• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Električni pastiri

seads

Novi član
Tu od
18 Svi 2023
Poruka
5
Ja imam dobru šemu testiranu koju sam x puta napravio za bobinu sa dva NE555 kola . Samo sad nema više bobina pa sam mislio da ubacim VN trafo od tv-a. Nadam se da će ova elektronika moći za taj trafo od TV-a
 

Prilozi

  • Pastir.jpg
    Pastir.jpg
    17.9 KB · Pregleda: 17
Posljednje uređivanje:

seads

Novi član
Tu od
18 Svi 2023
Poruka
5
Ma generalno ima ali su skupe po autootpadima pa sam mislio da ovo probam
 

seads

Novi član
Tu od
18 Svi 2023
Poruka
5
Vidi pošto bobina ima jak povrat na elektroniku i brzo pregore NE kola onda je neon bulb i kondenzator 6kw da pokupi povrat sa bobine
 

seads

Novi član
Tu od
18 Svi 2023
Poruka
5
Ovu pločicu sam sam napravio , čisto da vidite koga to interesuje. Izbacio sam trimere i ubacio fiksne otpore s tim da sam jačinu stavio na maksimalno a brzinu ispod 1s odprilike
 

Prilozi

  • 1684411667597.jpg
    1684411667597.jpg
    37.5 KB · Pregleda: 16
  • 1684411894542.jpg
    1684411894542.jpg
    35.9 KB · Pregleda: 16

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ljepo ..ja sam radio na onoj s rupama..pa lemio brike..baš sam se izjebo..na kraju je projekt zavrsio kod kolege koji je 'pastirio" cviječe u dvorištu da ga ne zapišava pas.

Moj je bil.s jednim 555
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,936
Ljepo ..ja sam radio na onoj s rupama..pa lemio brike..baš sam se izjebo..na kraju je projekt zavrsio kod kolege koji je 'pastirio" cviječe u dvorištu da ga ne zapišava pas.

Moj je bil.s jednim 555
U jebemti. Vidiš dobra ideja.

Neće mi ni psi ni djeca onda uništiti cvijeće 🤣..

Jedino se možda žena i djeca budu bunili..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Ovi pastiri sa auto bobinom su vrlo loši, previsok izlazni napon, prevelik izlazni otpor a prmala izlazna struja. Dok trava negdje dodirne žicu dolazi do pada napona i snage. Zato ovo nije baš najsretnije rješenje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh