• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dvoredna sijačica za kukuruz, Uređivanje

  • Temu pokrenuo Ferđolinac
  • Datum prvog posta
A

AGRIPLUS65

Guest
jesi grote skinil ili ih nije bilo?
moj svak je kupil imt 639 za 200 kn.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
jesi grote skinil ili ih nije bilo?
moj svak je kupil imt 639 za 200 kn.

nije ih bilo ak mislis na kutije? ja sam imao imt-ovu isto dvorednu ali nikad vise.....da mi ju daju badava ne bi ju vise!
 
A

AGRIPLUS65

Guest
e jebiga da se nije sijalo sa njom nakon oltove nebi se ni kupila.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
nije ih bilo ak mislis na kutije? ja sam imao imt-ovu isto dvorednu ali nikad vise.....da mi ju daju badava ne bi ju vise!

Brža je od OLT-ove, ali drobi zrnje ;)
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
zanima me na ovoj zadnjoj slici savo je nesta spominjao da je zapunjavao neki dio da se zrno ne stopa ili sta vec pa bih molio nekoga da mi oznaci taj dio da si i ja tako to slozim pozzz

Moraš raskopat to pa se vidi jedno udubljenje i ja razmišljam da to zapunim jer mi također zna drobit ponekad, budem stavio sliku kad uhvatim vremena.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
zanima me na ovoj zadnjoj slici savo je nesta spominjao da je zapunjavao neki dio da se zrno ne stopa ili sta vec pa bih molio nekoga da mi oznaci taj dio da si i ja tako to slozim pozzz

Moraš raskopat to pa se vidi jedno udubljenje i ja razmišljam da to zapunim jer mi također zna drobit ponekad, budem stavio sliku kad uhvatim vremena.

ajde stavi sliku pa da si i ja sllozim tako pozzz
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
jesi grote skinil ili ih nije bilo?
moj svak je kupil imt 639 za 200 kn.

Ajde molim te probaj nekako nabaviti slike od te sijačice,jer nemogu si predočiti kako ta sijačica izgleda.Jesi siguran da je to njezina prava oznaka.Ja samo znam za dvorednu IMT sijačicu oznake 634.22
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Ajde molim te probaj nekako nabaviti slike od te sijačice,jer nemogu si predočiti kako ta sijačica izgleda.Jesi siguran da je to njezina prava oznaka.Ja samo znam za dvorednu IMT sijačicu oznake 634.22

budem poslikal kad dođem kod njega, ista je kod ta 634.22,samo ima kutije za gnojivo svaka posebno nesto vece od kutij za zrno .
ima na kutija od kukuruze naljepnice imt 639 ,jedino ak je to nesto drugo ljepljeno.
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Dali si još nešto nadoplatio ili je bilo "ključ za ključ".U svakom slučaju dobio si noviji model :p
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Na osovini kutija za gnojivo fali ti lančanik......i pogonski lanac....
Obzirom da nisi morao ništa nadoplatiti, obavio si dobru trgovinu
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
borna moram priznati da sijačica ne izgleda loše, osim navedenih sitnica...
jel imaš ona željezna sita ili?
naime ja imam željezna ili gusena-pojma namam ali su mi 8 i 10-ke poderane pa ako tko radi takvo nešto ili prodaje na pm
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
borna moram priznati da sijačica ne izgleda loše, osim navedenih sitnica...
jel imaš ona željezna sita ili?
naime ja imam željezna ili gusena-pojma namam ali su mi 8 i 10-ke poderane pa ako tko radi takvo nešto ili prodaje na pm

ti imas jos stariju od 1981.g takvu je prodavao moj susjed, ova je 1985. i nema ta sita..ima plasticna
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
moja sita nova-otokarena i klapkaju da je milina slušati, sad kad se uhvati vremena sve podmazati, zategnuti, popustiti i huuuuuuuurrrrrrrrrraaaaaaaa
 

Sini

Član
Tu od
20 Ožu 2011
Poruka
65
Evo vam jedna OLT sijačica iz 1980. koja je pri kraju sa uređivanjem.Bit će spremna taman za proljetnu sjetvu.



Uploaded with ImageShack.us
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
moja plava i to su sijaćice kad ja nje čujem kako tucka-ma milina za raditi
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Prvotno napisano od jozek
nisi naveo koji tip sijačice :?: evo ja imam od skpr - 2 - 4 i 6;
kombinacije ti idu ovako: prvi broj ti je broj zubaca na osovini točka, drugi broj zubaca na lančaniku sijače osovine i treči razmak zrna u redu (cm).

17 - 8 = 18
15 - 8 = 20
13 - 8 = 23
10 - 8 = 30

17 - 10 = 22
15 - 10 = 25
13 - 10 = 28
10 - 10 = 36

17 - 14 = 31
15 - 14 = 34
13 - 14 = 39
10 - 14 = 50

mislim da bu ti ovo pomoglo ak ne samo pitaj :!:


To imaš u temi "sijačice za kukuruz"

meni je sad na 18 razmak u cm ja bi htio jos uzi razmak ali neznam kako naprijed mi je na 8 a iza na 17( osovina kotaca)

malo sam ju uredio


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
motike za sjeme i umetni gnoj su orginal vidi se da nije puno posijala !
 
Posljednje uređivanje:

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Pa što će ti gušće od 18 cm :scratch Ja još nisam sijao ali planiram naštelati na 20 cm pa kako ispadne ;)
Mislim da ovaj najveći lančanik na pogonskoj osovini ima više od 17 zubi, pa stavi lanac na njega , ali moglo bi ti ispasti pregusto.
 
Na vrh