• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

EKO gnojiva, prihrana i sl.

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Mi smo koprive namakali uglavnom za borbu protiv lisnih ušiju, a sad za folijarnu prihranu ne znam

Nakon jednog dana špricaš za uši, a nakon 3 dana kada se razgradi mravlja kiselina kao gnojiš dušikom. Problem sa tim kućnim pripravcima je što nikada ne znaš koliko si makro i mikroelemenata dodao.

@ robelar: pa kokošji gnoj je najjači po NPK, doduše guano je najjači...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,917
Mislim da je od kokosjeg jaci golublji. Prijatelj mi drzi golubove pa kad cisti dobijem kantu toga. Isto se namoci i ne smije jako blizu stabljike jer ju spali sto sam vidio iz vlastitog iskustva. Moze se i krutom stanju posipat oko okopale biljke da kad se po njemu zaljeva oslobadjaju i ulaze sastojci u zemlju. Normalno da kod takvog gnojiva domace proizvodne ne mozes od oka znati sastav. Za zafrkanciju nas sitnih kokosara je dobro jer nas ne kosta nista za razliku od tog guano koji je mljeveni sismisji drek. Za pognojit pedesetak paradajza i paprika i cvijece i vocke oko kuce dobar je i ovaj domace izrade. Ja sam visak razbacao po travnjaku i grabljama razmrvio i tanko razvukao.
Jel zna neko za onaj gel sta navodno drzi vlagu oko biljki dal i gnoji?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ne gnoji. Ali kod presadnica ako ga staviš previše i kad upije vodu napuhne se i hoće biljku izbacit van.
Svaki friški gnoj će ti spalit biljke, zato je najbolje da odstoji/sazrije godinu dana.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    26.8 KB · Pregleda: 14

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,917
Negdje sam procitao da se svjezi kunicji gnoj smije stavljati direktno na biljku i da je jedini odmah upotrebljiv tj. ne treba cekati da sazrije. Isto tako da je jedan od najkvalitetnijih. Vjerojatno znate da kunic svaki dan sam pojede prvi izmet jer sadrzi hranjive vrijednosti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh