• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dvoredna sijačica za kukuruz, Uređivanje

  • Temu pokrenuo Ferđolinac
  • Datum prvog posta
F

Ferđolinac

Guest
Evo kupio ja danas ovu dvorednu sijačicu. Nije baš u najboljem stanju, pa ću je pokušat malo sredit. Nije ništa radila nekih 5 godina. Sve treba dobro podamazat, možda malo boje i bit će skoro ko nova.




 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
ima jedna caka da ti ne drobi sjebe , ako ti se to bude desavalo javni se
ja sam moju sredio radi ko pneumatska ;)
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
koliko si ju platil ak nije tajna?
meni bi bila sad i premala al poslužila bi.
ima sused dvije pa koristim njegove al neče prodat,jel su stari tip za metalnim onim pločicama.
veli da ove nove ne delaju kak treba previše bacaju zrna
pa me zanima kaj se da napravit da bi delala kak treba?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
tesko mi je objasniti lakse mi je da slikam pa ce ti biti jasno sve

ko kaze da ova sa plasticnim pocama nece da radi kako treba , nek dodje pa da vidi sta je makina

platio sam je 70 evra u jadnom stanju bez koseva za djubrivo , koseve sam uzeo na vasaru za 10 evra oba ;)
 
F

Ferđolinac

Guest
daniels kaže:
koliko si ju platil ak nije tajna?
meni bi bila sad i premala al poslužila bi.
ima sused dvije pa koristim njegove al neče prodat,jel su stari tip za metalnim onim pločicama.
veli da ove nove ne delaju kak treba previše bacaju zrna
pa me zanima kaj se da napravit da bi delala kak treba?

Platio sam ju 1000 kn, ova ima plastične pločice, još neznam kako baca jer ju nisam ni probo, al sam čuo da ove nove znaju drobit zrno.
 
F

Ferđolinac

Guest
savoris kaže:
ima jedna caka da ti ne drobi sjeme , ako ti se to bude desavalo javni se
ja sam moju sredio radi ko pneumatska ;)

Nije mi se još dogodilo jer nisam ni radio, možda još ove godine neću ni radit, ali sam čuo da te sa metalni pločicama drobe zrno. Pa koja je caka?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
savoris kaže:
tesko mi je objasniti lakse mi je da slikam pa ce ti biti jasno sve

ko kaze da ova sa plasticnim pocama nece da radi kako treba , nek dodje pa da vidi sta je makina

platio sam je 70 evra u jadnom stanju bez koseva za djubrivo , koseve sam uzeo na vasaru za 10 evra oba ;)

aj molim te poslikaj pa da vidimo u čem je kvaka jel kupil bi jednu sa 4 reda sused u selu mi ju daje jeftino pa da ju uredim do iduče sjetve.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Savo, reci. Imam ju i ja, novu (bila nova 1977.). Nikad nije drobila zrnje i prilično precizno sije. Samo, nema divljanja s njom. Ova stara dama voli polako ... ;)
Mi smo ju modificirali: spustili lijevke za gnoj i još neke sitnice.



 
U

ursusDeda

Guest
Bok FERDJOLINAC,koliko si platio tu sadilicu ako nije tajna???
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ursusDeda kaže:
Bok FERDJOLINAC,koliko si platio tu sadilicu ako nije tajna???


1000kn piše malo višlje.
i ja sam ga pital.
kaj imaš za prodat?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
slažem se,prilično precizna sijačica,samo s njom treba polako..Na 533 1. brza na laganom gasu i sije ko pneumatska.zna biti nekad loš odljev plastične pločice pa lomi zrnje,ali nisu skupe pločice pa to nije problem..
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Super ona sije u 2-goj. Treba ju samo poštelat i nije loša
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
evo slika , ovaj dio koji je pored izbijaca kao prosirenje njega treba napuniti varenjem i obraditi tako da je cijeli okrugal bez onoga prosirenja pored izbijaca
tu ima dovoljno sirine da upadne zrnka i pocne da je melje a kada je navareno nema sanse da upadne
moje misljenje je da bi cijeli krug trebalo navariti ili napraviti neku piksnu tako da plasticna ploca nema nikako bocnog lufta , al to iziskuje malo vise posla

napomena dio je gusani tako da treba variti gusanom elektrodom
evo ovako to izgleda kod mene neka neko slika neobradjen detalj
 
F

Ferđolinac

Guest
1000kn piše malo višlje.
i ja sam ga pital.
kaj imaš za prodat?[/quote]

Ako si to mene pito za prodat ima jedan dvoredni kultivator OLT, Rasipać i pomićni OLT-ov plug(voćarski)
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Ferđolinac kaže:
1000kn piše malo višlje.
i ja sam ga pital.
kaj imaš za prodat?

Ako si to mene pito za prodat ima jedan dvoredni kultivator OLT, Rasipać i pomićni OLT-ov plug(voćarski)[/quote]

ne. dedu ursusa jel i on je pital koliko si platil.
onaj pomični oltov plug imam i sad sam ga rastavil a djelove koristit ču za druge namjene plug je ubi bože.
lakše radim sa 2x12 niski od imt-a neg sa ovim.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
toma84 kaže:
Super ona sije u 2-goj. Treba ju samo poštelat i nije loša

Tako je, otac je sve posadio 2-gom na oko 1000- 1100 okr. Negdje sam čuo da ona radi najbolje oko 6km/h
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
petar kaže:
toma84 kaže:
Super ona sije u 2-goj. Treba ju samo poštelat i nije loša

Tako je, otac je sve posadio 2-gom na oko 1000- 1100 okr. Negdje sam čuo da ona radi najbolje oko 6km/h
Zavisno o razmaku zrna u redu na kojeg siješ. Znači važan je broj udaraca u sekundi.

Savo, nisam shvatio. Možeš li uslikati bolje taj detalj i označiti ga na slici?
Na našoj su nosači izbijača plastični. Ja sam ih poduprl izvana tako da se ne iskrivljuju. Sije jako dobro. Kad budem doma, uslikam.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ZJ ajd poslikaj i stavi da vidimo jel ova kaj ču uzet od suseda ima plastične
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Jel može neko pojasnit kako namjestit najbolje razmak sjetve, meni je prošle godine pregusto bacala.
 
Na vrh