• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Eberhardt plugovi

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Evo onog mog dvobraznog pluga,orao sam jučer s njime strnjake i prilično sam zadovoljan...osim strnjaka,za ništa drugo nije,jer ore max.20 cm.. Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Re: Eberhardt

Lijep odsjaj s dasaka... Neki bolji materijal ;)

Nekako ili su lemesi razliciti, ili je plug pomotan. Fale ti crtala na njemu, bar zadnje stavi... Jednom sam orao bez oba crtala i mogu ti reci da cu od sada pokusavati da imam uvijek ispravno crtalo na sva tri pluga.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Eberhardt

pa čuj,njemački proizvod... ;)
a što će mi crtala?za strnjake mi ne trebaju,mogao sam s njime na ravnom u drugoj brzoj orati.. ozbiljno.
zašto misliš da je pomotan?
 
B

Bobo

Guest
Re: Eberhardt

DA, njemacki proizvod... Nisam na to navikao u ovim krajevima...

Cini mi se da su ili lemesi neravno okovani, ili da je plug pomotan, jer lemesi ne nasjedaju jednako na podlogu...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Eberhardt

ma čini ti se..neravna je podloga.
nemam primjedbi,lijepo ore,samo mu trebaju oni dodaci iznad daske,oni leptirovi što dodatno prevrću brazdu...
 
B

Bobo

Guest
Re: Eberhardt

Ne znam bas da je podloga grbava...

pogledaj ti sliku, pa mi reci zasto izgleda da je prednja daska okomitija od zadnje. Cak izgleda da je potpuno drugacija prednja daska po svim kutevima se cini da je drugacije postavljena...

Daj poslikaj jos malo taj plug, da vidim slike iz drugih kuteva...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Re: Eberhardt

Plug izgleda slično OLT-ovom PTO-2, stari tip daske. Vjerojatno najbolji plug ex jugoslavenske proizvodnje kaj se tiče okretanja i slaganja brazde.
Inače plug s takvim daskama lijepo ore i pri malim brzinama. ÄŒime ga ti vučeš?

Jel' to 2x10" ili više?

Off topic: abrkili - tvoje mjesto, N. Kapela - jel to ona kod Vrbovečke Dubrave ili postoji još koja?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Eberhardt

U pravu si,to je 2x10''..lijepo ore,istina ali i pri velikim brzinama,možda nećete vjerovati,ali bez problema sam orao s njime na 539 u 2. brzini.njiva ima skroz blagi pad,pa je išlo...

Znao sam da će ovo netko pitati..Ne,''moja'' Nova Kapela ti je na pola puta između Nove Gradiške i Slavonskog Broda.
 
Š

šlep

Guest
Re: Eberhardt

pozdrav svima! Forum je super i vec ga dugo pratim, no nikak da se registriram. Uvijek neka guzva... :)
Trebao bih jednu informaciju- zna li netko gdje se mogu nabaviti rezervni dijelovi za Eberhardt plugove?
tu mislim na lemese, rešetke za daske, plazeve i to...
Imam 3 pluga njihova (rabljeni kupljeni) a nikako do dijelova :scratch
 
R

Ratarko

Guest
Re: Eberhardt

Dobro došao :)
Kod nas ima jedan uvoznik polovnih poljoprivrednih strojeva koji ti po naruđbi može to nabaviti.

Klikni Obrisan neispravan link.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Eberhardt

Znam za jednog kovača pokraj Pitomače, točnije u Velikoj Čerešnjevici. Radi daske, lemeše, plazove...
Meni je radio za Kvernelanda lemeše sa pojačanom špicom. Svi šverceri kod njega sređuju poderane zapadne plugove, jer su orginal djelovi puno skuplji.
Mislim da se kovač zove Marijan Trstenjak, nemam ništ ni broj telefona. Probaj potražit na internetu ili zovi informacije.
 
B

Bobo

Guest
Re: Eberhardt

Dobro nam dosao...

Ovaj iz Cresnjevice sto radi daske lemese i slicno se zove Dragutin Lovrenčec... Velika Črešnjevica 151. imam njegovu vizitku, takodjer sam cuo da preprodavaci mehanizacije idu kod njega po dijelove. S njim nisam nista radio, nit ga poznam, no ljudi svasta pricaju, neki dobro, neki lose... Svi se slazu u jednom: Nije skup!

Broj telefona je: 099/463-202
 
B

branko

Guest
Re: Eberhardt

Bobo kaže:
Dobro nam dosao...

Ovaj iz Cresnjevice sto radi daske lemese i slicno se zove Dragutin Lovrenčec... Velika Črešnjevica 151. imam njegovu vizitku, takodjer sam cuo da preprodavaci mehanizacije idu kod njega po dijelove. S njim nisam nista radio, nit ga poznam, no ljudi svasta pricaju, neki dobro, neki lose... Svi se slazu u jednom: Nije skup!

Broj telefona je: 099/463-202


tako je bobo, lovrencec samo sam si ja bolji s zenom mu no,no. nist bezobraznoga nisam misli pod tim, zato s njom jer ona vec godinama dolazi u koprivnicu, meni je npr. za klepanje (iskivanje) oltovog zeljeza od 16" jednobrazdasa naplatila 70 kn dok jedan lokalni kvazi kovac uzima 100 kn za mala zeljeza od 10 colasa, koja kod nje nova kostaju 120 kn. ili npr. za izradu sita za cekicar sam platio 50 kn po komadu dok kod drugog bravara je 75 kn komad a ja sam trebal 4 komada. i burazu su raditi vec dosta toga zeljeza za predpluznjake je platio svih sest manje nego originalna dva, a sad sam se dogovoril s njom da mi budu radili zvjezdasto crtalo za ovaj moj mali deset colas jer originalnog ima samo onog obicnog okruglog za kupiti a pod njega ti dodje malo suhe trave ili kukuruzovine i vec gura pred sobom. u biti sve sto ti treba u vezi plugova, tanjuraca , kultivatora , cekicara i ostalog ti mogu napraviti ili imaju vec gotove ovisno o potraznji. inace u koprivnicu dolazi jos jedan koji se time bavi i taj je negdje iz okolice garesnice mato ali se ne sjecam prezimena.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Re: Eberhardt

branko kaže:
Bobo kaže:
Dobro nam dosao...

Ovaj iz Cresnjevice sto radi daske lemese i slicno se zove Dragutin Lovrenčec... Velika Črešnjevica 151. imam njegovu vizitku, takodjer sam cuo da preprodavaci mehanizacije idu kod njega po dijelove. S njim nisam nista radio, nit ga poznam, no ljudi svasta pricaju, neki dobro, neki lose... Svi se slazu u jednom: Nije skup!

Broj telefona je: 099/463-202


tako je bobo, lovrencec samo sam si ja bolji s zenom mu no,no. nist bezobraznoga nisam misli pod tim, zato s njom jer ona vec godinama dolazi u koprivnicu, meni je npr. za klepanje (iskivanje) oltovog zeljeza od 16" jednobrazdasa naplatila 70 kn dok jedan lokalni kvazi kovac uzima 100 kn za mala zeljeza od 10 colasa, koja kod nje nova kostaju 120 kn. ili npr. za izradu sita za cekicar sam platio 50 kn po komadu dok kod drugog bravara je 75 kn komad a ja sam trebal 4 komada. i burazu su raditi vec dosta toga zeljeza za predpluznjake je platio svih sest manje nego originalna dva, a sad sam se dogovoril s njom da mi budu radili zvjezdasto crtalo za ovaj moj mali deset colas jer originalnog ima samo onog obicnog okruglog za kupiti a pod njega ti dodje malo suhe trave ili kukuruzovine i vec gura pred sobom. u biti sve sto ti treba u vezi plugova, tanjuraca , kultivatora , cekicara i ostalog ti mogu napraviti ili imaju vec gotove ovisno o potraznji. inace u koprivnicu dolazi jos jedan koji se time bavi i taj je negdje iz okolice garesnice mato ali se ne sjecam prezimena.

Branko, mi imamo zvjezdasta crtala, no nisu puno bolja od glatkih.
Najbolje ti je na vanjsku stranu crtala navariti komadiće šipke, 6-8 komada, tak da ti ulaze u zemlju. crtala se budu sigurno vrtila.
 
B

branko

Guest
Re: Eberhardt

ZJ kaže:
Branko, mi imamo zvjezdasta crtala, no nisu puno bolja od glatkih.
Najbolje ti je na vanjsku stranu crtala navariti komadiće šipke, 6-8 komada, tak da ti ulaze u zemlju. crtala se budu sigurno vrtila.



kuzim kaj mislis to ide prvom prilikom u realizaciju da vidim kak se bude ponasalo, hvala na savjetu, ja sam inace mislil narezati zube ali ovog se nisam sjetil.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Re: Eberhardt

branko kaže:
ZJ kaže:
Branko, mi imamo zvjezdasta crtala, no nisu puno bolja od glatkih.
Najbolje ti je na vanjsku stranu crtala navariti komadiće šipke, 6-8 komada, tak da ti ulaze u zemlju. crtala se budu sigurno vrtila.



kuzim kaj mislis to ide prvom prilikom u realizaciju da vidim kak se bude ponasalo, hvala na savjetu, ja sam inace mislil narezati zube ali ovog se nisam sjetil.

Nemoj ih prejako variti, da ti se crtala ne iskrive!
 
Š

šlep

Guest
Re: Eberhardt

Hvala na informacijama! :) Inace znam da ima i firmi vani koje proizvode zamjenske dijelove, npr. jedna takva radi daske i lemeše za IMT u orginalu, tvornica ih ne proizvodi već uvozi(valjda im je jeftinije)...pa sam mislio gotove kupiti jer na ovom jednom plugu nemam plazeva uopće. To i nebi bio problem da nema rešetkaste daske, jer jedna od upora iza daske(ima ih 3) ide na plaz tako da nemam mjeru gdje bi to točno trebalo doći tj. gdje bi na plazu trebala biti rupa za vijak. :scratch
Kad bude malo više vremena stavim i neke slike svoje mehanizacije, bar nešto...vašu sam manje-više vidio (ono što ste stavili). Dobri ste s mehanizacijom :)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Eberhardt

ja kod lovrenčeca idem uvijek, čovjek radi dobre lemeše, radi i daske, po naruđbi kak god hočete, poštuje rokove kad če bit gotovi, radi preko 300 vrsta proizvoda.
ako ste mu usput bude vam i dovezao i to ne naplačuje.
otkivanje lemeša je 50 kn.
ja imam fužinar batuje dvobrazni 14 coli i original lemeš košta 400 kuna a on mi napravi po naruđbi dva za 300 kn.
bio sam ljetos i dobio sam tamo dva ogromna cvijeta adama, tak da sam jednog vozio kad sam nosio lemeše a drugog kad sam išo po njih, prekrasni su, oni su skuplji od lemeša tak da sam prošao dobro ko nikad u životu.
fiksni broj telefona je 033/714-112
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: Eberhardt

Ako jos tko pogleda ovu temu. Ima u toj Tresnjevici dva kovaca, ne znam koji je koji, ali znam da necu kod ni jednog vise kupiti nista. Imam leopard 2x14 cola i orem s njim oko 30 rali zemlje godisnje. Mogu reci da njihovi jedva izdrze sezonu koliko se brzo trose.
Preklani sam kupio original leopard lemese 200 kn po komadu i izoro svu zemlju dva puta i jos su uvijek ko novi. Plazove sam radio sam, vidjet cu koliko ce potrajati, ;)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Eberhardt

cabage kaže:
Ako jos tko pogleda ovu temu. Ima u toj Tresnjevici dva kovaca, ne znam koji je koji, ali znam da necu kod ni jednog vise kupiti nista. Imam leopard 2x14 cola i orem s njim oko 30 rali zemlje godisnje. Mogu reci da njihovi jedva izdrze sezonu koliko se brzo trose.
Preklani sam kupio original leopard lemese 200 kn po komadu i izoro svu zemlju dva puta i jos su uvijek ko novi. Plazove sam radio sam, vidjet cu koliko ce potrajati, ;)

evo ja što sam uzimo za fužinara su super lemeši i povoljni, a original su 400kn komad na akciji u gudovcu bili, jer moj fužinar ima vogel noot djelove, a sve to od slučaja do slučaja
 

Najnoviji postovi

Na vrh