• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Električni pastiri

kookoo

Novi član
Tu od
14 Velj 2013
Poruka
22
Ak je muško kastriraj ga.

Cura je, sterilizirana. al evo očito joj treba veći teritorij pa si je uz naše dvorište pripojila i dva-tri susjedna pa više manje tu obitava kad ode. To je kolko tolko i dobro, jer nije da besciljno luta nego joj je samo kod susjeda zanimljivije, a onda se kroz par sati vrati nazad. Možda s vremenom stane, ko zna. Možda joj nakon tipa godine dana dosadi landranje.

Strujna ogrlica mi je malo freaky. Ne znam zakaj mi je u glavi drugačiji pastir od npr strujne ogrlice. al grozna mi je pomisao da s prozora gledam đukelu i stišćem gumb da ju strese struja. nekak si mislim da bi s pastirom barem odmah povezala od kud dolazi udar i zašto. s ogrlicom ili nevidljivom ogradom brijem da bi se isfrikirala jer ne bi znala odkud i zakaj sad dolazi šok.
 

Blue_Fatal1ty

Aktivni član
Tu od
7 Sij 2022
Poruka
101
s ogrlicom ili nevidljivom ogradom brijem da bi se isfrikirala jer ne bi znala odkud i zakaj sad dolazi šok.
Vjeruj mi znaju oni točno šta griješe.
Ja svoju strujom ni ne tresem. Odlicno reagira na zvuk pa dalje nema potrebe. Točno zna šta će se desit i ne pokušava radit iste greške. Puno puta je dovoljno samo stavit ogrlicu i odmah se smiri. I dalje je zaigrana i radi sve, ali zna granice.
 

kookoo

Novi član
Tu od
14 Velj 2013
Poruka
22
ok, dobro za znat. bojim se da se takvim kažnjavanjem možda može razviti agresija kod psa, što ne bi htio da se dogodi jer je za sad top.

a kak ti to funkcionira? samo povremeno nosi ogrlicu? kaj ne bi to trebalo non stop bit na njoj? i također, kaj ak me nema doma. onda će skužit da ako sam doma i ide kraj ograde, onda krene ili zvuk ili šok, a ako nema nikog i ak se približi ogradi, onda nikom ništa, pa će šmugnut,
 

Blue_Fatal1ty

Aktivni član
Tu od
7 Sij 2022
Poruka
101
ok, dobro za znat. bojim se da se takvim kažnjavanjem možda može razviti agresija kod psa, što ne bi htio da se dogodi jer je za sad top.

a kak ti to funkcionira? samo povremeno nosi ogrlicu? kaj ne bi to trebalo non stop bit na njoj? i također, kaj ak me nema doma. onda će skužit da ako sam doma i ide kraj ograde, onda krene ili zvuk ili šok, a ako nema nikog i ak se približi ogradi, onda nikom ništa, pa će šmugnut,
Da. Moraš bit prisutan jer ti aktiviraš upozorenje. Ma nema, agresije ako se koristi umjereno.
 

sproject

Član
Tu od
25 Sij 2019
Poruka
47
Pozdrav ekipa,
postavio bi el. pastita u nasad borovnica...
Plan mi je da stavim žicu iznad svakog reda u nasadu na cca 1m visine (borovnice su sada visoke oko 30cm)

Kako da zakopam žicu između redova... kroz taj dio često prolazim traktorom pa sam mislio zakopati žicu... imate kakvog iskustva ? koju žicu ste kupili za zakopavanje...

Za sada ovako izgleda plan :)
1683020972348.png
 

sproject

Član
Tu od
25 Sij 2019
Poruka
47
A da ju provučeš kroz (plastičnu) cijev!
Mislio sam staviti bužir i u njega ovu istu žicu koja ce biti u pastiru, ali si mislim da ce mi vlaga ili voda uci u nju pa ce probijati tj. raditi kratki spoj tj. trošiti akumulator...
Mozda bolje staviti izoliranu žicu u cijev.

Zanimaju me vasa iskustva, ako je netko radio slicnu instalaciju?
 

sproject

Član
Tu od
25 Sij 2019
Poruka
47
Između uređaja i uzemljenja obični PF.
VN kabel treba na strani prema ogradi.
Kakav je to VN kabel ? meni ce biti veća udaljenost od uređaja do sam ograde pa bi taj neki izolirani kabel ukopao u zemlju da nije na površini (da ne smeta).
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
visokonaponski kabel spojis sa jedne i druge strane i ukopas ga zajedno sa bužirom pod zemlju i miran si... ja sam umjesto onog fleksi bužira koristio tanku alkaten cijev jer je izdrzljivija... a rupe sa strana možeš začepiti da ti ne ulazi voda ili zemlja....
 

sproject

Član
Tu od
25 Sij 2019
Poruka
47
Da li mozda znate da li po zakonu moram staviti neku tablu na žice da je visoki napon?
Imam OPG pa kad mi dođe kontrola da ne bi imali neke primjedbe da nije oznaceno ...
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,983
Ne kužim koja je fora tog pastira,ako zakopaš žicu pod zemlju?
Inače ja stavim obični vodič za struju od 1,5,ili 0,75 m2 i u alkaten cijev
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,983
Ok to kužim,nego ako nije parcela okružena pastirom,tu gdje on ulazi,gdje je pod zemljom,ulazit će i divljač,tako da ne kužim svrhu toga
A ne kužim i zašto svaki red mora imati pastira uz njega
 

seads

Novi član
Tu od
18 Svi 2023
Poruka
5
Pozdrav, interesuje me da li je ko radio pastir sa VN transformatorom od TV-a , ima li kakvo objašnjenje kako se to poveže ? Lp
 

Najnoviji postovi

Na vrh