• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Eberhardt plugovi

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma samo nek izore još ovih 10-12 kj kaj nam je ostalo i bude dosta za ovu godinu...eh da i još par jutara nekih usluga obečanih....i budemo na nekih 50 kj oranja ove godine, sasvim dovoljno :)
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
499
Šanana i od mene čestitke !
Kak se okreče plug ispod osi ili iznad ak se ispod okreče nebudeš imal problema s time da ak kaj zemlje ostane na brazdi da se nebude okrenul onda bude to funkcioniralo kao protuuteg..
Znam po svojem gassneru koji ima automatsko okretanje ali se okreče iznad osi i kad mi ostane tvrde zemlje mislim na ilovaču i tak to neče se gad okrenut srećom pa nemam kabinu pa ga samo mal za lemeš pogurnem i okreče se. Uostalom vidjet češ kak bude funkcionaralo :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sad je složen tak da se brazde okreču ispod osi, ali ima opcija da se polugica prekrene na drugu stranu pa da se okreče normalno, iznad osi. To sam mislil i napraviti, ali neznam ni sam, sad mi je ova tvoja informacija dobrodošla :)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Mislim da to ne bu dobro funkcioniralo na srednjoj rupi. Probaj plug osloboditi iz graničnika i pustiti da se sam zaustavi. Onda buš najbolje videl kolika je sila potrebna da se okrene bez zamaha. Kad ga zanjišeš onda pomogne inercija, a nje nemaš kod okretanja iznad osi. Iznad bi mogel okretati kad bi umjesto ručke ugradil cilindar, ali čini mi se da ti, na tom traktoru, nemaš hidraulični priključak.
Kod mene su rupe za štelanje po širini na razmaku od 5 cm.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mislim da to ne bu dobro funkcioniralo na srednjoj rupi. Probaj plug osloboditi iz graničnika i pustiti da se sam zaustavi. Onda buš najbolje videl kolika je sila potrebna da se okrene bez zamaha. Kad ga zanjišeš onda pomogne inercija, a nje nemaš kod okretanja iznad osi. Iznad bi mogel okretati kad bi umjesto ručke ugradil cilindar, ali čini mi se da ti, na tom traktoru, nemaš hidraulični priključak.
Kod mene su rupe za štelanje po širini na razmaku od 5 cm.

Sad je na srednjoj rupi i okreče se ispod osi i mislim da bude tak i ostalo.

Danas sam oral, podesil sam zahvat prve brazde, poštelal sam kosinu tak da plug u brazdi stoji vodoravno i fino se okreče, nemam zamjerki.

I kaj je najbitnije, plovi iza traktora, ne vuče nikud i ne vozi se na španerima. Čak netreba ni špera, zadovoljan sam :)

Moram jedino preradit deflektore, postavljeni su pod krivim kutem pa baš ne zatrpava najbolje.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Po cemu prepoznati jesu originalni dijelovi na plugu, jel imaju neke oznake, brojeve? Idem sutra gledati jednog eberhardta okretaca, kaze vlasnik da je 98 godiste. Dokad su se radili oni?
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Neki dan sam rijesio napokoj muke s plugom i kupio eberhardta euro panther 100 stelajuci 28-43cm ak se ne varam. Raspon 100, visok 76, pretpluznjaci veliki, dva crtala, resetkasta daska, dvoradni cilindar, rama 3+, dva tocka, novija generacija 98 godiste. Valjda ce raditi dobro.
Zanima me tko nabavlja original dijelove, ne neke lijeve vec prave stvari da vidim koliko su prsa daske, malo su potrosena?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ako se ne varam,original dijelova više nema,bar ne za rotodrljače,a onda valjda ni za plugove...
Čestitam na prinovi,daj neku sliku!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Navodno ima originala, ali nesplati ga se uzeti koliko je strašno skup.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Može bit,znam dvojicu koji su popravljali Eberhardt rotobrane,i nigdje original dijelova,pa je trebalo raditi po narudžbi.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Ne mora biti ni striktno original, samo da nisu skartovi neki da se ne mijenja malo. Kakva je kvaliteta kod jakopica? Slika kad ga dovezemo

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Onaj Premium Parts vjerojatno radi dijelove za sve plugove, to prodaje Ferenčak, a kod Jakopica neznam kaj ima u ponudi.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
A nista, dok se ne proba ne znamo, za mojih 50ak jutara orat ce on jos godinama

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Kolko vrijedi ovaj plug ?


D 110, 3+1

plug-4-brazde-okretac-slika-62531091.jpg


plug-4-brazde-okretac-slika-62531087.jpg


plug-4-brazde-okretac-slika-62531088.jpg


plug-4-brazde-okretac-slika-62531086.jpg
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
uploadfromtaptalk1457278278521.jpg uploadfromtaptalk1457278293021.jpg uploadfromtaptalk1457278305993.jpg uploadfromtaptalk1457278319392.jpg


uploadfromtaptalk1457278356297.jpg uploadfromtaptalk1457278368360.jpg
Eo moj stroj, valjda ce raditi kako treba

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh