• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Đuro Đaković

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
znači zmajčina - samo da još pitam koji ima najmanji heder recimo do 3metra ,ako uopćema ima takvih,radi nožnje po cesti i malim- uskim ulazima u njivu
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Ako savjetujes nesto daj potkrijepi necim...za cestu ide bilo koji ako mozes uc na njivu uzmi 142...133 je manji ali nije neka sreca...nemam iskustva s njim pa nek drugi kazu
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Zato kaj si ti stariji i imaš 20 godina iskustva, ja koji po tebi nemam nikakvog iskustva nebi smel dati nikakav prijedlog niti savjet kolegi sa foruma.

Ovo nije bilo ništa osobno protiv tebe.... ali čovjeku si preporučil prastare kombajne koji su samo kup problema.

Evo ti samo jedan primjer s foruma, prvo je pola kombajna promjenio, pa mu je krepal motor a onda problemi s mjenjačem. Na kraju dok se sve zbroji :icon_axe:

http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=29145 (...gle, IMT555 je bil aktivan u toj temi) :icon_fU:

...a tu je tema o veselju z mjenjačem - http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=26214&page=3

Evo... IMT555 - nabavi mi, izmisli, nađi na netu oglas ili tvrtku koja može nabaviti osovinu slamotresa za Claas Consul iz... recimo 1975. Nova, rabljena... nije bitno...
Žetva je, kombajn stoji, davor 22 treba tu osovinu u roku odmah. Ne za dva tjedna, ne želi ići po nju u Hamburg.
Pitaj kod ovlaštenog uvoznika za rok isporuke i cijenu. Ne kažem da nema dijelova, ali održavanje tih starih njemačkih kombajna je daleko skuplje nego za Zmaja.
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Baš gledam jučer jedan Z 142, čovjek radi pretežito samo sebi i osim kaj je boja zblijedila na kombajnu je sve tvornički, apsolutno nije nigde poviejn ni jedan lim, savšenstvo jedno! E tak nekaj da mi je kupiti, a možda bude i taj za prodati za koju godinu dok stari više nebude mogel!
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Zdravo,
Imam jedno pitanje:
Kakva je razlika izmdju Djure zelenog i crvenog??
Unaprijed se zahvaljujem.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
U godistu. Prvi su bili sastavljani od njemackih dijelova dok nisu sami pokrenuli proizvodnju.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
na prvoj liniji piše licenca deutz-fahr

to piše na svima
evo i mojih u radu
13072013573.jpg
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Kaj nisi prije koju godinu imal istu takvu sliku sa polja?

da to je slika od prosle godine, od ove su prljavi da me sramota stavit slike :icon_fU: stalno je kisa padala pa je sve poljepljeno
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
malo da osvježim staru temu


treba biti u dvorištu sutra ili u nedjelju, ječam je za vršenje, pa od ponedjeljka krećemo......treba uzeti one plastike za prste na hederu, gdje to ima za kupiti?? ovo ostalo izgleda OK, u radu ću vidjeti kakav je, nadam se da će biti dobar......











 

Redcode

Novi član
Tu od
28 Lip 2017
Poruka
3
Pozdrav. Ima li netko upute za podešavanje df kombajna 4660 H. Brzinu bubnja, sita i ostalo
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Re: Đuro Đaković

Redcode za koju kulturu trebaš ?
 

Redcode

Novi član
Tu od
28 Lip 2017
Poruka
3
Trebao bi za ječam, pšenicu, soju, kukuruz i suncokret. Počeo sam raditi u jednoj firmi a nemaju nikakvu literaturu za te kombajne za podešavanje. Trebao bi brzine bubnja, vjetra, zazor korpe, sita koliko su otvorena...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Re: Đuro Đaković

Eto primjer psenica/weizen.
Okretaji 900-1100
Korpa 20-10 ulaz izlaz
Gornja sita 10-12mm
Donja sita 9-11mm
Vjetar 2/3 otvoren
Ribez na povratnoj masi postavljen
Brzi okretaji povratne mase

Valjda sam sve tocno prepisao
 

Najnoviji postovi

Na vrh