• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Elektroinstalacije IMT 539

H

hamo

Guest
Zanima me da li neko ima šemu elektrointalacija za IMT 539, i ako može da je stavi na forum.
Unaprijed Hvala
Pozdrav
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Zanima me da li neko ima šemu elektrointalacija za IMT 539, i ako može da je stavi na forum.
Unaprijed Hvala
Pozdrav

ja sam danas rijesio svoju...inace ove sta imaju na interentu su katastrofa razlucivosti.
Jel te zanima nesto konkretno, neki dio ili sve?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Zanima me da li neko ima šemu elektrointalacija za IMT 539, i ako može da je stavi na forum.
Unaprijed Hvala
Pozdrav

Nije bas jasna ,al moze pomoci.

snap20130206at202529.png

snap20130206at202557.png

snap20130206at202615.png

snap20130206at202633.png
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
za mene je ovo katastrofa...

sematski prikazi su takvi. mora se imati znanja da bi se slozila. elektricar sam pa mi nije problem da je uradim iznova jer ipak su to najprostije instalacije.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
nisu takvi semstski zapisi, nego je ovo lose iscrtano pa lose kopirano.
Instalacija traktora nije teska, jednostavna je sa jednim multimetrom odgonetne se 90% lako, al ovo ne pomeze nicemu.

Najbitnije stvari su da treba spojit svijetla L i D na odvojene osigurace s istim dovodom sa brave,
to je prvi red osiguraca i tu nek dovodna zica bude sto deblja ako se radi iznova.
Sljedeca stvar je razvojit predju poziciju (koja se gasi kad se upale prednja svjetla) od zadnje i na nju spojit osvjetljenje satova, aonda ostalo natrag kao i naprijed.
Na 15/54 spoju se sirene, brisac, stop,..i to je to
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
evo prijatelju jedne sheme koju sam koristio za IMT 539 i Zetor 2511, bitno je da poznaješ boje i nađeš brojeve na kontakt bravi, sve ostalo je u rukama


 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
ma sve sam ja to napravio i sve super radi ali neznam kako spoiti 4 migavca i dali se može na ovakav rele spoiti
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
560 več ima spojena 4 žmigavca eh da stari tip ne ma ako je elektronski automat (relej) onda treba samo prekidač ako je mehanički onda treba elektronski i prekidač .
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
560 je stari tip i radio sam novu instalaciu po ovoj šemi automat je metalni sa 3 pola vjerovatno da je mehanički prekidač imam od nekog auta sa pun klinac polova

snap20130206at202529.png
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Električna instalacija na traktorima

žica pod vijak , zašto ne ..samo je malo skupo za moj ukus
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Re: Električna instalacija na traktorima

Da preskupo ali se onda nadam da sam vise miran oko toga, s ovim kutijama obicnim uvijek problema, samo jos mi nije jasno kako se spaja takva kutija?
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Re: Električna instalacija na traktorima

Taj sto sam linkovao ne može na traktor, jer koliko vidim ima jedan dotok s plus kleme i onda prema potrošačima. a trebao bi imati svaki zasebno.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: Električna instalacija na traktorima

Umjesto osigurača stavi 7 licni na vijke na koje dolazi i odlaze žice u osiguračkoj kutiji nije estetski ali na jednom Štajeru sam tak napravil pred 30- setak godina i još funkcionira .
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Re: Električna instalacija na traktorima

Ma sad imam tako, ali želio bih bas kutije. A nigdje se ne može naći dobre kutije a da imaju spoj na vijke.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Električna instalacija na traktorima

Taj sto sam linkovao ne može na traktor, jer koliko vidim ima jedan dotok s plus kleme i onda prema potrošačima. a trebao bi imati svaki zasebno.
hm, tako izgleda , a čemu sluše onih 6+6 priključaka na strani suprotno od onoga kaj ti sumnjaš da je zajednički izod ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh