• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Eberhardt plugovi

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
plug ima bolcne kategorije II., znači nemože se zakopčati na 539,.

Pa kaj se ti bolcni ne mogu zamjeniti za manju kategoriju?
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Nosači su od profila 70x30, veće rupe su fi 20, a manje fi16 dužina je 580 pa ti sad malo izmjeri pa buš videl koliko bi ti povisilo plug i dali pašeju rupe.





 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega, gledam ove tvoje slike i nikak mi to ne paše u glavi na onaj plug, no vjerujem dok bi sve bilo jedno pored drugoga, da bi se pokazalo kam i kak :)

Čuvaj ti samo te komade, čim ja plug dovezem doma, odnosno čim ga kupim budemo se čuli.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ja ako uskoro ne kupim veci traktor i neki dvobrazni normalni plug , ostavil se budem poljoprivrede..
Nemam vise volje se muciti s jednom brazdom, sad za zimsku brazdu mozda osposobim onoga 756 kaj imam doma i budem s njim oral, pa nek se i traktor raspadne, vec mi je dosta, a jos nesem ni pocel orati.. :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa kaj te tak mući jednobrazni plug??

Evo danas smo nekaj malo orali s ravnjacima, vukel sam jednobrasca sa 565, pa to ide i ide, velika, široka brazda, dubina koliko hoćeš, ma milina :) Zaorava kukuruzinje, travu, ma sve!!!
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ja kaj sam oral sad za sjetvu, znaci odma posle beraca, gde je bilo puno mase, stopal mi se jednobrazac, da ga kak postelas stopa se izmedu crtala i brazde..
Sad budemo vidli kak bude isla zimska dok kukuruzovina malo odstoji..
Ali to s jednobrascom nije posel i gotovo, dok odrezavam od mede moram ici pol metra u medasevo, da meda ostane kak treba, i ak mu je kaj posijano ili kukuruza blizu mede, pa nemrem mu rusiti reda..
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
More se s jednobraznjakom do međe izorati. Krumpironja ima takav plug ravnjak, a postoji i okretač na isti princip. Jedino ti u tom slučaju jedan kotač gazi izoranu zemlju. :(sweat):
Ja sam danas sa sličnim jednobaznim okretnim plugom (home made) potegnul jednu brazdu uz među. :)
Po meni je jednobraznjak najgori kod razoravanja. Beži na stran jer nema kaj držati smjer. :icon_hang:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ivan, veliš štopa ti se između crtala i brazde, tak sam i predpostavljal, a i videl sam na jednoj sliki tu na forum uda ti je malo crtalo.
Uloži 300 kn u novi disk crtala, onaj rebrasti fi 45 i da vidiš da ti se više nebude štopalo :)

Malo cratlo nemože dosta u zemlju pa samo tiska masu ili nabira, a ne odreže i tu nastaje problem.
Mora biti veliki fi diska i složiš ga toliko visoko koliko može pod koljenastu osovinu tako da imaš dubinu do nosača crtala, a donja polovica opet da dovoljno može u zemlju da reže masu.
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Ja ti imam slican takvom moj je s resetkastom daskom i 3+1 je, znaci ima jacu konstrukciju, ja sam prezadovoljan plugom, slaze super i dosta lagano se vuce, stopao mi se jedino na kuruzistu poslije beraca ali tamo je stvarno puno mase bilo, drugacije nisam ni ocekivao....mislim da bi traktor 90 ks vukao ovo bez brige na vasim zemljama, uostalom nemozes fulat ako nebi islo skines 3 brazdu i opet imas dobar plug samo dvobrazni.....
Rezervne djelove nabavljam kod jednog trgovca u Cazmi i sa nabavom nemam problema, original djelovi nisu prejeftini ali su superkvalitetni znaci platit ces ali ces izorat hektare s tim djelovima, i uvijek imas soluciju rezervnih djelova recimo za primjer lemesi original drito iz austrije su za moj 440 kuna/kom, a rezervni iz hrvatske 215 kn/kom - mislim da je razlika u cijeni i premala u odnosu na kvalitetu......


Nisam siguran ali mislim da je to stelajuci plug...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Budemo vidjeli, imamo kupca za našeg Lemkena, no još moramo odvagnuti dal bi ga prodali ili ga budemo ostavili još godinu dana pa onda uzeli neki trobrazni.

Budem videl kak se bude pokazal ovaj mali Eberhardt okretač dok krenem orati s njim pa budem pametniji.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Mislim da je to 3x12 cola. Potpuno je isti kak i moj, samo kaj je tu puna daska. Originalni dijelovi za eberhardra su fakat skupi jer tvornica vise ne postoji. Plug je jako dobar, brazde slaze fenomenalno i stvarno se lagano vuče. Mi smo na njemu u cetiri godine samo spice mijenjali i to je lokalni majstor od hardoxa napravil.

Mirek, nije to stelajuci plug
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Orao sam i ja s eberhardtom i fino to ore,slaze brazdu fenomenalno i zaorava kukuruzovinu.:)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Adonis, nisam zval čovjeka, ali budem, živo me zanima dal je to 3x14".
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da, čekam da si čovjek do kraja izore pa da ga dovezem doma :)
Najvjerojatnije sad sljedeći tjedan.


Nego jel Ilinčić kupil kakvoga prekretača??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas dovežen plužić doma!









Uspel sam svega par brazdi potegnuti za probu, moram ga još detaljno uštimati prema traktoru i to bude ok.

Sutra se nadam malo više orati s njim pa bude i koja slika.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Čestitam na kupnji. Nek te dobro služi.
Okretanje i priključak na traktor je identično kao na mojem Regentu.
Koliko imaš rupa za pomicanje lijevo - desno i na kojem razmaku?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hvala kolega.
Ima 3 rupe, neznam točno koji im je razmak, sad je na srednjoj rupi i misli mda bude tak i ostal, samo moram još malo na šerafu podesiti zahvat prve brazde i to je to, fine se vuče za traktorom.


Očeš se mjenjat?? :D:
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Čestitke i od mene. Nek dobro ore da dobis volje za jos barem 10-20 hektara novog zemljista za obrađivati :smile:
 

Najnoviji postovi

Na vrh