• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

El. shema reglera za TV

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Jel vi svi skupa mene zajebajete ili šta ....
šta ce mi za alternator .....:shock:

ja ne:rolleyess:
ozbiljno dobre ti šeme dajem, sam treba ih nači pravu,kad netreba same ispadaju
i ozbiljno provjeri napon na Žicama , izgleda da imaš proboj u namotu a onda ti sve uzalud
i jedan savjet, odi nađi si alternator od auta (cca 50kn) ugradi ga i više nikad ovakvih problema
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
pleyka objasni zašto planiraš samo gradnju, a ne kupiti originalni regler koji košta od 250 pa do 600 kuna ovisno od kojega proizvođača kupuješ i gdje kupuješ.
Jer si digao pola foruma bez veze i sa svima se svađaš što ti vele, ako ne bude objašnjenja, brišem sve postave od tvojega postava tražim el. shemu regulatora....

koliko vidim mislim da si najpametniji, a da ostali ništa ne znaju i opet budeš rekao da se svađam sa tobom.....
doslovno si počeo sve teme vezano za Tv spamati ili radiš iz ljudi budale….

P.S.

u roku od 24 sata da je objašnjenje napisano da vidimo svi,
ili ide sve u pokoj vječni...!!!
 
Posljednje uređivanje:

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
....

pleyka objasni zašto planiraš samo gradnju, a ne kupiti originalni regler koji košta od 250 pa do 600 kuna ovisno od kojega proizvođača kupuješ i gdje kupuješ.
Jer si digao pola foruma bez veze i sa svima se svađaš što ti vele, ako ne bude objašnjenja, brišem sve postave od tvojega postava tražim el. shemu regulatora....

koliko vidim mislim da si najpametniji, a da ostali ništa ne znaju i opet budeš rekao da se svađam sa tobom.....
doslovno si počeo sve teme vezano za Tv spamati ili radiš iz ljudi budale….

potpisujem, već je dosadilo pratit ovu temu iz dana u dan
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
evo i razuma u ovu temu :supz:
a bas smo se bili fino zaigrali :gitarist:
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Ma momku je dosadno, pa Vas zajebava......pustite ga neka zapali traktor kad neće da sluša!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
pleyka objasni zašto planiraš samo gradnju, a ne kupiti originalni regler koji košta od 250 pa do 600 kuna ovisno od kojega proizvođača kupuješ i gdje kupuješ.
Jer si digao pola foruma bez veze i sa svima se svađaš što ti vele, ako ne bude objašnjenja, brišem sve postave od tvojega postava tražim el. shemu regulatora....

koliko vidim mislim da si najpametniji, a da ostali ništa ne znaju i opet budeš rekao da se svađam sa tobom.....
doslovno si počeo sve teme vezano za Tv spamati ili radiš iz ljudi budale….

P.S.

u roku od 24 sata da je objašnjenje napisano da vidimo svi,
ili ide sve u pokoj vječni...!!!



OK kažeš da radim iz ljudi budale, samo neznam ko mene vriđa , ali ok ...
Sve što sam ja napisao je istina,

A sto se tice reglera odlucio sam se na samogradnju tj moj stari se odlucio na samogradnju zbog toga što se standardni regler spaja i na bravu i na taster itd, a on želi kad upali traktor na tipku da odma puni bez spajanja na bravu itd

To je razlog, sad ti sam procijeni dali je dobar ili ne , ja sam rekao istinu ,,,

Ali samo mi nije jasno ako tražim jedno zašto mi svi savjetuju drugo što je nepotrebno ... ali ok ...
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
OK kažeš da radim iz ljudi budale, samo neznam ko mene vriđa , ali ok ...
Sve što sam ja napisao je istina,

A sto se tice reglera odlucio sam se na samogradnju tj moj stari se odlucio na samogradnju zbog toga što se standardni regler spaja i na bravu i na taster itd, a on želi kad upali traktor na tipku da odma puni bez spajanja na bravu itd

To je razlog, sad ti sam procijeni dali je dobar ili ne , ja sam rekao istinu ,,,

Ali samo mi nije jasno ako tražim jedno zašto mi svi savjetuju drugo što je nepotrebno ... ali ok ...

:madmana::madmana::madmana:
koliko ja znam regler se i spaja direktno na aku, a sa bravom se spaja zbog ostalih trošila na traktoru
inače kad bi se alternator odspojio od akumulatora , mislimda bi vrlo brzo riknuo
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A sto se tice reglera odlucio sam se na samogradnju tj moj stari se odlucio na samogradnju zbog toga što se standardni regler spaja i na bravu i na taster itd, a on želi kad upali traktor na tipku da odma puni bez spajanja na bravu itd
Regler ne treba spajati niti preko brave , niti treba signalnu lampicu .
TREBA SAMO TRI ŽICE IZ ALT. i + POL AKUMULATORA
Sve drugo su đinđe minđe ovih koji od govna rade pitu .
Imam prijedlog .... ti i stari meni 30 kila ribe , ja tebi sredim punjenje ?
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Regler ne treba spajati niti preko brave , niti treba signalnu lampicu .
TREBA SAMO TRI ŽICE IZ ALT. i + POL AKUMULATORA
Sve drugo su đinđe minđe ovih koji od govna rade pitu .
Imam prijedlog .... ti i stari meni 30 kila ribe , ja tebi sredim punjenje ?

