) i tam di se prikolice nahituju gumenjak ode samo tako....
A malo je i do šofera!!! :drinkers:
 

Najnoviji postovi

Na vrh