• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Elektronika na traktorima Massey,Fendt..

ELCOTEAM

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
69
Nov je 350 eura,repariranje je 150 eura pod uslovom da nije fizički oštećen(iskrivljen,slomljen).
 

skrle44

Novi član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
1
Pozdrav

Ovako imam traktor case cs 120 , 2001 godina
Problem mi je što mi reverser neće nekada ubaciti da mi traktor krene , kad ubacim počne pištati i prikazuje mi grešku broj 76 . Nekada mi je sve normalno radim cijeli dan a da mi se to opće ne pojavi a ima dana kada mi se to desi po 10 puta na dan .
 

Gjorgi

Novi član
Tu od
25 Lis 2020
Poruka
1
Imam traktor new holland tm 165
Traktor ima problema sa komjuterom koji ne radi dobro sa brzinama.Nekad radi a ponekad i ne
Kompjuter gde mogu da kupim i koliko bi kostao i dali se popravlja to?
Pozdrav iz Makedonije
 

Prilozi

  • 20201023_105613.jpg
    20201023_105613.jpg
    31.5 KB · Pregleda: 17

Agrotron

Novi član
Tu od
6 Kol 2021
Poruka
1
Elektronika na traktorima je čest problem kod današnjih traktora pogotovo ovih iz uvoza koji su stari 15-20 godina.Ja se bavim servisiranjem elektronike nekoliko godina i dobro su mi poznati kvarovi koji se dešavaju pa sam zato odlučio da otvorimo temu o tome pa svi kojima bude trebala pomoć,saveti i bilo kakve informacije o traktorima neka se uključe u diskusiju.Postao sam u nekoliko tema na forumu ali zbog malo slobodnog vremena nemogu sve da ih pratim pa sam otvorio ovu temu.Nekad se dešava da sitnica zaustavi ceo traktor a kvar može da otkloni i nestručno lice,zato pitajte a ja ću gledati da vam pomognem.Bitno mi je da uvek prikažete godište,seriju ili model i odakle je uvežen traktor.Iako servisiram elektroniku jako dobro poznajem i mehaniku tako da možemo i o tome da diskutujemo.
Eto, toliko za sad.Pozdrav,Siniša-ELCOTEAM.
Pozdrav,
Zanima me dali ste se možda susretali sa deutz fahr (agrotron 106 mk3, 2002 godiste, uvezen iz francuske) naime pojavio se kod 90 i traktor se normalno upali ali se nemoze pokrenuti ni naprijed ni nazad. U knjizi pise da je problem prekid linije ili kratak spoj no žice izgledaju uredu osim sto se na ploči s osiguračima vide oksidacije. Ta ploča košta 1000€ pa ako znate nekoga ko ima iskustva s tim pločama da moze utvrditi dali je ona ispravna ili ne. Jer ako se ploča kupi a nije ona u pitanju onda je sve uzalud.
Unaprijed hvala.
 

Dejde

Novi član
Tu od
18 Sij 2022
Poruka
2
Pozdrav
Molim za info
Imam mf3115 i imam problem sa hidrulikom potacna sa kom
Kad dizem hidruliku na taster zna da iskljuci stuju u ehr i ne funcionira nista
Nekoliko puta ugasim i upalim traktor proradi za kratko i opet iskljuci
Elcoteam molim za neku informaciju
 

Bataž

Novi član
Tu od
16 Pro 2022
Poruka
3
Pozdrav svima na forumu, ja sam nov.
Imam problema sa prednjom vučom na MF 6160 98 god. ne uključuje se, lampica mi sija kad uključim prekidač, skidao sam el. ventil sa špulnom ga priključivao na 12 V i radi.
Šta bih još mogao sam da pogledam, i kako bih mogao probati dali mi vuča radi ili ne, a da nisam u nekom oranju?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,729
Jedan zadnji kotač digni u zrak na klocne, da ga može pogon vrtjeti. Digni prednji kraj na dizalicu, uključi pogon i vidi da li radi.
Budi oprezan.
 

Bataž

Novi član
Tu od
16 Pro 2022
Poruka
3
Probaću to, ali mislim da komp. Uključuje ili isključuje vuču tek kada traktor krene, zato što mu senzor brzine daje tu informaciju, neznam dali je to baš sigurno tačno.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Pozdrav svima na forumu, ja sam nov.
Imam problema sa prednjom vučom na MF 6160 98 god. ne uključuje se, lampica mi sija kad uključim prekidač, skidao sam el. ventil sa špulnom ga priključivao na 12 V i radi.
Šta bih još mogao sam da pogledam, i kako bih mogao probati dali mi vuča radi ili ne, a da nisam u nekom oranju?
Najjadnostavnije. Vj.imaš naprijed, utege ili bar nosač s kojim se upreš u deblje stablo ili neki zid.Uljučiš prednju vuču,i u najmanju pužnu brzinu..i vidjet češ da li se okreču i prednji kotači.
 

Bataž

Novi član
Tu od
16 Pro 2022
Poruka
3
Najjadnostavnije. Vj.imaš naprijed, utege ili bar nosač s kojim se upreš u deblje stablo ili neki zid.Uljučiš prednju vuču,i u najmanju pužnu brzinu..i vidjet češ da li se okreču i prednji kotači.
To je ok, lakše mi je da tako probam.
Imam još jedno pitanje, voleo bih da čujem mišljenje i Siniše Elcoteam.
Merio sam napon na konektoru od el. ventila kada je konektor raskačen kada isključim prednju vuču napon na konektori je 12 V, a kada je uključim napon ne padne na 0,neko bude nekih 7,5 V, dali je to uredu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh