• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

El. shema reglera za TV

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
vidi ti, nemoj se ti ljutit.....dali cu ja odgovarati ili ne, je moja odluka, dali sam ja dosadan, ili sam napisao suvisan post ili nisam ce odluciti administratori

u svemu tome ti me mozes povuc za berbinu ranu
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
eh da i pitao sam za njegovu shemu jer me zanima kako ograničava struju za pojedine akumulatore...
Ništa on ne ograničava ..akumulator si sam "povlači" koliko treba .
I ako na vozilu imaš sustav punjenja od 60 A akumulator neče "potezati" 60 A ni kad je prazan .
Vjeruj mi pametniji je nego kaj si ti možeš zamisliti :prayer:

edosoko ..ima novu muzu :lol:..nekako te oće ovih dana?
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
vidi ti, nemoj se ti ljutit.....dali cu ja odgovarati ili ne, je moja odluka, dali sam ja dosadan, ili sam napisao suvisan post ili nisam ce odluciti administratori

u svemu tome ti me mozes povuc za berbinu ranu

ok onda piši:?
 
D

De Boss

Guest
VIDI nemoj se naljutit ali lipo cu ti rec ako nemaš odgovar na ovo što ja tražim radije ne odgovaraj jer ja imam svoje razloge zašto... :oops: ok,

A šta se tiće onog reglera pa mogao sam ja sto puta dati 200-300 kn za novi, ali je problem što mi on nije potreban... eh da i pitao sam za njegovu shemu jer me zanima kako ograničava struju za pojedine akumulatore...


Onda kažeš da dinamo nece puniti ako nisu spojene sve tri žice ....

:axe::axe::axe: to ti je primjera kao da si reka da elektromotor nece vrtit bez uzemljenja ...



:cool::cool:



Dobro kaže edo,iz dinama ti sve tri žice trebaju na regulator da bi funkcioniralo punjenje.Dokaz,ima frend original knjigu od svog traktora i sva elektroinstalacija je unutra i sheme spajanja. Ali i logika je tu,naravno,ne bi bile tri žice na njemu da ne trebaju.
Cijelo si vrijeme spominjao alternator,a u biti je dinamo u igri.
Pogledat ću ti za koju shemu,pa stavim.

A ljudi,gdje je taj alkohol više,treba malo odmora od silnog posla.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
.....
Cijelo si vrijeme spominjao alternator,a u biti je dinamo u igri.
Pogledat ću ti za koju shemu,pa stavim......
hajd molim te pogledaj semu na prethodnoj stranici, protumaci sta je sta
zbunjuju me oznake T, Q i Z nemaju nikakvu vrijednost, jesu li to standardni elementi?
mozes li orjentaciono reci cijene svega toga
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
zbunjuju me oznake T, Q i Z nemaju nikakvu vrijednost, jesu li to standardni elementi?
mozes li orjentaciono reci cijene svega toga

Ti djelovi imaju mali milijon oznake, pitaj boga koja je prava koja treba bit, a zasto nije dadena tu:lol:, to je djelovna tajna:prayer:

Tomislav, mani se corava posla, ja apsolutno poddrzujem samogradnja, ali boim se da bi cjena ova samogradnja nadminala cjena na origigi regler.

Ljudi, pa nije to u TV dinamo, to je alternator, alternator, alternatorrr:prayer:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ti djelovi imaju mali milijon oznake, pitaj boga koja je prava koja treba bit, a zasto nije dadena tu:lol:, to je djelovna tajna:prayer:

Tomislav, mani se corava posla, ja apsolutno poddrzujem samogradnja, ali boim se da bi cjena ova samogradnja nadminala cjena na origigi regler.

Ljudi, pa nije to u TV dinamo, to je alternator, alternator, alternatorrr:prayer:
A na biciku imamo?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Dobro kaže edo,iz dinama ti sve tri žice trebaju na regulator da bi funkcioniralo punjenje.Dokaz,ima frend original knjigu od svog traktora i sva elektroinstalacija je unutra i sheme spajanja. Ali i logika je tu,naravno,ne bi bile tri žice na njemu da ne trebaju.
Cijelo si vrijeme spominjao alternator,a u biti je dinamo u igri.
Pogledat ću ti za koju shemu,pa stavim.

A ljudi,gdje je taj alkohol više,treba malo odmora od silnog posla.

