• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

El. shema reglera za TV

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Teško :),ovo te stoji gajbe. :partyman:
Ti bi napravio novi "alternator",ali neko pametnije rješenje bez njega ćeš teško nać.
Stavi drugi,ili staroga servisiraj ako nije preskupo,pokušajima ćeš zapalit cijeli traktor (oprosti,ali morao sam) :)

Ne ja iman ispravan alternator, ali bi napravio neki uređaj koji mi ogranići 6A i 12,5-13 V na izlazu , ulaz mu je alternator i s tim bih punio bateriju....

RAČUNAJ NA GAJBU :: nego koje piješ kaltenberg ili karlovačko ili žuju :prayer: :supz::supz::mrgreen:
 
D

De Boss

Guest
Bit će nešto

Ne ja iman ispravan alternator, ali bi napravio neki uređaj koji mi ogranići 6A i 12,5-13 V na izlazu , ulaz mu je alternator i s tim bih punio bateriju....

RAČUNAJ NA GAJBU :: nego koje piješ kaltenberg ili karlovačko ili žuju :prayer: :supz::supz::mrgreen:

Ne možeš pogriješit,sve dobro zvuči. Samo sipaj :drinkers:[
Ali kaj će ti ta shema?Promijeni regulator na alternatoru,da ti ograničava na 13V i trebalo bi radit.Iskreno nikad mi nije palo na pamet tako nešto,a pada mi svašta. :lol:
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Ne možeš pogriješit,sve dobro zvuči. Samo sipaj :drinkers:[
Ali kaj će ti ta shema?Promijeni regulator na alternatoru,da ti ograničava na 13V i trebalo bi radit.Iskreno nikad mi nije palo na pamet tako nešto,a pada mi svašta. :lol:

ISUSE BOŽE...... :mad:


JA NA TRAKTORU NEMAM REGULATOR SAMO AKUMULATOR I SPOJENO JE DA PALI I IMAN ALTERNATOR KOJI VALJA I DAJE 12 V S MINIMALNIM I 18V S MAKSIMALNIM GASOM, I SAD TRIBAN SKLOPIT NEKI REGULATOR KOJI PODNOSI TAJ ULAZ I DA IMA IZLAZ 13V I 5 A ... I ZA TO MI TRIBA SHEMA PA AKO ZNAŠ KAKVU SHEMU?


Za pivo se dpgovorimo
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
ISUSE BOŽE...... :mad:


JA NA TRAKTORU NEMAM REGULATOR SAMO AKUMULATOR I SPOJENO JE DA PALI I IMAN ALTERNATOR KOJI VALJA I DAJE 12 V S MINIMALNIM I 18V S MAKSIMALNIM GASOM, I SAD TRIBAN SKLOPIT NEKI REGULATOR KOJI PODNOSI TAJ ULAZ I DA IMA IZLAZ 13V I 5 A ... I ZA TO MI TRIBA SHEMA PA AKO ZNAŠ KAKVU SHEMU?


Za pivo se dpgovorimo

http://www.national.com/mpf/LM/LM338.html#Overview

samo još prije ovog dodaj dvije diode na žute žice

oču ija pivo
 
D

De Boss

Guest
A što ne pjevaš!
Ja mislio da ti radiš svemirski brod. :rolfer:
Znači regulator te muči,novi ti je 80kn.
A našao sam ti i shemu,ima ih jednostavnijih i složenijih,pa ti biraj.
Evo jedne,sve za beeru :drinkers:


http://www.inet.hr/~obacan/regulato.htm
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
....JA NA TRAKTORU NEMAM REGULATOR SAMO AKUMULATOR I SPOJENO JE DA PALI I IMAN ALTERNATOR KOJI VALJA I DAJE 12 V S MINIMALNIM I 18V S MAKSIMALNIM GASOM, I SAD TRIBAN SKLOPIT NEKI REGULATOR KOJI PODNOSI TAJ ULAZ I DA IMA IZLAZ 13V I 5 A ... I ZA TO MI TRIBA SHEMA PA AKO ZNAŠ KAKVU SHEMU?.....
alternator ili dinamo?

