• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Elektronika na traktorima Massey,Fendt..

M

MOMOSARIC2

Guest
Ma da odreži malo te "gume" okolo , zalemi žicu , stavi malo kvalitetnog silikona i ćeraj dalje.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Bojim se skidat tu gumu sto je kao nekakva zastita da se nebi sta zmrdalo a pogotovo prije nego nabavim novi taj el. ventil kad vec nije jako skup. Mozda bi se dalo zalemiti, bumo vidli hoce li jos radit probleme
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,110
3000 sati?
Daj nemoj zezat?

Jel nisi svjestan da to nikako nije moguce?
 
L

ler

Guest
žare dečki budimo razumni da traktori iz francuske dolaze kod nas najmanje sa 10000 sati iz njemačke sa malo manje postali smo evropsko smetlište osobno poznajem neke koji se bogate uvozom iz francuske zato nam se i dešavaju tako veliki kvarovi nemojmo sada zašutiti o ovom mom odgovoru
 

ELCOTEAM

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
69
traktori iz france su ubedljivo najgori,to su totalni krševi.Ako neko krene za Francusku u pola zime i vidi traktor u pola njive da stoji zavejan u snegu,to je kod njih normalna pojava jer oni neznaju šta je garaža,ostave traktor u pola njive i tako stoji do proleća,gori su od cigana nek izvine romska populacija.
Ja u mojoj praksi nisam video da neko može da uništi traktor kao francuzi,strašno.
 
M

MOMOSARIC2

Guest
Kako onda rangirate traktore koji su došli iz Holandije (kao moj)?
 

ELCOTEAM

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
69
Kako onda rangirate traktore koji su došli iz Holandije (kao moj)?

Sigurno su bolji od francuza mada treba sagledati komplet mašinu,imao sam prilike da vidim i traktore iz njemačke u dosta lošem stanju ali iz francuske nisam još sreo da je neki u extra stanju.A što se tiče holandije verovatno bi mogli da ih rangiramo u sam vrh što se tiče očuvanosti i održavanja.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Nezelim se hvaliti ali ako te kad put nanese dodji do mene vidjeti stroj iz francuske. Sumnjam da bi ga bilo ko tako cuvao ni u Njemackoj niti kod nas. Svaka mu cast u cijim je rukama bio, mislim da je taj znao cijenit i cuvat stroj. Prosli tjedan sam usput stao pogledati jedan strojcek kad tamo 3 Masseya, 2 Johana i 1 Fendonja, svi 15-20 godina. Ostao sam zaprepasten vidjenim...:shock: Stanje UZAS. Neznas koji gori od kojeg. Nejde mi u glavu kako takvo sta ima kupca. A cijene vrhunske sto bi rekli popularne, znaci nabrijane do bola. Osobno nebi dao pol novaca od navedene cijene. A da je istina da niti jedan traktor iz uvoza nedolazi ispod 10000 radnih sati ISTINA JE. Ko god kaze drukcije laze, u biti laze sam sebe. Koje su to lovacke price neznam vozio je vodu ili radnike u polje... Ma daj molim te, vani ljudi rade mnogo vise vec kod nas a ako ja godisnje napravim s njim300-400 sati onaj u F je napravio puno vise, znaci najmanje 500-600 (i do 1000) sati godisnje puta 20 godina i on me gleda u oci i garantira mi da taj traktor nije napravio vise od 4800:mad::finga:

Samo sam u podravini na jednom mjestu vidio par traktora iz uvoza koji su stvarno u izvrsnom stanju mada opet radni sati nisu ti koji su predstavljeni ali kazem nagledo sam svega i svasta i veliku vecinu ponude nebi uzeo niposto.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,110
Satima na traktoru netreba vjerovat,jer svi znamo kako ih je lako vratiti.

Opcenito stanje traktora je bitno,pa i da pise 15.000 ako je uscuvan,i zakljucis da je ispravan super.Nebitno koliko pise sati.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Sad ima 6350, kupio ga proljetos sa nesto manje, mislim da ima najmanje 8-9 mozda 10000. Ko bi ga znao:roll:
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
ja sam moj 3080 kupio 2003 i imao je 5000 a sada evo 7000 !
 

ELCOTEAM

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
69
Dobar Francuz nema šta,bar tako izgleda na ovoj slici.Te serije 3600 su stvarno neprikosnovene možda i najbolje koje je Massey ikad uradio_Ovi novi su 50% turski pa im je i takav kvalitet.Na serijama 3600 su motori perfektni i nemaju turbinu koja često zeza na ovim manjim serijama,menjači malo prave problema sa viljuškama,sve u svemu najbolja serija(po meni).
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Dobar Francuz nema šta,bar tako izgleda na ovoj slici.Te serije 3600 su stvarno neprikosnovene možda i najbolje koje je Massey ikad uradio_Ovi novi su 50% turski pa im je i takav kvalitet.Na serijama 3600 su motori perfektni i nemaju turbinu koja često zeza na ovim manjim serijama,menjači malo prave problema sa viljuškama,sve u svemu najbolja serija(po meni).
Mislim da si nešto pobrkao,MF 3635 pa i drugi iz te serije imaju turbinu.
Pošto samo ovako mogu da pišem možda neko i pročita.

Kod mene su napred 440/65 -28 a nazad 520/70 r-38.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh