• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Elektro-pneumatski ventil

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Zanima me gdje bi mogao nabaviti (čitaj kupiti :) ) elektro pneumatski ventil koji bi ugradio na traktor tako da dok traktor radi i stisnem gumb koči takozvana ručna kočnica prikolice. Znači koristio bi se samo za vrijeme rada (recimo dok se nešto tovari na nagibu). Koči i onaj nožni, no to e tako šlampavo napravleno da ga unatoč razno raznim prepravkama koje od pedale kočnice povlače zračni ventil i traktorsku kočnicu nikako ne mogu uskladit da drži stalno dok se potegne ručna- makar sam malo poboljšao stanje. Radi se o 549 koji ima totalno neprecizno doziranje sile kočenja prikolice za razliku od starog 558 koji ima to napravljeno kao ... mercedes :icon_kidra:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Prepostavljam da se radi o jednokružnom sustavu .

A zašto ne mehanički ..odnosno kuglasti ventil ?
Zapravo nije jednostavno jer bi morao koristiti dva komada . jedan da zatvori put zraku prema prikolici a drugi kojim bi rasterettio crijevo .

festo ti je mercedes po cijeni i kvaliteti u pneumatici .

Oni sigurno imjaju i ručno upravljani razvodnik tj. ventil koji to odradi jednom ručkom .


Moram upozoriti da je nedostatk taj ako negdje pušta na prikolici ostaješ bez kočnica kad isti iscuri .
Bez obzira kaj traktor radi ..i kopresor
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
mislim da bi to mogao izvesti sa takvim ventilom sto sam ja imao na kamio nu Tamu sto je ukljucivao kiper pumpu..kamion je undjelovima a ventil jos imam.znaci stisnuo si salter a on je preko elektroventila pustio zrak u jedan mali celindar koji je povukao jednu rucicu i uzubio uljnu pump7i drzao je ukljucenu dok god bi bio salter ukljucen..ako na takvo sta mislis?
 

Najnoviji postovi

Na vrh