• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Duboka obrada podrivačem - PODRIVANJE

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Vidi se i po slikama da niko ne podriva po suhom tak da to hrpetini radnih tijela na par konja ne stoji.
 

kruno1601

Član
Tu od
8 Sij 2015
Poruka
91
Oprostite zanima me kupili bi podrivac al se nemozemo odlucit kakav uzet imam zetora 9540 i sa njim bi vukli pa ako mi možete preporucit neki
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Gospon Bobić nemojte tako mislim na drugu rećenicu.

Pa koliko sam ja vidio kod nje u plastenicima je uvijek cisto,,,
treba li se pitati zasto :icon_scratch::(wasntme):


Vidi se i po slikama da niko ne podriva po suhom tak da to hrpetini radnih tijela na par konja ne stoji.


Pa napisao sam zasto je podrivano to sto se vidi na slikama, od kasnijih prohoda na suho nzalost nemam slika,,,
c065.gif
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Ako se ne varam ovaki isti vogel notov je vuko kod mene u blizini fendt 936 na dubini do grede oko 80-90 al ga i diže tako da sitni traktori nemaju kaj radit sa podrivačom mogu samo čeprkat po zemlji:biggrin:
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Oprostite zanima me kupili bi podrivac al se nemozemo odlucit kakav uzet imam zetora 9540 i sa njim bi vukli pa ako mi možete preporucit neki

Neko je proljetos pisal da je Karasov podrivač dobar i jak. Gledal sam ga na proljetnom sajmu u Gudovcu i stvarno izgleda nesalomljiv. Za koji dan počinje Gudovac pa pogledaj ako te zanima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
Točnije: 11. - 13. rujna 2015. (od petka do nedjelje).
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kad bi podrivač imal veliku kuglu, a v ovakvoj zemlji bi išla bez brige i da zeme smjer v kojem je nagib ,,,,bilo bi jako korisno_Ovo mi više zgleda ko neka prezentacija u idealnim uvjetima ,a bez bog zna kakve koristi.

@gogo, da se preselimo sim.
Mislil sam kod podrivanja u vlažnom na isti dodatak podrivaču kao i kolega @mursanic. Ta kugla, ili preciznije zašiljeni valjak i u vlažnoj zemlji ostavi kanal kao privremenu drenažnu cijev po kojoj se voda ocijedi.
Ali, ako imaš visoki nivo podzemnih voda, nijedan podrivač ne bu pomogel. Jedino skupa s dubokim kanalima uz parcelu koji bi višak podzemne vode odveli u neki potok ili rijeku u blizini (ako postoji ta mogućnost). To pak je već zahvat za Hrvatske vode.
 

Prilozi

  • Podrivač s kuglom.jpg
    Podrivač s kuglom.jpg
    8.9 KB · Pregleda: 234

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Pa da, kod visokih podzemnih voda samo kanali uz rubove parcela pomažu, a ako je parcela široka, iskanala se još i po sredini.
Vozeći se kroz Nizozemsku gledala sam kako je to tamo riješeno. Baš tako - uske parcele i sa svake strane kanali.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Da li je netko podrivao u proljeće po zimskoj brazdi prije sjetve kukuruza, ima li tko s tim iskustva? Naravno moralo bi biti dosta suho.
Imam dvije parcele gdje je jako teška zemlja i jednu gdje imam na 1/3 problema s vodom. Na jesen kad sam skinuo kukuruz je bilo dosta vlažno, a i nisam imao s čim, sad sam u izradi podrivača koji će imati valjak sa šiljcima.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Mi smo radili par puta u proljeće. Slično kao u jesen ili ljeto jedino što po zimskoj brazdi lakše ide .
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
moj savjet podrivaj u ljeto..nemoj u proljece izvadil si bus buse i nevus mogel pripremiti ak ti se zapeku..
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
đelac:
Mislio sam neposredno prije sjetve tak da se odmah ide u pripremu, naravno ako ne bi bila zemlja previše mokra.
Na tim parcelama mislim sijati kukuruz,a onda opet na jesen nakon berbe kukuruza pitanje da li bude moguće, a i onda je tu i malo problem sa stabljikom koja ostaje iza berača.

Tino:
Volio bi da je barem jedna, ali nažalost nije. Ja ti isto vodim borbu s ilovačom na zagorskim bregima
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Mi smo radili par puta u proljeće. Slično kao u jesen ili ljeto jedino što po zimskoj brazdi lakše ide .


Da li ste podrivali neposredno prije sjetve ili ranije kao zatvranje zimske brazde?
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Neposredno prije sjetve .
Ako radiš sam podrivač kopiraj brillion zone commander .
Dobro napravi one 2/3 zemlje koje ti "nisu problem " jer se voda sigurno sa njih slijeva na ovu trećinu koja ti je kasnije problem .
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Sam radim, imaš koju sliku ili kakav link?

Problem mi stvara voda koja se slijeva sa susjednih parcela s brijega, naročito kad je malo duže kišno razdoblje onda mi se na tom djelu stvaraju kao izvori.
A i sama zemlja je jako teška za obradu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh