• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Duboka obrada podrivačem - PODRIVANJE

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Jel ti taj susjed živi pored pruge u st.plavnicama?
Vidio sam da probava takav podrivač sa fendtom mislim 308...
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
A neznam,kod nas idu odmah iza žetve,jel kada je suho izvaljuje velike buse van,i nejde i zemlju svugdje,zemlja bude kao kamen,i ako uđe u zemlju traktor stane negdje,a ako ima malo vlage dole puno lakše ide.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Jel ti taj susjed živi pored pruge u st.plavnicama?
Vidio sam da probava takav podrivač sa fendtom mislim 308...
Da. A ja sam 500 m nize njega prema Gudovcu. Za taj podrivac mislim da je idealno 100 ks.

Zakaj je to nedostatak? Kaj je bliže, daje bolji grip kotačima. Jel hoće dići zemlju koju još pritišće kotač?
Dize zemlju. Ali da je radno tijelo dalje lakse bi ga bilo zakosit i nosit u transportu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Malo sam počel pratiti temu o podrivanju pa bi me zanimalo dali bi ursus 355 mogel vuči dva radna tjela na nekih 40-45cm dubine i dali bi uopče imalo to smisla raditi? Imam pluga slavonca i max dubina oranja je cca 25cm i sad se več sigurno kroz godine na toj dubini dobro nabila zemlja pa dali bi šta značilo kad bi se to radilo da se malo razbije to tzv. "dno" brazde?
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Nabavi si veći plug, ori na 35-40 i riješiš to odmah za zimsku, onda kad bu vrijeme za to. Podrivanje ostavi za bolja vremena.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Ne moze. Jedino ako je pjesak al onda mislim da nema smisla. Ja sam sa 85 ks sa prednjom vucom 2 radna tjela na 50 cm, a susjed je sa fendtom 115 ks 2 radna tjela na 70 cm i fendt se je propinjo.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Diabola ti bi trebao tuziti tog svog majstora,,,:icon_rofl:
taj radi protiv tvojih interesa,,,
Tvoj podrivac nije konstrukcijski dobro rijesen i jako se tesko vuce,,,
da imas ovakav podrivac sa vecom kosinom na istoj dubini garant bi vuko 4 radna tijela a traktoru bi bilo lakse nego sa ta tvoja dva,,,
Vidi polozaj radnih tijela na ovim podrivacima pa usporedi sa svojim,,,

podrivaci_pegoraro.jpg


dsc00519zb.jpg


attachment.php
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Da je njegov podrivač loš, je istina, ali svejedno nebi mogao vuči ni tri a kamoli četri radna tijela sa tim traktorom da je i bolje rješen kut tijela.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Diabola ti bi trebao tuziti tog svog majstora,,,:icon_rofl:
taj radi protiv tvojih interesa,,,
Tvoj podrivac nije konstrukcijski dobro rijesen i jako se tesko vuce,,,
da imas ovakav podrivac sa vecom kosinom na istoj dubini garant bi vuko 4 radna tijela a traktoru bi bilo lakse nego sa ta tvoja dva,,,
Vidi polozaj radnih tijela na ovim podrivacima pa usporedi sa svojim,,,


Ne citirati slike
Reci mi jel ti podrivas? Inace radna tjela treba samo odmaknuti od traktora i zakositi ali se onda dobije samo dubina. Za jedno radno tijelo sa kuglom masivne izvedbe preporucena snaga traktora je od 70 - 80 ks.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Reci mi jel ti podrivas?


Da budem iskren bas i ne puno jer za sad jos uvijek nema neke prevelike potrebe za podrivanjem,,,
Znamo to odraditi onako s vremena na vrijeme (citaj svaku trecu-cetvrtu godniu),,,

Mi imamo jednu rugobu od podrivaca ali za ono sto mu je bila primarna namjera odrađuje i vise nego dobro,,,

Imam sliku-dvije demonstrativne po izgradnji, uvjeti katastrofa, dva tri dana iza obilnije lise,,,
c065.gif

Kasnili smo sa izradom al' moralo se na kraju isprobati,,,

244s9jt.jpg


10i7amo.jpg


muewi0.jpg


Traktor 55 ks to vuce bez ikakvih problema pa imam namjeru ugraditi i trece radno tijelo,,,
c085.gif
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
pajdo di da nabavim dva takva klina(radna tjela),ja bi na zimu napravil gredičara sa podrivačima?
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Sastavni dio ovog podtivaca je dvobrazni plug, niski kirens a koji je povisen da radna dubina moze biti 60 cm,,,
Iako je prvotna namjera bila samo nekih 40 - 45 cm,,,

Klin je od Jcb kosare, prednje ili zadnje svejedno,,,
Prakticki nepoderiv,,,:tongue:

On i je najveci problem za nabaviti buduci da nisam u tim vodama,,,

Moji su novi novcati mada kazu neki da bi za ovu svrhu sluzili i poderani,,,

Kad se pravilno podesi na toplig poluzi ide kao violina bez da hidroulik konstantno dize i spusta,,,

Kad je zemlja dovoljno suha znade dizat dosta debele komade zemlje,,,
Sa tri radna tijela mislim da bi to bilo to,,,
c085.gif


Ovako izgleda kad je pospremljen, vrlo malo mjesta zauzima,,,

2m5cbq8.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
:icon_scratch:

Ne razumijem tu konstataciju, na sto se odnosi, uza kraca ili?

Koja je maximalna dubina na kojoj mozes raditi?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Eh, sad, koliko se na ovoj slici može vidjeti - podrivač kućne izrade, osam radnih tijela, vuče ga zetor 73 KS sa prednjom vučom.
Ide bez problema na četerdeset u prvom prohodu, u drugom maksimalno, ali se ponekad traktor dingne na dvije zadnje.
Meni to za plastenik nije problem, dvije tisuće kvadrata se odradi, malo digneš pa opet spustiš, za jedanaest vanjskih hektara bi ga vjerojatno na maksimumu brzo zaklalo.

20150527_174710_zpsl1zxq6vq.jpg
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
:icon_scratch:

Ja si mislim da je njemu tu u plasteniku osjetno teze nego u vanjskim uvjetima,,,

Zapravo tu gdje ti ugazis ni trava ne raste,,,:icon_rofl: :(wasntme): :eek::
 

Najnoviji postovi

Na vrh