• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

EKO gnojiva, prihrana i sl.

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,518
eto, baš se pogodih sa lokalnim kaubojem, za 500 kuna 6 tona prezrelog gnoja, njegov utovar, njegov dovoz i njegovo rasipavanje po mojoj zemlji...
još kad bi mi ga tel zaorati, potpisal bi mu doživotno...:icon_e_wink:
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
E blago vama dečki. Kod mene prošlu jesen čovjek tražio 150 kn za kubik i to gnoj koji je dan prije izbacio iz štale, bez utovara, bez prevoza, bez rasipavanja. Dođi sa svojim prijevozom i tovari, a gnoj polusuha slama. E ko mi je kriv kaj sam seljak u predgrađu Zagreba. Kupila sam prije par godina super zreli gnoj po razumnoj cijeni, ali me prijevoz koštao ko sv. Petra kajgana. Moralo se , sila boga ne moli, a tačkama predaleko. Sad ni nesmijem gnojiti stajnjakom ako kravica nema potvrdu da je jela eko travicu i kakala eko d...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
E blago vama dečki. Kod mene prošlu jesen čovjek tražio 150 kn za kubik i to gnoj koji je dan prije izbacio iz štale, bez utovara, bez prevoza, bez rasipavanja. Dođi sa svojim prijevozom i tovari, a gnoj polusuha slama. E ko mi je kriv kaj sam seljak u predgrađu Zagreba. Kupila sam prije par godina super zreli gnoj po razumnoj cijeni, ali me prijevoz koštao ko sv. Petra kajgana. Moralo se , sila boga ne moli, a tačkama predaleko. Sad ni nesmijem gnojiti stajnjakom ako kravica nema potvrdu da je jela eko travicu i kakala eko d...

Kuda to vodi? :mur:
Jel to nama naša borba (za EU) dala? :icon_anal:
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Nazoveš nadzornu i uglavnom dozvoljavaju stajnjak, samo moraš pazit da nije iz intenzivnog uzgoja.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,518
...ma kakvi intenzivan uzgoj, pa čovek ima jedva 300 krava...:icon_e_wink:
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
E to je pravi eko stajnjak. To je tvoj susjed sa Mekušja, šta on ima toliko krava?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,518
Davor nema 300 krava...ubila bi ga žena...:icon_axe:...a i daleko mi do Mekušja...
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ne znam zašto sam zabrijao da si sa Mekušja. Uglavnom, ne znam kako se zove čovjek ali stalno slušam o čovjeku sa Mekušja koji ima veliku farmu, imao je i mljekomat na placu.

Našao sam stari cjenik na netu od pro eco iz 2011, do danas su poskupili oko 50%.
 
Posljednje uređivanje:

Neff

Novi član
Tu od
7 Ruj 2016
Poruka
10
Pozdrav! Da li možda ne tko od vas zna koje eko gnojivo bi bio se moglo koristiti a da ima otprilike isti učinak kao organska 15ica i kan? Hvala
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
719
Pokosio sam koprive, 7kg stavio u 70 litara vode. Cekam fermentaciju. Planiram folijarnu prihranu vocaka i povrća. Ima li tko iskustva? 20200429_123424.jpg
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
719
Folijarna prihrana sa koprivama na povrće i voće, kako koja biljka podnosi
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,917
Eko gnoj kunića i kokoši.
 

Prilozi

  • IMG_20200503_103030.jpg
    IMG_20200503_103030.jpg
    131.8 KB · Pregleda: 6
  • IMG_20200503_102957.jpg
    IMG_20200503_102957.jpg
    121.7 KB · Pregleda: 6

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,917
Imam oko tri kubika odlezanog godinu dana. Sve ide po vrtu i ispod vocki. Nesto su odvezli susjedi. Najvaznije da imam gdje trpat opet godinu dana. Da ga pakiram u nekakve reklamne vrece recimo po tri kile i prodajem po pedeset kuna za cvjece, to bi bilo super.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Folijarna prihrana sa koprivama na povrće i voće, kako koja biljka podnosi

Ja sam špricao voćke a sjećam se da je mama i povrće i nije bilo nikakovih problema. To je u biti juha, razrjeđuješ da bi dobio više. Al zato smrdi do bola kada fermentira.
Ja sam odustao nakon prvog tretmana jer mi se nije dalo zajebavat, kosit koprive, namači i miješaj 3 dana, pa pretači kroz gazu, pa kod špricanja pretači 1:10...
Kupim N gnojivo za 100kn i špricam x puta.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,616
Mi smo koprive namakali uglavnom za borbu protiv lisnih ušiju, a sad za folijarnu prihranu ne znam
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,917
Kad posadim flance od paradajza budu listovi bljedo zeleni i nikak da krenu ak se zaljevaju samo vodom. Onda lijepo odem do kokosinca i nastruzem trecinu kante govana od kokosi. To se onda napuni do vrha sa vodom i stoji oko tri dana uz mjesanje. Poslije se sa tim zalije okolo paradajza al ne po biljki. Moze se po potrebi jos razrijediti sa vodom . Je da uzasno smrdi al poslije toga biljke krenu sa rastom i lisce bude tamno zeleno. Poslije je dovoljno samo zaljevati sa obicnom vodom preko onog mulja i taloga sta je ostalo oko biljke.
 

Najnoviji postovi

Na vrh