To što se tice sve tri žice vrijedi za original regulator ali ja tražim regulator s dva ulaza
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
To što se tice sve tri žice vrijedi za original regulator ali ja tražim regulator s dva ulaza
PLAY - jel ti to hoćeš koristiti dve žute, iz razloga - jer ti alternator daje slabiji napon nego što bi trebalo? Ili čisto onako?

pozzz joe!:weedman:
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
jao ljudi okočega se vi svađate
tri ili dvije žice???
može i jedno i drugo
međutim da bi sa dvije žice (ali 1žuta i 1crvena)radilo potreban vam je gretz tj, četiri diode
da bi sa tri žice radilo dovoljne su dvije diode
u tome je razlika
dalje, ja ipak mislim da je to dinamo jer u suprotnom na biciklu imam alternator:weedman:

dalje , regulacija struje, može ali teško i zašto??? nepotrebno
pa naponom se regulira struja, regler bo trebao biti 14v, akumulator kada je prazan može povuči i 20 A ,ali kako se puni povečava mu se napon i kad se izjednači sa naponom punjenja ,punjenje tj,struja staje
regulacija struje (donekle) je napravljena samom konstrukcijom dinama tj,snagom dinama(što se tiče akumulatora) dakle ako je aku prazan može povuči toliko struje dok ne padne napon , ako padne napon past će i struja

evo vam razlike tri ili dvije žice, na slici je trafo ali zamislite da je druga zavojnica ustvari dinamo od TV
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTsxz4mpFqIIodtSP_tn6TUvzHtQpF7PaX7FUqfR08dOLR6UqLTAw

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT5YpxT1DUzIqRPfvGkwRpW4DOdRyCMWDtFtuQ-xPFsLp9w-fGrHQ

netko je rekao da kad napuni aku da se regler isključi, ne on je stalno uključen samo kažem razlika je u naponu
a oni kupovni ispravljači koji se deklariraju kao recimo 6A on ima 14V i cca 70w snage trafo, i ako aku povuče više od 6A napon pada a s njim i struja, i na taj način vrši regulaciju
jedino što kod drugih potrošača to neide tako pa kad na takav ispravljač skopčate jači teret od oko 70w, on brzo izgori

i na kraju sjetih se , mislim da ti je dinamo u kvaru, onaj napon koji si izmjerio , ako si ga mjerio između dvije žute nešto je mali, između žute i crvene bi toliki bio, a između žutih pretpostavljam duplo veći
 
D

De Boss

Guest
To što se tice sve tri žice vrijedi za original regulator ali ja tražim regulator s dva ulaza

Zna čića,tebi ovak nešto treba:


regulator.jpg



Ali za shemu,trebalo bi nešto prvo popiti. :lol:
 
Posljednje uređivanje:

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Zna čića,tebi ovak nešto treba:


regulator.jpg



Ali za shemu,trebalo bi nešto prvo popiti. :lol:

Da....
Kad rješimo šeme onda se pije...:partyman:

Pozdrav svima!

PLAY - jel ti to hoćeš koristiti dve žute, iz razloga - jer ti alternator daje slabiji napon nego što bi trebalo? Ili čisto onako?

pozzz joe!:weedman:

Želim ih koristit iz razloga što mi je treča nepotrebna(ako sklopim ovaj regler s dva ulaza i dva izlaza)




netko je rekao da kad napuni aku da se regler isključi, ne on je stalno uključen samo kažem razlika je u naponu
a oni kupovni ispravljači koji se deklariraju kao recimo 6A on ima 14V i cca 70w snage trafo, i ako aku povuče više od 6A napon pada a s njim i struja, i na taj način vrši regulaciju
jedino što kod drugih potrošača to neide tako pa kad na takav ispravljač skopčate jači teret od oko 70w, on brzo izgori

i na kraju sjetih se , mislim da ti je dinamo u kvaru, onaj napon koji si izmjerio , ako si ga mjerio između dvije žute nešto je mali, između žute i crvene bi toliki bio, a između žutih pretpostavljam duplo veći


Malo si krivo procitao, ja sam napisao daima sklop koji isključi dovod punjenja kad se akumulator napuni i kad opet napon padne ovi nastavlja punit...

nesječam se ali znam da sam mjerio između svih ....
Ovih dana cu ponovit mjerenje...
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Da....
Kad rješimo šeme onda se pije...:partyman:



Želim ih koristit iz razloga što mi je treča nepotrebna(ako sklopim ovaj regler s dva ulaza i dva izlaza)







Malo si krivo procitao, ja sam napisao daima sklop koji isključi dovod punjenja kad se akumulator napuni i kad opet napon padne ovi nastavlja punit...

nesječam se ali znam da sam mjerio između svih ....
Ovih dana cu ponovit mjerenje...

neisključuje se punjenje nego napon se izjednači i nema struje punjenja

između crvene i žute bi trebao bit taj napon a između žutih duplo
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
I regler (crni) na ovim gore slikama je isto to :mrgreen:
Evo stejšen kad ti je google mrski

regler_moto.jpg

Jel vi svi skupa mene zajebajete ili šta ....
šta ce mi za alternator .....:shock:
 

Najnoviji postovi

Na vrh