• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Eberhardt plugovi

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Nemoj se žuriti,naletit če nešto dobro i povoljno,uvijek ima takvih stvari.Nemoj se ustručavati ako je plug na pola poderan a cijena dobra,bitno je da su orginal dijelovi na njemu,i to ti može još godinama raditi.Moj Gassner je imao rupu na daski,koliko je bio poderan,ja sam poorao sa njime 50 hektara zemlje,i ništa se na njemu nije primjetilo da je više poderan,zato ne brini,orginal ako su na njemu dijelovi,koliko radiš zemlje bude te još godinama služilo.Taj gasner je došao iz njemačke,švabe su tako orale sa njime i onda ga dali skoro za badava,jeftino kupljen.Kaže švabo treba remont plug,reko to još ore kod nas dugo,nije mu bilo jasno al je bio sretan da ga se riješio.
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Ljudi pozdrav, imam eberhardta prekretaca 3 brazde 12-16" resetkasta daska,kupio sam ga lani i nije imao na sebi crtala pa bi sad stavio gore ali me muci sto neznam gdje bi to nabavio polovno, mislim da bi novo bilo papreno skupo, ima tko mozda ideju gdje tražiti?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Najde se po oglasnicima različitih. Pitanje je kakvi nosači ti pašu na plug. Videl sam na slovenskim agro oglasnicima crtala za Regenta i za Lemkena. Prolistaj malo, možda buš po sliki mogel zaključiti je li bi pasali na tvoj plug.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Najvjerojatnije budem kupil ovog plugeka za 565 :)

Evo vam par slika pa prokomentirajete.










Visina 60 cm, razmak 85 cm, zahvat je 30cm, znaći 2x12", ali može se i složiti na 2x13"
Tvorničko stanje, samo lemeši su drugi gore, okretnica uredna.

Jest da je malo nizak, ali za ovo kaj bi trebal on orati bude poslužil.

Za par dana ga budem uzel na probu da vidim kak ide pa budem više znal.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Teško da bi se našlo mjesta za predplužnjake, mada bi se mogli ugraditi bez večih problema, ali moraju crtala dolje i trebalo bi najti original predplužnjake.

No za "čistu" zemlju mu ni netrebaju, treba samo malo modificirati deflektore i taj plužić sve zaore.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako će zamjenit IMT plugove onda je ok a to će ti ionako biti drugi plugovi samo kad prodaš 565 opet češ morati mjenjati plugove .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da, taj bi zamjenio IMT/Kvernelanda 2x12", istih je gabarita, a prekretač mi treba.
Neće 565 tako skoro iz dvorišta. :)
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
takvog sam ja imal samo je moj bil visok 70 i mogu reci odlican plug...
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
ja sam oral sa torpedom 40 ks..i islo je bez problema ..a kasnije i sa caseom 86 ks...lagan je za nosit..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Kolega, ako kupis toga pluga budemo ga probali zakapciti za moj 539.. :)
Mozda probamo i orati. :D:
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
i mislis da nebi isel u laganoj zemlji?nekuzim ak je okretac da nejde..12 cola je 12 cola
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Pa isel bi, zakaj ne.. Oral sam sa imt-om 2x12 i islo je..
Bas bi htel probati takvoga nekaj, a mozda bi se dalo sloziti zakretanje na tim mehanickim okretacima na zracni cilindar, znaci traktori koji imaju kompresor i bocu za zrak, spoji se cilindar na tu rucku i dok se hoce okrenuti, pusti se zrak iz boce i cilindar aktivira rucku..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jozek, jel imaš kompletne nosače brazdi, možda na 70 cm??, ako to imaš još jedan razlog više da kupim tog pluga, jer stvarno nebi bilo loše povisiti ga :)


Šanana-koliko para traži za plug?

O cijeni nebih javno, plug je od jednog poznanika i ja imam posebnu cijenu :)

Kolega, ako kupis toga pluga budemo ga probali zakapciti za moj 539.. :)
Mozda probamo i orati. :D:

99% da ga budem kupil, ali odmah da ti velim, plug ima bolcne kategorije II., znači nemože se zakopčati na 539, nažalost, jer sam i sam imal ideu kak bi ga probal z malim traktorom za oranje kojekakvih vrćaka i vrtova.
 
Na vrh