Nisam ja toliko blizu mora,a i nismo znali da regler funkcionira bez brave i ostalih đinđa, ali koliko znan kad okreneš ključ punjenej počima a kako to rjesit bez ključa ... ?
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Nisam ja toliko blizu mora,a i nismo znali da regler funkcionira bez brave i ostalih đinđa, ali koliko znan kad okreneš ključ punjenej počima a kako to rjesit bez ključa ... ?

jebate više ključ
več sam desetak puta reka da se punjenje ne isključuje, ili radi ili ne
ak ga isključiš dok motor radi :mrgreen:šlus
ključ služi za druge stvari i to ti je na TV dodatna oprema:supz:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nisam ja toliko blizu mora,a i nismo znali da regler funkcionira bez brave i ostalih đinđa, ali koliko znan kad okreneš ključ punjenej počima a kako to rjesit bez ključa ... ?
Punjenje počima kad se radilica vrti :mrgreen: od ključa samo boli glava .

Ja sam 200 km od mora pa ima ribe ..ne znam gdje ti to živiš
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Punjenje počima kad se radilica vrti :mrgreen: od ključa samo boli glava .

Ja sam 200 km od mora pa ima ribe ..ne znam gdje ti to živiš

Neznam ja kako vi to tumačite ali ja san te svatija da ja ulovin ribe pa ti da n ,a ne kupin... ok onda cu kupit standard regler za tomu tj origi za tomu
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
pa sto odmah ne kazes da neces kontakt-bravu......
na originalnom regleru na spoj na kojem je simbol prekidac spoji direktno s akumulatora, kad motor miruje nece ni puniti kad ga kresnes onda ce punit......za eventualne posljedice ne odgovaram

a reci mi vozi li tvoj stari auto?
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Neznam ja kako vi to tumačite ali ja san te svatija da ja ulovin ribe pa ti da n ,a ne kupin... ok onda cu kupit standard regler za tomu tj origi za tomu

izmjeri još jednom napon na žutim i crvenoj žici
ak ti je dinamo u šussu uzalud bacaš pare
ugradi alternator od auta i piči
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Potdrav svima!

Aaaaaa....pa ti hoćeš punjenje na dugme(po potrebi)?
Pa to ti je najjednostavnije, najobičniji stabilizator napona sa tranzistorom , pa ti uključuj kad god ti treba. Imaš toga na net na tone...

pozzz joe!:weedman:
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
images


rješenje za sve tvoje probleme
pa ga pali i gasi koliko ti srce želi
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
pa sto odmah ne kazes da neces kontakt-bravu......
na originalnom regleru na spoj na kojem je simbol prekidac spoji direktno s akumulatora, kad motor miruje nece ni puniti kad ga kresnes onda ce punit......za eventualne posljedice ne odgovaram

a reci mi vozi li tvoj stari auto?


Pa zato i tražim ovaj regler s dva ulaza ... alo ok ako može preko originalnog

vozi , zašto?

Potdrav svima!

Aaaaaa....pa ti hoćeš punjenje na dugme(po potrebi)?
Pa to ti je najjednostavnije, najobičniji stabilizator napona sa tranzistorom , pa ti uključuj kad god ti treba. Imaš toga na net na tone...

pozzz joe!:weedman:


e daa to sam i tražio, samo na taj stabilizator treba staviti još nešto što ce mi ograniciti struju na 6 A nikako više....:drinkers:
 
Posljednje uređivanje:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Pa zato i tražim ovaj regler s dva ulaza ... alo ok ako može preko originalnog

vozi , zašto?
jeli na autu napravio isti princip? da eliminise i kljuc i kontakt i pobudu........da ima samo taster da pali i vozi
Tomislav523 kaže:
....e daa to sam i tražio, samo na taj stabilizator treba staviti još nešto što ce mi ograniciti struju na 6 A nikako više....:drinkers:
kad si tako pametan sa striktnim zahtjevima struje i napona skontaj sam i napravi regulator prema tim istim zahtjevima

@puknuti on hoce punjenje sa dvije zice, ti mu nudis rjesenje s tri, tvoje rjesenje ne ispunjava njegove zelje i zahtjeve
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Pa zato i tražim ovaj regler s dva ulaza ... alo ok ako može preko originalnog

vozi , zašto?




e daa to sam i tražio, samo na taj stabilizator treba staviti još nešto što ce mi ograniciti struju na 6 A nikako više....:drinkers:
:prayer::prayer::prayer:
a zašto stabilizator i zašto 6A

ajd stabilizator ,pretpostavljam da ćeš na tomu ugradit HiFi pojačalo za zvučnim kutijama ili čak kučno kino:madmana:
ali zašto 6A???
ako hočeš stabilizator sa 6A potreban ti je i kondenzator od nekih cca 12000uF,to nemaju ni novi đondiri

a uostalom jel uopče znaš šta je stabilizator napona???
ili si ga malo pobrkao sa regulatorom napona? to su dva različita pojma

dalje stabilizator napona (u ovom slučaju 14V) i ograničenje struje punjenja na 6A, a da ujedno daje struju za ostala trošila , mislim da se opet zakompliciralo
dalje mislim da stabilizirani napon i nije najbolji za filanje akumulatora, oni više vole valove:supz:

dalje kad se pravi regulator/stabilizator on se proračunava da bar 50% jači bude od izvora, u slučaju preopterečenja da se ne uništi
u ovom slučaju mislim da je tomin dinamo cca 180W što bi bilo cca 15A, znači tebi bi regulator trebao od bar 20A ili još bolje 25A
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
@puknuti on hoce punjenje sa dvije zice, ti mu nudis rjesenje s tri, tvoje rjesenje ne ispunjava njegove zelje i zahtjeve
Nek iskoristi samo jednu granu :lol:
druga mu stoji spremnaq za trnutak kad mu pamet naraste:mrgreen:
Prije svega (netko je već spomnenuo ) prvo treba ispitati ovo kaj ima ispod zamašnjaka ..a onda nabavljati regler .
 

Najnoviji postovi

Na vrh