• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Električni pastiri

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ništa nije spojeno na bodljikavu žicu, uzemljenje je spojeno sa podzemnim kablom za polugu od gromobrana i odvedeno do pocinkane cijevi koja je 1,5m u zemlji.
Bodljikava je samo ispred pa izgleda kao da je spojeno.:icon_winkle:
21651153.jpg
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Strelovod (gromobran) od pastira se dovode kablovi na njega gore VN na ogradu ispod uzemljenje na pocinkanu palicu ili cijev u zemlji.To je za stalne ograde.:icon_keel:

8 bodljikave sa vanjske strane 3 elektro sa unutarnje, za ovce po noći zbog lutalica pasa.:(shake):
21651196.jpg
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Sviđa mi se, gusti stupovi...dobro za divlje svinje...koja je visina gornje žice?
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Evo izolator za vrata prolaz sa prenosom VN na drugu stranu.
21699688.jpg

21699691.jpg
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Nebi ti bilo loše da bodljikavu žicu spojiš sa uzemljenjem radi udara groma
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,147
pozdrav svima na forumu
molio bih vas ako netko zna gdje bi se povoljno mogli nabaviti izolatori za el. pastir
postavio bi ih na rebraste šipke(betonsko željezo) 10 mm
hvala
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Kod nas u Slavoniji imaš u svima poljoprivrednim trgovinama gdje se prodaje hrana i poljoprivredni alati.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,147
Kod nas u Slavoniji imaš u svima poljoprivrednim trgovinama gdje se prodaje hrana i poljoprivredni alati.

ima i kod nas,ali je skupo,dodje me po komadu 3,80kn,a kontaktirao sam čovjeka koji ih proizvodi,i cijena je 1 kn pa na dvjesto kom izračunajte razliku
samo što ih proizvodjač trenutno nema tek za mjesec dana a meni trebaju prije
pa ako neko zna za 1 kn negdje, nek mi javi
hvala:(handshake):
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,147
da,ovi bi bili dobri,ali su i skupi,
mike,vidio sam taj oglas ali mi ne odgovaraju jer mi trebaju za željezne šipke
imaju na stranici "pastirji.si" veliku ponudu,ali najeftiniji mi dođe 1,80kn + pošta i to mi je opet duplo skuplje
:(shake):
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Za tih 160 kn razlike nije tako strašno ako ti to treba hitno, ja bi kupio odmah.
 

Trnava

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
107
Za tih 160 kn razlike nije tako strašno ako ti to treba hitno, ja bi kupio odmah.

Preporučujem ti da ih onda sam napraviš od alkatana 1/2". Metar alkatana je 3,5 kn a od jednog metra napraviš minimalno 10 komada ili više ako ti ne trebaju tako dugački, što te na kraju košta 0,35 kn po komadu ili jeftinije ako su kraći. :(hi):

da,ovi bi bili dobri,ali su i skupi,
mike,vidio sam taj oglas ali mi ne odgovaraju jer mi trebaju za željezne šipke
imaju na stranici "pastirji.si" veliku ponudu,ali najeftiniji mi dođe 1,80kn + pošta i to mi je opet duplo skuplje
:(shake):

Preporučujem ti da ih napraviš sam od alakatana 1/2" čija je cijena 3,5 kn/m, a od jednog metra napraviš minimalno 10 komada ili više ako su kraći, što je cijena od 0,35 kn/kom ili manje ako su kraći. :(hi):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,147
kako provjeriti napunjenost baterije.tj. do koliko volti će pastir raditi
radi se naime o pastiru 12 v imam namjeru staviti akumulator od auta 45 ah,ide 1km žice
koliko cca vremena izdrži bez punjenja i pri kojoj voltaži ga treba ponovo napunit
hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
1, 8 V po ćeliji. Dakle 10, 8V minimalno.
Bolje iznad 11, 5V.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Za 1km žice ti je dovoljan pastir 0,5-1J . S takvom baterijom bi trebao izdržati najmanje 10 dana.
 

Trnava

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
107
Za 1km žice ti je dovoljan pastir 0,5-1J . S takvom baterijom bi trebao izdržati najmanje 10 dana.

Društvo evo ja sam se napokon riješio tih briga. Imao sam u planu uzeti solarni panel, jer u šljiviku nemam struju i napokon sam se teška srca odvojio od 750 kn koliko je koštao panel 80 W i regulator punjenja 10 A. Imam stari akumulator 100 Ah od traktora i za sad radi savršeno!
 

Najnoviji postovi

Na vrh