• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dvoredna sijačica za kukuruz, Uređivanje

  • Temu pokrenuo Ferđolinac
  • Datum prvog posta

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ekipa zanima me dali netko zna gdje bih mogao nabaviti plastične kutije za zrno, gledao sam u trgo-agenciji ali nemaju, a niti na oltovoj stranici ništa pa bi vas molio ako netko zna slobodno javi!:prayer:


danas bio u OLTu, imaju plastičnih kutija za gnojivo koliko hočeš.....a plastičnih za zrno nema, neprave se više, samo metalne, i sa poklopcem ti kutija u OLTu dođe oko 150 kuna

uzeo nove skidače, bez kučišta sa oprugom i izbacivačem, i 8 onih zakovica.......4 kompleta ravno 70kn uz rabat od 15% za gotovinu.......

jedan komplet u drugoj trgovini je 12,5kn, znači 50 kuna 4 kompleta, samo nisu kvalitetni kao originalni.......vidi se loš odljevak plastike

sjetvena ploča, original 9-14 je oko 30 kuna komad.......dok se dalje nađe za 10tak kuna, al je lošija......

imaju i ploče za suncokret........itd
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
danas bio u OLTu, imaju plastičnih kutija za gnojivo koliko hočeš.....a plastičnih za zrno nema, neprave se više, samo metalne, i sa poklopcem ti kutija u OLTu dođe oko 150 kuna

uzeo nove skidače, bez kučišta sa oprugom i izbacivačem, i 8 onih zakovica.......4 kompleta ravno 70kn uz rabat od 15% za gotovinu.......

jedan komplet u drugoj trgovini je 12,5kn, znači 50 kuna 4 kompleta, samo nisu kvalitetni kao originalni.......vidi se loš odljevak plastike

sjetvena ploča, original 9-14 je oko 30 kuna komad.......dok se dalje nađe za 10tak kuna, al je lošija......

imaju i ploče za suncokret........itd




a jel bi oni to mogli poslt postom ja bi uzeo za svoju sijacicu skidace i sita imas kakv broj telefona?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja mislim da šalju poštom......

broj ima na njihovoj stranici.....

olt.hr
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
danas bio u OLTu, imaju plastičnih kutija za gnojivo koliko hočeš.....a plastičnih za zrno nema, neprave se više, samo metalne, i sa poklopcem ti kutija u OLTu dođe oko 150 kuna

uzeo nove skidače, bez kučišta sa oprugom i izbacivačem, i 8 onih zakovica.......4 kompleta ravno 70kn uz rabat od 15% za gotovinu.......

jedan komplet u drugoj trgovini je 12,5kn, znači 50 kuna 4 kompleta, samo nisu kvalitetni kao originalni.......vidi se loš odljevak plastike

sjetvena ploča, original 9-14 je oko 30 kuna komad.......dok se dalje nađe za 10tak kuna, al je lošija......

imaju i ploče za suncokret........itd
a jel ima komplet za gnojivo, dakle kutija i ono ispod kutije:oops:željezno
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
plastična kutija ima, al ono ispod nisam pitao.....

za PSK imaju metalne kutije, i za sijačicu od 4 reda, znači dvije kutije oko 10 000kn.......
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
a jel ima komplet za gnojivo, dakle kutija i ono ispod kutije:oops:željezno

Mislim da ćeš to željezno najlakše naći kod otkupljivača sekundarnih sirovina......

ivanz....za PSK dvije kutije 10 000 kn???....:supris:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
tako je.......10 000kn 2 kutije za psk-4.......mislim da su u cijeni ulagači što idu u zemlju.......

budem uskoro i ja stavio svoju 4 reda, mehaničku, sada još sređujem neke sitnice......nadam se da će dobro funkcionirati......ploče su dobre, a skidači potpuno novi........
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
malo uređivanja:

novi skidači







netko je prije nešto pokušao napraviti, al meni se ta ideja nije svidjela, pa sam skinuo tu napravu:






izrađene su još nove kutije i poklopci, rješeni pogonski lančanici, sve podmazano, zamjenjen jedan zadnji točak.......sada je sve spremno za rad......
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
kakvo ti je to sito na zanjoj slici ?Mi smo isto kupilo takve u cazmi u jednoj trgovini isto imaju org oltove. na koliko si razmak nastimao na koliko ti je zubaca zadnji zubcanik a n akoliko prvi ?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
s tim sam posijao par redova graška, a budem sa sličnima i grah sijao......

sada je 10tka unutra, sa šečerac......i mislim da je namješteno na 13-8, na razmak od 26cm......

a kukuruz budem na oko 23cm stavljao, iako preporuka da se stavlja na 20-20,5cm za pioneer f38 sjeme.......al pošto ja neću gnojiti po njihovoj preporuci, napraviti ću malo veći razmak......
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ta je davno prodana......bila je dvoredna

al znam još jednu što se prodaje tu kod mene......moram vidjeti koliko traži, mislim da je jako povoljno
 
W

wedo

Guest
POoozzz...

ta je davno prodana......bila je dvoredna

al znam još jednu što se prodaje tu kod mene......moram vidjeti koliko traži, mislim da je jako povoljno

Gdje vi budete, ja sam iz BiH odma tu kod granicnog prelaza Maljevac, ako nismo puno daleko jer inace mi se ne izplati.. Hvala za brz odgovor..
 
W

wedo

Guest
Poozzz...

ta je davno prodana......bila je dvoredna

al znam još jednu što se prodaje tu kod mene......moram vidjeti koliko traži, mislim da je jako povoljno

Gdje vi budete, ja sam iz BiH odma tu kod granicnog prelaza Maljevac, ako nismo puno daleko jer inace mi se ne izplati.. Hvala za brz odgovor..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
neisplati se tu ništa praviti, tj. lijevati, kada je novo jeftino......original je nešto skuplje, al kvalitetnije, a ima i zamjenskih, u svakoj trgovini koja se bavi djelovima za poljo strojeve.......

imam jednu kutiju od one sa metalnim pločama, skupa sa izbacivačem i skidačem.......imao sam i ploče negdje, al više neznam gdje su......
 

itfzoran

Član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
42
Ja sam neki dan našao kompletnu sa svim kutijama i pločama, sve je oko izbijača i skidača zahrđalo i to rastaviti i sastaviti je jaaaako interesantno. Novo rješenje-u komadu plastični izbijač i skidač-je puno praktičnije za demontažu i montažu, ali kako nemam iskustva slušao sam druge koji kažu da kod novijih ima navodno loma zrna te puca izbijač. Također, onu ideju Savorisa ću odmah odraditi jer ako je to on utvrdio kao poboljšanje zašto ne bih i ja u startu pokušao biti kvalitetan. Pokušao sam umetnuti metalnu ploču na novo tijelo ( gdje idu plastične ) i ne ide-metalna je šira oko 15 mm te se i u središnjem dijelu oslanja na pogoski zupčanik ploče tj.poklopca zupčanika. O isplativosti ću razmišljati nakon Uskrsa, sada ne radim!
Htio bih malo raonike sijačice dotjerati pa me zanima kolika treba biti visina istih? Dal smeta ako načinim višlje?




neisplati se tu ništa praviti, tj. lijevati, kada je novo jeftino......original je nešto skuplje, al kvalitetnije, a ima i zamjenskih, u svakoj trgovini koja se bavi djelovima za poljo strojeve.......

imam jednu kutiju od one sa metalnim pločama, skupa sa izbacivačem i skidačem.......imao sam i ploče negdje, al više neznam gdje su......
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nelomi plastična ništa, ja sam kupio komplet novih izbijača, imaš i sliku, i to mislim da je OK napraviti pred sezonu, i najbolje uzeti original, jer sam jučer čuo da su zamjenska ploče strašno nekvalitetne, one po 9, 10 ili 11 kuna.......dok je originalna 30kuna za komad........
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Kad si ju već pofarbal u zeleno, kotači moraju biti žuti, da osjetiš dašak luksuza :mrgreen:

Pozdrav,sad ugledao temu pošto imam pun kufer vremena pa skoro cjli forum prelistao,da se malo uključim s par pitanja.
Ovi dole novi komadi kaj idu u zemlju,to si sam pravio il?
Ja kupio staru sijačicu sa metalnim pločama za 100eura tip kaže sijao sa njom do zadnjeg
E sad ja krenuo sijat,kad ono idem uzbrdo i po ravnom i ok sve sije ko luda,krenem nizbrdo i neče bacat gnojivo,zaštopa se
Krenem ja malo proučavat i vidim neko neke kemijao po ovim dole komadima,u biti nekak ih u koso navario tak da kad sijačica visi prema napred ta "cijev" kroz koju pada gnojivo ne stoji okomito nego je nagnuta prema vodoravno i tu se zaštopa
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Znači zanima me dal ima za kupit cijeli ovaj nož kaj ide u zemlju i ovaj komad kroz koji ide gnojivo novi il ču se morat uhvatit brusilice i švasaparata pa u akciju
I da dal postoje kakve zamjenske plastične ploće za taj stari tip sijačice il najbolje da koristim ove orginalne metalne? Imam ih cjelu hrpu,dobio s sijačicom
 

Najnoviji postovi

Na vrh