• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dvoredna sijačica za kukuruz, Uređivanje

  • Temu pokrenuo Ferđolinac
  • Datum prvog posta
S

store504

Guest
Ako ga staviš na veći, tada ti se mješač za gnojivo okreće nešto sporije nego kada je lanac na manjem zupčaniku.

Store504... ako siješ na 27, meni je to prerijetko

Mozda je prerijetko za tebe ali moja zemlja nije bas tako kvalitetna pa ne moze vecu gustocu da iznese i da ima dobar i kvalitetan kukuruz.Za mene je 27 perfektno i da nema prosjecanja!
 
S

store504

Guest
za čega služe one crne i bijele ploče, koje nemaju okruglo na sebi za sjeme, već u obliku pravokutnika????

Mislim da su te ploče za suncokret.Mislim da sam tako vidio da pise u knjizi koju sam dobio uz sijacicu.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
možete i grah saditi,ali isuncokret prolazi samo malo teže radi toga što bi moralo se malo proširiti rupe po dužini
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Jel se moze negdje nabaviti rezervne dijelove za tu sijačicu....? Imam i ja jednu
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
najsigurnije ako imaš uputstvo od sadilice,nazoveš OLT Osijek kažeš kataloški broj i sve imaju:axe:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
evo moje sijacica za kukuruz 650 kuna u ovakvom stanju sam dao

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

zanima me na ovoj zadnjoj slici savo je nesta spominjao da je zapunjavao neki dio da se zrno ne stopa ili sta vec pa bih molio nekoga da mi oznaci taj dio da si i ja tako to slozim pozzz

Uploaded with ImageShack.us



borna, gdje si nabavio ovakve skidače????

kolika im je cjena?
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Ivanz.....možeš posebno kupiti samo skidače i okidače a možeš komplet sa nosačem.......ja sam prošle godine u Slatini u trgovini polj.djelova komplet platio oko 27 kn, ali moram ti reći da baš i nije nešto kvalitetna plastika.....
....u tri sezone sam 2 puta mjenjao skidače i jednom okidače..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sam kupovao u oltu, al se više nesječam cijene, mislim da sam platio 34kn, sve osim kučišta, znači opruga, skidač zrna i onaj drugi plastični dio......2 kompleta, i nisu loši......al to je otišlo sa dvorednom sijačicom, sada mi treba za 4 reda, pa prije sjetve ću to urediti......
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
najkvalitetnije imaju direkt u oltu i za 10 kuna poštarine uopče ne treba razmišljati
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ima na tržištu bijeli i crni......a u oltu su bijeli......

uz sijačicu sam dobio neoriginalne ploče, 10-tku, ostale su original.......originalne su onako, plastične, kao gajba piva, a ove što imam, nekako su mekane, kao da su napravljene od gume......kao nekvalitetna gumica za brisanje.......
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
ekipa zanima me dali netko zna gdje bih mogao nabaviti plastične kutije za zrno, gledao sam u trgo-agenciji ali nemaju, a niti na oltovoj stranici ništa pa bi vas molio ako netko zna slobodno javi!:prayer:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
ekipa zanima me dali netko zna gdje bih mogao nabaviti plastične kutije za zrno, gledao sam u trgo-agenciji ali nemaju, a niti na oltovoj stranici ništa pa bi vas molio ako netko zna slobodno javi!:prayer:

pa to sam smotaš od lima.. Ja sam sebi napravio.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
pa to sam smotaš od lima.. Ja sam sebi napravio.

Pa to sam i namjeraval jer imam doma baš neke plehovine koje bi bile taman ali sam mislil ako ima gdje za kupiti original pa da se ne igram sa tim!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
moje plastike su još OK, al imam dobar lim, pa ću dati majstoru da mi napravi, ako nebude skupo.....al prije ću otići do olta da provjerim cjene
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Ja sam napravio od plastične kante za boju od 10 lit...nije ko zna šta ali je funkcuinalno....
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
ja sam napravio od bojanog lima 0.6 mm.. Ah, meni lako kad sam svaki dan u tom poslu :).. kako sam kupio i remontirao novu sijačicu, tako sam i te kante napravio, poklopce, ofarbao i nevidi se razlika između orginalnih i pravljenih...
 

Najnoviji postovi

Na vrh