• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

El. shema reglera za TV

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Bolje da si napisa kloni se puknutoga ... kiki jesi li naišao na što?
Imma pun kompjuter šema , ali moraš javno obečati da budeš izradil jednoga ...inače nejdem kopat po sektorima ...neisplatimise trošit disk na tvoje ludorije .
Cijenim entuzijazam ..ali znam točno gdje je tvoja granica ...a ti je nisi sposoban priječi .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Imma pun kompjuter šema , ali moraš javno obečati da budeš izradil jednoga ...inače nejdem kopat po sektorima ...neisplatimise trošit disk na tvoje ludorije .
Cijenim entuzijazam ..ali znam točno gdje je tvoja granica ...a ti je nisi sposoban priječi .

Ovo potcrtano nisam razumio , a ko daš shemu javno obečavam i kunem se da cu izraditi samo jedan ....
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
slazem se s puknutim u vezi entuzijazma, o granicama necijih sposobnosti nebih.....
hajde barem nek neko napravi regulator, a ne kao sto smo se mi bili nabrijali da pravim brojac obrtaja....pa se jos brze odbrijali :blackeye
da vidimo i to cudo
mogu samo uputiti na almighty google i da pretragu usmjeris na regulatore napona za ducati motocikle, bez engleskog nista....ili opet almigty google, ogranak translator
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
slazem se s puknutim u vezi entuzijazma, o granicama necijih sposobnosti nebih.....
hajde barem nek neko napravi regulator, a ne kao sto smo se mi bili nabrijali da pravim brojac obrtaja....pa se jos brze odbrijali :blackeye
da vidimo i to cudo
mogu samo uputiti na almighty google i da pretragu usmjeris na regulatore napona za ducati motocikle, bez engleskog nista....ili opet almigty google, ogranak translator

Vec sam rekao guglao sam i izguglao sam se i neide mi baš ,,,,


bart.gif



I samo da još napišem nešto o tim granicama,,, Imam 16 godina i što vi mislite dali moji vršnjaci rede poslove kao ja primjera , varenje,brušenje,sastavljanje nekih elekrro motora , izrada vrtne ljulje , izrada motora za ražanj.... da da jesu kako da ne ... oni sidnu za kompjuter pa bulje po cile dane ....


Puky jel ima šta?
 
Posljednje uređivanje:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
......Imam 16 godina i što vi mislite dali moji vršnjaci rede poslove kao ja primjera , varenje,brušenje,sastavljanje nekih elekrro motora , izrada vrtne ljulje , izrada motora za ražanj.... da da jesu kako da ne ... oni sidnu za kompjuter pa bulje po cile dane ....


sve je to O.K. ali bolje od loseg nije uvijek dobro, sigurno je na dobrom putu da postane dobro.....elem, ne vidim neku prakticnu svrhu dalje rasprave o tome kako si ti ispred svojih vrsnjaka.......to ti nece nabavit semu regulatora npr.

moje misljenje u vezi tvog poduhvata je da ako imas stari TV regler, da ga pazljivo rasturis, skontas sta je sta i kako je spojeno i jednostavno ga prekopiras

ako nemas, imam ja, ionako sam mislio uradit ovo sto tebi savjetujem (mislim na rastavljanje) pa cu postavit ovdje.......ali to ne ocekuj u narednih minimalno tri sedmice
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
sve je to O.K. ali bolje od loseg nije uvijek dobro, sigurno je na dobrom putu da postane dobro.....elem, ne vidim neku prakticnu svrhu dalje rasprave o tome kako si ti ispred svojih vrsnjaka.......to ti nece nabavit semu regulatora npr.

moje misljenje u vezi tvog poduhvata je da ako imas stari TV regler, da ga pazljivo rasturis, skontas sta je sta i kako je spojeno i jednostavno ga prekopiras

ako nemas, imam ja, ionako sam mislio uradit ovo sto tebi savjetujem (mislim na rastavljanje) pa cu postavit ovdje.......ali to ne ocekuj u narednih minimalno tri sedmice

Ok... nemam stari regler... izgubija se-.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
kiki jesi li naišao na što?