ono originalno gov*o ispod zamajca s tri izlaza je dinamo
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
hm:mad:
ona shema od bossa je shema reglera za alternator, mislim da to čovjek nije tražio, uostalom prekomplicirano i neisplati se radit kada košta stvarno oko 80kn.
edo
nije u pravom smislu riječi ni dinamo ni alternator
več bi bio generator(dvofazni) s trajnim magnetima,dakle bez mogučnosti regulacije napona, osim promjenom broja okretaja
ILI spajanjem u seriju s trošilom nekog potrošača s promjenjivim otporom na kojem bi se dešavao pad napona do potrebnog
to se radi najčešče sa jakim tranzistorom i zener diodom, pri čemu tranzistor trpi veliko zagrijavanje, jer mora potrošit višak napona

ni ona moja shema nije baš najbolje riješenje , al ko zavraga ništ nemogu nači
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRJQHz8aM4F1H97mCiwrXPLkhFG_6OzN2KRL3qMuk-rJ5fIEGeE
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRtb_muw-ovqNxyV52ar394I_biKMrtU1BD7WnQizJo5YWiMOoL

evo otprilike neke dvije sheme kako bi to izgledalo, napon ovisi o zener diodi, a na drugoj o onom 7812 što je oznaka za 12v
onaj trafo zamisli da je dinamo na TVu
i potrebne su ti diode tj gretz
 
Posljednje uređivanje:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
onaj fuckin' ducati regulator o kojem smo pisali nekoliko stranica prije ima nekakve namotaje, kao transformator......sad nisam siguran dali ima jezgro :scratch
mozda to na neki nacin pomogne u potrazi za semom

80 kn za alternator ili za TV
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
onaj fuckin' ducati regulator o kojem smo pisali nekoliko stranica prije ima nekakve namotaje, kao transformator......sad nisam siguran dali ima jezgro :scratch
mozda to na neki nacin pomogne u potrazi za semom

80 kn za alternator ili za TV

za alternator
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
....evo otprilike neke dvije sheme kako bi to izgledalo, napon ovisi o zener diodi, a na drugoj o onom 7812 što je oznaka za 12v
onaj trafo zamisli da je dinamo na TVu
i potrebne su ti diode tj gretz

ok mislim da sam te razumio, znaci treba "ispraviti" struju diodama te "ugusiti" visak napona jednim od ovih

mene buni ona treca zica na TV-u
jeli jedna od tri dodje kao jedna na trafou a druge dvije kao druga na trafou?
gdje s tri zice :roll:
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
ako ovo nije to onda yebi ga :mad:

ducatiregulator.th.jpg



koliku struju i napon propusta......'tice znaju
sta se desi ako recimo "propusta" malo struje a spojeno na veliki akumulator, hoce li biti preoptereceno, hoce li se grijat......
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako ovo nije to onda yebi ga :mad:


sta se desi ako recimo "propusta" malo struje a spojeno na veliki akumulator, hoce li biti preoptereceno, hoce li se grijat......
Regulatoru nije problem s velikim trošilima , njemu je veča frka kad periferno ništa ne troši ..tada sve prizvedeno " trpa" na masu..i tu dolazi do grijanja .


ilegalac , s LM-imama ili sličnim ništa od toga jer sa 12 V ne može puniti akumulator
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
A što ne pjevaš!
Ja mislio da ti radiš svemirski brod. :rolfer:
Znači regulator te muči,novi ti je 80kn.
A našao sam ti i shemu,ima ih jednostavnijih i složenijih,pa ti biraj.
Evo jedne,sve za beeru :drinkers:


http://www.inet.hr/~obacan/regulato.htm

Novi 80 kn, jel misliš original za tomu s 6 ulaza ili ovaj o kakvom ja pričam??

alternator ili dinamo?

ono originalno gov*o ispod zamajca s tri izlaza je dinamo


Onda dinamo ,ali u priručniku se zove alternator




hm:mad:
ona shema od bossa je shema reglera za alternator, mislim da to čovjek nije tražio, uostalom prekomplicirano i neisplati se radit kada košta stvarno oko 80kn.
edo
nije u pravom smislu riječi ni dinamo ni alternator
več bi bio generator(dvofazni) s trajnim magnetima,dakle bez mogučnosti regulacije napona, osim promjenom broja okretaja
ILI spajanjem u seriju s trošilom nekog potrošača s promjenjivim otporom na kojem bi se dešavao pad napona do potrebnog
to se radi najčešče sa jakim tranzistorom i zener diodom, pri čemu tranzistor trpi veliko zagrijavanje, jer mora potrošit višak napona

ni ona moja shema nije baš najbolje riješenje , al ko zavraga ništ nemogu nači
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRJQHz8aM4F1H97mCiwrXPLkhFG_6OzN2KRL3qMuk-rJ5fIEGeE
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRtb_muw-ovqNxyV52ar394I_biKMrtU1BD7WnQizJo5YWiMOoL

evo otprilike neke dvije sheme kako bi to izgledalo, napon ovisi o zener diodi, a na drugoj o onom 7812 što je oznaka za 12v
onaj trafo zamisli da je dinamo na TVu
i potrebne su ti diode tj gretz

Na prvoj shemi je problem regulacije struje,
A na drugom to što je izvor izmjenjiv tj može biti 12v i 18-19v prema tome sklop bi se zagrijavao i otišao....


ok mislim da sam te razumio, znaci treba "ispraviti" struju diodama te "ugusiti" visak napona jednim od ovih

mene buni ona treca zica na TV-u
jeli jedna od tri dodje kao jedna na trafou a druge dvije kao druga na trafou?
gdje s tri zice :roll:

da edo u pravu si ali plus toga još ograničiti struju na 5 ili 6 A


Regulatoru nije problem s velikim trošilima , njemu je veča frka kad periferno ništa ne troši ..tada sve prizvedeno " trpa" na masu..i tu dolazi do grijanja .

Izato je dobro da je neko trošilo upaljeno, ali ima sklopova koji kad osjete da je baterija tj akumulator napunjen oni prekidaju dovod s regulatora kad ponovo padne napon za 0,1 pocmu puniti...

EDIT "Kada se zavojnici dovede istosmjerna struja ponaša se kao žena, najprije ne propušta a kasnije kad popusti onda bi htjela još!"
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
ja jos ne razumijem sta ti trazis (o cemu pricas)

Tražim shemu regulatora napona ali ne original od tome,
na tom regulatoru :

Ulaz treba biti dvije žute žice s dinama na kojima je napon 12-19v
a izlaz mora biti 13-13,5 v i 6A

i s tim sklopom bih punio akumulator koji mi je sad na traktoru od 60 Ah
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
a sto samo dvije zute? :shock:
pa eno ti sema gore iznad, ima i jedan ulaz viska :mrgreen:
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
a sto samo dvije zute? :shock:
pa eno ti sema gore iznad, ima i jedan ulaz viska :mrgreen:

E dad a pa da mi izgori traktor, nezna se ni kolika je struja punjenje .. dosta su dva ulaza ... ko crvenog je+++
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Daj ne žmišljaj ..pa dvije sijalice ti troše više od 6 A ..A da ne govorim kako ti budu ti djelovi došli više od vrijednosti novog reglera .
Kučište , smola , komponente , sve ostalo , put do splita ..oladi se u moru ..bura ga je rashladila ... prava je prilika
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
E dad a pa da mi izgori traktor, nezna se ni kolika je struja punjenje .. dosta su dva ulaza ... ko crvenog je+++

eh ako neces da ti izgori traktor onda fino kupi originalan regler, u koji se spajaju sve tri zice (jer drugacije nece da radi)

ne znam sad odakle ti ideja da spojis samo dvije, zasto bi to radio???
da bi dobio monofazni generator ili sta?

a evo puknuti prvi spominje cijenu svega toga, ne racunajuci zafrkanciju oko spajanja.....imas gore semu pa provjeri koliko bi to kostalo
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
eh ako neces da ti izgori traktor onda fino kupi originalan regler, u koji se spajaju sve tri zice (jer drugacije nece da radi)

ne znam sad odakle ti ideja da spojis samo dvije, zasto bi to radio???
da bi dobio monofazni generator ili sta?

a evo puknuti prvi spominje cijenu svega toga, ne racunajuci zafrkanciju oko spajanja.....imas gore semu pa provjeri koliko bi to kostalo

VIDI nemoj se naljutit ali lipo cu ti rec ako nemaš odgovar na ovo što ja tražim radije ne odgovaraj jer ja imam svoje razloge zašto... :oops: ok,

A šta se tiće onog reglera pa mogao sam ja sto puta dati 200-300 kn za novi, ali je problem što mi on nije potreban... eh da i pitao sam za njegovu shemu jer me zanima kako ograničava struju za pojedine akumulatore...


Onda kažeš da dinamo nece puniti ako nisu spojene sve tri žice ....

:axe::axe::axe: to ti je primjera kao da si reka da elektromotor nece vrtit bez uzemljenja ...



:cool::cool:
 

Najnoviji postovi

Na vrh