• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Električni pastiri

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Gdje ima za nabaviti kondenzatore za pastire?
Napon punjenja je 500V.
 

Prilozi

  • WP_20210203_002.jpg
    WP_20210203_002.jpg
    21 KB · Pregleda: 16
  • WP_20210204_001.jpg
    WP_20210204_001.jpg
    36.9 KB · Pregleda: 17

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,983
meni to liči kao na start kondenzator,a tih bi trebalo biti u firmi omega u Poreču,ili trutanić.A znaju ih držat i u trgovinama elektromaterijalom
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Nema veze od čega je i za kaj. Gledaj koliki mu je nazivni kapacitet i napon.
Ako nađeš s većim naponom, slobodno kupi, jer mu samo budeš povećal trajnost.
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
Da li je netko od vas uspio osigurati električni pastir u nekoj osiguravajućoj kući? Pri tome mislim na osiguranje samog uređaja, eventualno solarnog panela, baterije i invertera u slučaju krađe ili uništenja.

Mi smo imali jedan slučaj namjernog uništenja (čovjek došao i nečim teškim napravio rupetinu u panelu) solarnog panela te smo probali osigurati u Allianzu ali ako se dobro sjećam, odbili su nas iz razloga što smještaj same tehnike nije bio na parceli u našem vlasništvu.

Ako netko ima kakvih iskustava, molim info, može i na PP.

Hvala

LP
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Ja bi probao staviti tabelu "opasnost minirano" pa nek čovjek razmisli ako ima malo mozga. Ili možeš staviti negdje neku nevidljivu kameru pa ga uhvatiš na djelu.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Rješeno još u subutu....isprobano 2 dana i predano vlasniku.
 

Prilozi

  • Pastir novi.jpg
    Pastir novi.jpg
    33.1 KB · Pregleda: 10

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Ti MKP kondenzatori su za kompenzaciju jalove struje i znaju biti u metalhalogenim, natrijevim i neon rasvjetama.
imaju visoki dV/dT i pogodni su za pastir.
Na jednom pastiru koji je i sada u funkciji kod mene napravljena je serija od takvih kondenzatora i radi odlično.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Trebam nešto za zaštitu jagoda od srna i jelena, pa sam razmišljao o el. pastiru. Da linetko koristi pastir u te svrhe i kakva su iskustva? Ima li to neke jakosti koju treba zadovoljiti, koliko redi žice ili trake koje debljine, može li solarni sistem i gdje to sve najpovoljnije nabaviti?
Hvala unaprijed ako netko zna.
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
Dakle, čisto da podijelim svojih 5 centi sa narodom...

ostao u šoku nakon nekoliko ponuda za električnim pastirima u Hrvatskoj, i išao tražiti po netu. Sreća pa i ovo članstvo u EU znači nekad bar malo...
nabavio identičnu opremu i uređaje iz Češke za 10.000kn manje nego od Hrvatske (ponuda u Hr 23.000kn, u Češkoj 13.000kn), sa uključenom dostavom. Radi se o LACME opremi (kablovi, uređaji i sl.)
Evo, kroz dan dva bi trebalo doći do mene nadam se. Komunikacija mejlom bez problema, sve na engleskom.

Inače, u Slovačkoj i Poljskoj je bilo nešto malo skuplje al opet daleko jeftinije nego u Hr, pa tko traži nek pogleda malo u tim državama. Neznam jel mogu podijeliti link iz Češke, pa ako netko treba nek pošalje PM.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Zanima me gdje kupiti neki kvalitetni pastir. Ne znam ništa o tome pa ako može neki savjet. Mislio sam kupiti na području Karlovca. Ovaj slovenski Guliver GP 5,je oko 90 eura za 1 ha i Guliver gp 60 za 170 eura, 10 ha.
Imamo i ovaj za 950 kn neki češki do 38km žice. Električni pastir FENCEE POWER P40 - 4 J - 220V - IZNIMNO JAK !
I mene interesira taj ili takav od 4j, trebam 400m kabla stavit protiv malih životinja
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
ja sam uzeo Lacme Secur 500, češka firma od koje sam nabavio je www.kamir.cz sajt je na češkom al se uz malo google translate vrlo lako snađe. Komunikacija je bila emailom na engleskom i odgovaraju jako brzo.
Ako treba još kome pomoći, slobodno pitajte. Ukupno je roba težine oko 300kg, na jednoj paleti, platio sam prijevoz 230€ i opet je sve jeftinije nego ovdje.

LP
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Koliko vidim u Češkoj je ovaj Fencee power P40 100 eura(2 599 Kč) a kod nas 950kn.

 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,983
Zanima me gdje kupiti neki kvalitetni pastir. Ne znam ništa o tome pa ako može neki savjet. Mislio sam kupiti na području Karlovca. Ovaj slovenski Guliver GP 5,je oko 90 eura za 1 ha i Guliver gp 60 za 170 eura, 10 ha.
Imamo i ovaj za 950 kn neki češki do 38km žice. Električni pastir FENCEE POWER P40 - 4 J - 220V - IZNIMNO JAK !
Smiješno mi je kako slože oglas"Pogodan je za osjetljivije i manje osjetljive životinje poput konja, goveda, ovaca, koza, peradi i kao zaštita od divljači.",Ili je za osjetljive Životinje ili je za divljač,ovo od 4 đula može samo sanjati da će zaštititi od divljači,jedino ako ga divljač dođa samo pomirisati... :hahah:
 

Najnoviji postovi

Na vrh