Danas sam imao malo vremena, sve sam pretražio...i ništa nisam pronašao što bi moglo poslužiti.
Dalo bi se nešto iskombinovati,,, ali dok sam ne budem skleptao i proverio ispravnost u radu, neću da stavljam razne šeme neproverene!
A da ja sad skleptam takvo nešto...nemam vremena, a i mrzi me...
Kad mi bude riknuo regulator, onda bi se ranije prihvatio posla...ali do tad ništa ,pogotovo u ovo godišnje doba...

živi bili...
pozzz joe!:weedman:
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Pozdrav svima!


Danas sam imao malo vremena, sve sam pretražio...i ništa nisam pronašao što bi moglo poslužiti.
Dalo bi se nešto iskombinovati,,, ali dok sam ne budem skleptao i proverio ispravnost u radu, neću da stavljam razne šeme neproverene!
A da ja sad skleptam takvo nešto...nemam vremena, a i mrzi me...
Kad mi bude riknuo regulator, onda bi se ranije prihvatio posla...ali do tad ništa ,pogotovo u ovo godišnje doba...

živi bili...
pozzz joe!:weedman:

OK Hvala na dobroj volji

Evo ja sam nešto izguglao samo neznam koji paše od ovih svih tj dali uopce ijedan paše


http://picasaweb.google.com/DrZXR750/Elektromos

Ima pun k+++++ shema a neznam koja valja pogledajte vi malo iskusnji ak nije problem


Edit: Kolika treba biti struja punjenja za akumulator 60 Ah
 
Posljednje uređivanje:
D

De Boss

Guest
Polako,pa sigurno

Edit: Kolika treba biti struja punjenja za akumulator 60 Ah


Pozdrav,50 mA,punjenje s većom strujom smanjuje vijek akumulatora. A znamo da su skupi danas ko i benzin. :rolfer:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Edit: Kolika treba biti struja punjenja za akumulator 60 Ah

Osnovno pravilo za punjenje glasi...puniti sa 1/10 struje akumulatora!!!
Znači ako imaš akumulator(bateriju) 60Ah...puni ga max sa 6A
I ako nekad prekoračiš tu struju...neće mu faliti ništa, samo puni....:supz:

pozzz joe:weedman:
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Pozdrav svima!


Osnovno pravilo za punjenje glasi...puniti sa 1/10 struje akumulatora!!!
Znači ako imaš akumulator(bateriju) 60Ah...puni ga max sa 6A
I ako nekad prekoračiš tu struju...neće mu faliti ništa, samo puni....:supz:

pozzz joe:weedman:




Pozdrav,50 mA,punjenje s većom strujom smanjuje vijek akumulatora. A znamo da su skupi danas ko i benzin. :rolfer:




Ikome sad vjerovat .. a znam da sam negdje čitao da je struja punjenja 1/10 ???
 
D

De Boss

Guest
Ikome sad vjerovat .. a znam da sam negdje čitao da je struja punjenja 1/10 ???

Točno.Za 50 mA ti treba 14 sati da se napuni.Čime ga puniš alternatorom ili punjačem?
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Točno.Za 50 mA ti treba 14 sati da se napuni.Čime ga puniš alternatorom ili punjačem?

Alternatorom,
izgleda mi da se razumiješ u to , jel možda imaš ili znaš kakvu skemu punjača koji se spaja na alternator i da mu je izlazna struja oko 6 ili 5 A,


Što se tiće ovih 50 mA to mi se ne isplati stavljati na trakroe jer nemam velike koristi od takvog punjenja ....

;)
 
D

De Boss

Guest
Alternatorom,
izgleda mi da se razumiješ u to , jel možda imaš ili znaš kakvu skemu punjača koji se spaja na alternator i da mu je izlazna struja oko 6 ili 5 A,


Što se tiće ovih 50 mA to mi se ne isplati stavljati na trakroe jer nemam velike koristi od takvog punjenja ....

;)

Gle,takve stvari se baš i ne rade jer alternator je dovoljno snažan da ti podržava akumulator.E sad mi reci od koliko Ah (ampersati) ti je akumulator?
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Gle,takve stvari se baš i ne rade jer alternator je dovoljno snažan da ti podržava akumulator.E sad mi reci od koliko Ah (ampersati) ti je akumulator?

60 Ah :mrgreen::mrgreen:
 
D

De Boss

Guest
60 Ah :mrgreen::mrgreen:

Alternator od 60A ti je dovoljan,a za traktor 80A,zbog manjih obrtaja. Oni izbace neki put i do 10A struje,a uglavnom se kreću oko 5 do 6A.
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Alternator od 60A ti je dovoljan,a za traktor 80A,zbog manjih obrtaja. Oni izbace neki put i do 10A struje,a uglavnom se kreću oko 5 do 6A.

Cek cek što oces rec s ovim 8O Ah , ja imam na traktoru od 60 Ah i sad nije mi sređeno punjanje pa tražim nekakav sklop koji bi mi to punija ...
 
D

De Boss

Guest
Ima nade

Cek cek što oces rec s ovim 8O Ah , ja imam na traktoru od 60 Ah i sad nije mi sređeno punjanje pa tražim nekakav sklop koji bi mi to punija ...

Ili ti je alternator loš ili akumulator. Izmjeri kad upališ traktor voltmetrom napon na klemama akumulatora da li daje 13.5 do 14V.Ako daje,alternator je dobar.A akumulator ako se isprazni nakon manje od minute "verglanja" paljenja traktora je loš,a ako ne onda je ispravan.
A tvoja želja od 5A ti je već na alternatoru,samo se spoji.
Drugi način punjenja ti je dinamo i regler,ali je on u novije doba manje-više izbačen iz upotrebe.

P.S.

Daj beeru,čića ti to složi. :drinkers:
I osvjetlit ćeš pola susjedstva.
 
Posljednje uređivanje:

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Ili ti je alternator loš ili akumulator. Izmjeri kad upališ traktor voltmetrom napon na klemama akumulatora da li daje 13.5 do 14V.Ako daje,alternator je dobar.A akumulator ako se isprazni nakon manje od minute "verglanja" paljenja traktora je loš,a ako ne onda je ispravan.
A tvoja želja od 5A ti je već na alternatoru,samo se spoji.
Drugi način punjenja ti je dinamo i regler,ali je on u novije doba manje-više izbačen iz upotrebe.

P.S.

Daj beeru,čića ti to složi. :drinkers:
I osvjetlit ćeš pola susjedstva.



JEL TI ZNAŠ ČITAT(oprosti ali morao sam) Ja ti u predhodnom postu kažem da mi na traktoru nije sređeno punjenje i da tražim neku shemu punjača a ti meni govoriš da mirin napon na klemama . napon na klemama mi je napon napunjenosti akumulatora jer neman spojeno punjenje ... nadam se da si me razumio :)
 
D

De Boss

Guest
A tu smo

JEL TI ZNAŠ ČITAT(oprosti ali morao sam) Ja ti u predhodnom postu kažem da mi na traktoru nije sređeno punjenje i da tražim neku shemu punjača a ti meni govoriš da mirin napon na klemama . napon na klemama mi je napon napunjenosti akumulatora jer neman spojeno punjenje ... nadam se da si me razumio :)

Teško :),ovo te stoji gajbe. :partyman:
Ti bi napravio novi "alternator",ali neko pametnije rješenje bez njega ćeš teško nać.
Stavi drugi,ili staroga servisiraj ako nije preskupo,pokušajima ćeš zapalit cijeli traktor (oprosti,ali morao sam) :)
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh