• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Elektronika u traktorima

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,407
Ja isto imam neku aplikaciju na mobu i mislim da dosta točno pokazuje! Ako imaš navigaciju na mobu možeš i nju koristiti!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
I kod mene aplikacija na mobitelu radi dobro..
Složio sam točnost od 0-30km/h,to je najmanje bilo i nije mi problem,večinnom mi treba za brzine 5-10km/h...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
imate svi puno dobrih rjesenja...
meni ne treba neka preciznost,tek ono da okvirno znam koliko se brzo ide.
zasad budem isprobal s aplikacijama,a najvise me privlaci neki digitalni ili analogni gps brzinomjer,to negdje ugraditi da lijepo izgleda,i stvar rijesena!
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,836
kaj nebi bilo dobro neki jeftinjara tablet uzet,ima ih po 300kn,imas 7" ekran,a ja mislim da ih nema bez gps-a,a zlu netrebalo mozes oodmah i nekaj zapisat ako ti treba,i nemoras imat papir i olovku...itd..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ma to sve mogu i na mobitelu,tablet mi je nezgodan za nosit u traktor. Inace,u traktoru uvijek imam papira i penkala,a ima i prašine za pisat po njoj! :)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,414
Kupio sam nove felge i sad na njima nemam rupe za tegove kao na starima kroz koje sam stavio sarafe. Sluzili su za ocitavanje brzine sa ovim senzorom. E sad mi se neda bas busit felga pa me zanima da li bi mogao poljepit magnete i da li bi tako radilo? Ili bas mora biti metal.
IMG_20210415_130640_4.jpg
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,290
Mislim da bude magnet otpal ili se pomical, možda nekakvo jako ljepilo i zaljepiti komad metala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,341
Araldit i komadić okruglog željeza debljine 10-tak mm (da se senzor ne "zbuni" blizinom felge).
Ali probaj najprije zalijepiti običnom dvostranom ljepljivom trakom, jer je prije bil kratki prekid signala (rupu), a sad dugi prekid i kratki signal.
Magnet bi mogel biti opasan za sam induktivni senzor.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,414
Sarafi su bili i prije, tako da bi opet na isto doslo. Mislio sam neomidijske magnete stavit ali ako bi senzor mogao riknut onda nista.
Ako nista izbusit cu sa m6 i na sarafe zavarit vece matice
Senzor je od agromehanika prskalice.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,341
Dobra ti je ideja, samo je felga dosta žilava ta bušenje.
A koliko ih mora biri, 4 ili 6?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,414
Na bivsoj felgi 3, na sirokom setu 6. Bolje je vise, brze komp reagira i podesava pritisak prema brzini. Tako da bi barem 6 stavio.
IMG_20210415_160750_8.jpg
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,790


Ovo mi je prekidač za kontrolnu lampicu za 4wd.

Radio je uredno. Pa su se izvukli konektori jer je na zgodnom mjestu da ga zakači grana. A na nezgodnom za vratiti natrag.

Sad sam si dao truda, skinuo ga, očistio od blata. Naspricao kontakt sprej i spojio kontakte na 2 i 3 pin.

Kada spojim na 1-2 ili 1-3 ništa se ne događa.

I radilo je 2-3 uključivanja pogona (test u minuti. Znači minutu je radilo). I sad mi cijelo vrijeme svijetli da je pogon upaljen.

Kada ga malo lupim i onda ugasim pogon onda ugasi lampicu. Ali čim ga opet upalim lampica se neće ugasiti.

Ja sumnjam na kontakt sprej da daje kontakt jer sam ga jako obilno Naspricao.

Jel moguće to ili?

Ja imam 2 konektora i 3pina su na prekidaču


Ima tko kakav savjet?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A moguče ..daj mu prilike da ishlapi sprej..jer ako daje samo siglal kompu onda mu trrba samo malo struje..a to dobije preko spreja
 

Najnoviji postovi

Na vrh