• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Električni pastiri

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,826
To su neke pitome svinje i nastojao bi ih....onak kak piše jlukaci7!
Kod mene se cijele noći puca. Ali kolega (lovac) ima drugu taktiku. Prošeće okolo kukuruzišta na nekoliko mjesta se popiša i .....nema svinjarija!
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,749
To onda ovisi o svinjama ili o stanju bubrega pojedinih lovaca. 😂. Kolega lani sišao sa čeke, popišao se i nakon 15-20 minuta pokraj njega protutnja malo krdo svinja.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
@ bane1978
A umjesto žica staviti mrežu?

Naši lovci su sposobni da ulove samo fazane iz uzgoja.
A druga stvar kod nas zabranjeno je pucanje puškom blizu kuća.
Ima policije na sve strane.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,965
Ako misliš na mrežu pastira nisam se baš sretao sa njom i neznam kako su spojene žice.tj dali ima više odvojenih izvoda,ako da onda može,problem ti je na toj visini uzemljnje,ako svinja ne dodiruje tlo,slabo ili nikako drma,zato se nakršovitim i relativno suhim tlima preporučuje provlačenje i uzemljenja,kao dodatna žica
A ako si mislio na žičanu običnu mrežu mislim da bi ih mogla zadržati jer pretpostavljam da im je tu samo prolaz,a ne izvor hrane
Čuo sam da je netko pred nekoliko godina tu u okolici ogradio kukuruz sa mrežom ,da su mrežu pregazile i nisu izašle dok nisu uništile i zadnji kukuruz
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,749
Ne zaustavlja ih ništa osim tvrdog zida. Ako nije dosta visoko onda preskaču. Prije tri godine mi svinje probile čuvara i lovci kad su ih tjerali van krmača preskočila ogradu kao srna. Obična pletena mreža ili armatura mreža bez pastira ne pomaže. Onda je bez veze ulagati u kojekakve ograde kad če svejedno probiti. Staviti običnog pastira, možda sa više reda žice i to je to.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Šta mislite o toj mreži koja će biti postavljena tri metara od kamenog zida s pastirom corral N3500?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Pastir je ipak postavljen na zidu.
Tri žice pod naponom, jedna žica uzemljenje.
Žice su postavljene na 15, 25 (zemlja) , 35, 55 cm
Napon na kraju žice izmjereno11000V.
Napon između kamenja i pastira 3000-4000V.
Nakon 14 dana postavljanja bilo je divljih svinja ali nisu prešle ogradu.
 

kosacica

Novi član
Tu od
31 Pro 2020
Poruka
5
Pozdrav, zanima me ako spojim dvije ograde preko ovog prekidaca, kako izvesti da stavim i jedan red uzemljenja na svaku ogradu i spojim natrag na uzemljenje od uređaja?
 

Prilozi

  • 48104-voss-farming-schaltplan-zaunschalter-vs-30.jpg
    48104-voss-farming-schaltplan-zaunschalter-vs-30.jpg
    32.9 KB · Pregleda: 16

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Ukopaj plitko u zemlju pocinčanu žicu 1,5 - 2 mm i preko nje spoji uzemljenje sa obe ograde. A iz aparata uzemljenje spoji na žicu uzemljenja na bilo kojoj od ograda.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Spajaš baš ovako kako je na slici. Kad dode do kontakta + elektrode tj ograde s životinjama kroz životinju se zatvara udarci krug prema zemlji i time do - pola pastira ...zemlja ti sluzi kao vodič - pola.

da bi imao dobro ili bolje uzemljenje, mjesto ukopavanja žice za uzemljenje treba biti vlazno, bez pijeska, i duboko min 30cm. poželjno je preko 50cm dubina da se ukopa šipka željezna odnosno od legure koja nece hrdati. dubina je potrebna da bi se došlo u podrucje stalne vlažnosti za minus pol...

veća vlaga manji prijelazni ontaktni otpor izmedu metala i tla
 

kosacica

Novi član
Tu od
31 Pro 2020
Poruka
5
Hvala na odgovoru, i zanima me da li je bolji solarni akumulator od auto akumulatora za solarni panel?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,185
Solarni akumulatori podnose dubinska praznjenja tako da su za to bolji, auto akumulatori (kako si ih nazvao) daju "puno struje ali u kratkom vremenu"...
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Postavi žice pastira da se crvena i crna ni u kom slučaju ne mogu dodirivati.
 

Prilozi

  • 48104-voss-farming-schaltplan-zaunschalter-vs-30.jpg
    48104-voss-farming-schaltplan-zaunschalter-vs-30.jpg
    82.4 KB · Pregleda: 17

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Nemoj zaboraviti svakih 50-100m s - GND voda s ograde ponovo uzemljiti vodove. Time ces dobiti uniformno i jednako uzemljenje - voda. tj ako se i pojavi neki potencijal veći od 0V na njemu s visestrukim spajanje. na tlo vod ce se svesti ponovo na 0V.
u elektrotehnici postoji više tipova potencijala, neki su inducirani neki parazitni tj elektrostaticki- nabijanje tijela i vodova nabojem uslijed strujanja zraka, prasi e i mag polja zemlje.
 

kosacica

Novi član
Tu od
31 Pro 2020
Poruka
5
Hoce biti dovoljan panel od 50w i solarni akumulator od 80Ah, tj hocu li morati dopunjavati akumulator?
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,854
Lacme imamo u lonjskom polju,zadovoljni smo,ja imam AKO iz biopharma u dvorištu,2 godine već i neznam za njega(mijenjam akumulator kad se isprazni).
Žao mi što nisam uzeo 12/220v kombinaciju.
Imam samo 12v..
 

Najnoviji postovi

Na vrh